Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Dypsy

Vasa konfiguracija...

Recommended Posts

Kupio sve,sastavio,radi ko podmazano.Temperature su oko 25 idle,i 40 u loadu (naspram idle 40,i 70 u loadu koje su bile u staroj konfiguraciji sa stock coolerom).Zapoceo sam "proces" overklokovanja,nisam dirao voltaze,samo sam spustio frekvenciju RAMa na 1333 sa 1600 i podigao CPU frekvenciju da bude 3.0ghz,i spustio NB multipliter da bude NB i HT oko 2000mhz koliko je i klok.Testirao u Prime95 nekih sat vremena,temperature ostale iste,i sve ostalo isto (naravno,iskljucio sam one gluposti za power saving i ostalo u biosu).Mislim da nema potrebe da ga sad drzim 24h,jer mislim da je ovo poprilicno slab OC.

Zavrseno.Tek danas sam se nakanio da otvorim sklepanu konfiguraciju i uradim kakav takav cable menadzment,sredim stand-offse za maticnu,obrnem napajanje (debil stavio sam kuler ka gore),i uradim jos par sitnica...evo kako izgleda -

zpy31gql.jpg

Trenutno u kucistu

Thermaltake V4 sa jednim 120mm exhaust kulerom

AMD Athlon X4 620 2.6 Ghz klokovan na 3.1 Ghz trenutno sa CM Hyper TX3 Evo kulerom

MSI 970A-G46

Kingston HyperX 1600 Mhz 2x4GB CL9

MSI 7850 1GB

Chieftec GPS-500A8 500W

Hitachi 320GB 7200RPM SATA2

Optiarc DVD/RW (izbacicu ga kroz prozor ili cu ga zameniti,cuje se kao Boeing 747 kad je u loadu)

Za sad sve radi ko podmazano,temperature u idle su oko 30C na 30% fan speeda (za referencu na 100% dodju i do sobne temperature,i to bez C1E/CnQ),u loadu jedva da pipaju 50C.Planiram ili da zamenim sadasnji 120x120 case kuler,ili da stavim jos jedan na dnu gde ima mesta pored napajanja,al otom potom.

Za sad sve radi ko podmazano,temperature u idle su oko 30C na 30% fan speeda (za referencu na 100% dodju i do sobne temperature,i to bez C1E/CnQ),u loadu jedva da pipaju 50C.Planiram ili da zamenim sadasnji 120x120 case kuler,ili da stavim jos jedan na dnu gde ima mesta pored napajanja,al otom potom.

Са тим смешним температурама не стављај никакве додатне кулере или чуда. Њих стављаш када нека од компоненти почиње да се креће око граничне температуре.

Ако ти је све ок, додатним кулерима добијаш само додатну буку, а смањиш темп у кућишту за 1 степен.

zbog toga što mi način stsvljanja kulera to ne dozvoljava...na ploči ima samo ka gore i ka dole ono govno za šta možeš da zakačiš kuler,a tx3 evo ima samo žlebove za jedan smer.ne znam kako bolje da objasnim,ali znam da sam dumao sat vremena kako da uradim to što si predložio i shvatio da nije moguće nažalost.

zbog toga što mi način stsvljanja kulera to ne dozvoljava...na ploči ima samo ka gore i ka dole ono govno za šta možeš da zakačiš kuler,a tx3 evo ima samo žlebove za jedan smer.ne znam kako bolje da objasnim,ali znam da sam dumao sat vremena kako da uradim to što si predložio i shvatio da nije moguće nažalost.

sliku sto sam stavio je bas slika tvog kulera tako da je moguce montirati cooler da izduvava ka zadnjem fanu

nadji na youtube guide za monitranje mora da moze

Hm,sad sam pogledao,tehnicki moze jer mogu onu klemu/polugu/sta god da je da provucem kroz bakrene cevi...morao bi da skidam dosta stvari da to uradim,pa se necu time bakcati trenutno,hvala sto si me naterao da pogledam dal moze! :D

Jebote gde nadje tu sliku,ko to slika biggrin.png Potrudicu se za vikend,ali opet to ukljucuje menjanje termalne paste,stavljanje iste i...bah.muka mi dodje kad pomislim na to.

Obavezno postavi hladnjak onako kako ti je somi rekao, dobices mnogo bolje hladjenje u kucistu jer je protok tojest smer vazduha najbitniji u hladjenju. Ako mozes postavi jednu dvanaesticu na prednjoj strani kucista da ti uvlaci hladan vazduh a hladnjak okreni kako bi njegov kuler duvao u pravcu zadnjeg kulera na kucistu, time ce sav vruc vazduh od hladnjaka mnogo efikasnije da se izbaci iz kucista.

OK,kad tako kazete.Mozda i nabavim drugi fan,poprilicno su jeftini (Artic Cooling F12 PWM su oko 500 kinti) i tihi.Treba da ga smestim na 2 po ovoj slici?

airCoolingSystem.jpg

De de sad,napravicu staticki vrtlog u kucistu :D Obrnuo sam kuler za sad samo...

UmtlYi1l.jpg

Temperature (u idle) su se spustile za oko 2-3 stepena,sto je ok za ovakvu promenu.Videcu sta se desava u loadu.

Pa... mogu da kazem da sam od pre 3 dana vlasnik osetno pojacane masine ^_^ Konfiguracija od leta 2008. nije mogla da se iskoristi za moje buduce (uskoro pristuzuce) planove.

Zamenjeno je (staro -> novo) :

cpu E2200 -> G2020

stara ploca -> nova (model mi ne znaci nista)

2x2GB RAM -> 2x8 GB RAM

80+160GB HDD -> 2x1TB HDD

i napajanje novo stavljeno

Grafiku nisam dirao, za moj stari dobri i pouzdani 17" monitor je i ovaj Radeon 5550 sasvim dobar ^_^

Monitor, samo kuciste i tastatura datiraju iz januara 2002. godine ^_^ Mis je ipak promenjen, jedno dugme je crklo na D2 ^_^, drugo na D3 beti (mogao sam da zamenim mikroprekidace) ali je onda na tom logitechu riknuo i kabl... i onda sam uzeo geniusa (negde jula-avgusta mislim).

Stare komponente su bele, a mis je crni... jednako kao i dvd. I njega sam menjao, pre jedno 10 dana. Stari rezac je imao problema sa snimanjem pa je zamenjen.

Slika 'sitna crevca' ako nekoga bude zanimala, za mene nije nista epohalno :D

stara ploca -> nova (model mi ne znaci nista)

Ovom logikom sam se ja vodio kod mijenjanja zadnje 3-4 konfiguracije. Ako možeš da staviš sve komponente u nju, bez da rade na ispod 100% svojih mogućnosti, to je ok matična.

Не бих се баш сложио... матична је ипак матична, и треба гледати шта се узима.

Da malo bolje objasnim oko misljenja za plocu - ne jurim tacan model nikada, ali ploca mora da ima neke stvari. Jos 2001. na 2002. kada sam uzimao novu konfiguraciju je bilo bitno da ploca prima DDR memoriju. Druga bitna stvar je da mogu kasnije da pojacam komponente trenutno montirane (vise rama, jaci cpu). Sada ne bih uzeo plocu bez usb 3, na primer.

Ма да, само што то нема логику да гледаш и да узмеш плочу а да има тако нешто што си ти зацртао, а остали квалитет не гледаш.

Наћу ти ја гомилу плоча које имају и усб 3, и сата 3, итд... а опет је смеће.

Матична је матична, подједнако важна при избору као и избор процесора или неке друге компоненте... ако не и најважнија.

Da malo bolje objasnim oko misljenja za plocu - ne jurim tacan model nikada, ali ploca mora da ima neke stvari. Jos 2001. na 2002. kada sam uzimao novu konfiguraciju je bilo bitno da ploca prima DDR memoriju. Druga bitna stvar je da mogu kasnije da pojacam komponente trenutno montirane (vise rama, jaci cpu). Sada ne bih uzeo plocu bez usb 3, na primer.

Kao sto rece drug joksa, itekako treba obratiti paznju na model maticne jer je to jedna od najvaznijih komponenti. Ako jos imas u planu kasniju nadogradnju kompjutera onda je upravo maticna ploca ta na koju moras najvise da obratis paznju pri kupovini.

Ма да, само што то нема логику да гледаш и да узмеш плочу а да има тако нешто што си ти зацртао, а остали квалитет не гледаш.

Наћу ти ја гомилу плоча које имају и усб 3, и сата 3, итд... а опет је смеће.

Матична је матична, подједнако важна при избору као и избор процесора или неке друге компоненте... ако не и најважнија.

Naravno - ali neko drugi misli o tome umesto mene happy.png

Ne kupujem ja delove po radnjama ^_^

Sve legalno, naravno... ali malo povoljnije smile.png