Dypsy

Vasa konfiguracija...

147 posts in this topic

Pa znas kako, zavisi i kolko pare zelis da das. Ja radim sve custom made. Citam testove i ostalo.

Asus ROG sam uzeo iako je mini ATX ploca izuva, za te pare, i moze da radis overclock. Mada meni je opet bilo ono najbitnije stabilnost.

Ram isto npr gledao sam cak i cenu medjutim kod rama bas i ne mozes da pogresis, tu je max uvek + ili - 5% razlike u performansama.

GPU, sam gledao stabilnost vise, zato sam uzeo gigabyte. kolko god ona ruzno izgleda, najbolji sistem hladjenja ima, sto je dobro zbog temperature, a hardverski dolazi overklokovana. Metno sam je na stres test i nemam nikakvih problema.

CPU, npr sam uzeo i7 3770k, mogo sam da uzmem i7 3770, medjutim 20 evra doplatio vise, da mogu sutra da ga overklokujem kad neko uveze iz Srbije Corsair H80 kuler, jer trenutno koristim stock one.

Sve u svemu ako zelis stabiknost sigurnost i snagu, najbolje je jedno 4 meseca da proucavas tehniku, a ne da se zaleces.

I ono najbitnije kupis tipa kao ja CPU i7 3770k i napises na google.com intel i7 3770k problems, i dodjes do informacije da su fabricki lose stavili termanlu pastu, pa zbog toga procesor greje vise no sto treba.

Realno google je najbolji prijatelj, samo naziv proizvoda, i dodas problems, bad i to je to :)

Pa otprilike toliko i imam,za 2 meseca kad otplatim fon imacu za novu konfiguraciju.Ova trenutno mi gura ja mislim od kad sam se uclanio ovde,mozda malo kasnije.Kad sam usao u FC3 i dao mu da mi sam namesti settings i on stavio sve na low,znao sam da je vreme da ga menjam biggrin.png

Nisam neki lozac pa da mi Ultra na 1920x1080 bude standard,plus osrednji budzet (cca 500 evra,manje vise),razmisljao sam o ovome...

Procesor ; Intel Core i5-3470

Graficka  ; MSI Radeon 7770 1GB

Maticna   ; MSI B75MA-E33

Memorija ; Kingston HyperX Predator 8GB Kit (2x4)

Hard disk ne racunam,jer imam prostora i vise nego sto mi treba na ovom sadasnjem i super radi pa necu da ga menjam.

Ostalo je jos napajanje,kuler i kuciste,nemam pojma sta tu.U nekoj konfiguraciji sa koje sam gledao vecinu stvari sto sam naveo ovde,stavili su 460W Cooler Master,po meni kolko sam citao nije dovoljno...sad,neki kazu da svi sem Corsairovi ne valjaju,a neki da svi sem onih noname valjaju,pa koja je sad tu prica?Trenutno imam neko iGmax ATX 500W (valjda) koje sam uzeo kad mi je prethodno crklo i od tad radi ok,mada s obizrom kakva mi konfiguracija i hrcak na tocku bi odradio posao.

Kuciste manje vise,uzimao bi novo samo ako je neophodno,u suprotnom odnesem u servis da nameste za neku sicu i to je to...Kuler se pretpostavljam dobija stock,posto ne planiram da clockujem to bi bilo to sto se tice njega.

Cisto informativno,preko koga uzimate komponente?I da li je uvek u svakom slucaju bolje uzimati odvojeno komponente pa slagati sam (ako se podrazumeva da znas sta radis),ili je nekad jednostavno bolje uzeti celu konfiguraciju?

Отприлике гледано, за већину компонената најјефтинија радња у Београду ти је Emmi. Увијек ти је боље одвојено узимати компоненте, јер ће у доста случајева готова конфигурација да те закине на нпр. лошој матичној плочи, или тако нечему. Боље увијек све сам, и онда наручиш компоненте (ако може у једној радњи, тим мање око цимања, ако не, боже мој).

Што се тиче конфигурације, ОК је скроз, таман графичка за те "прохтјеве" које си ти описао.

Једино матична, немој баш тако биједну. Уложи мало више пара ту... кад би могао нпр ову као што Којот има... али добро, она је око 120е... али бар планирај 90-100е на матичну да даш, немој баш неку low end.

Кулер може сток ако нећеш клоковати. Напајање.. сад опет кажи колико би могао да издвојиш пара? За 60ак евра можда неки Seasonic 500W, за 50ак неки LC Power 650 GP3 или Cooler Master/Chieftec неки од те цијене.. а ја бих ти препоручио да на ову конфу никако не идеш на јефтнијије напајање од 50е.

Мани се Corsair-а, најквалитетнија напајања сада су Seasonic. То што ти сад имаш је неко рандом кинеско напајање.. и када је било ново није било више од 20-25-30ак еура.

А које кућиште имаш?

U jbt,EMMI je jedno 20-30 posto jeftiniji nego Gigatron,preko koga sam do sad gledao komponente.Samim tim,ugurao sam malo vise u ovih 500€...

Pravio sam preko EMMI-ja,i evo je ovde. Ugurao sam pored svega gore navedenog i kuciste i napajanje,i zamenio maticnu za neku kao Coyotovu,samo slabija verzija,tipa 20-30 eura jeftinija,videces cenu,pise u ovom linku.

Hard-disk je ovaj i ne menjam ga.

Jeste,znam da je sadasnje napajanje krs,nisam hteo da bacam pare na nesto sto guli 5+ godina (jedino procesor menjan jedanput,nista drugo).

Sto se tice kucista,ubacio sam u konfiguraciju i njega,videces vec koje je.Sadasnje je neko noname kinesko izgleda,uzeo sam celu konfiguraciju sa njim pa nisam ni morao da gledam,probao sam sad barcode scannner posto je ostao neki sticker,nema nista.

EDIT: Jedino sto sam uspeo da nadjem o sadasnjem kucistu jeste da je marke KME,i da izgleda ovako .U istom je stanju kao i sada,i maticna je ATX (12x8.3),pa podrzava takve ploce.Izbegao bih kupovanje kucista ako vec mogu s ovim,ali za svaki slucaj sam ga racunao u konfiguraciju,pa ako ne treba,da mogu nesto jace da ubacim kao zamenu.

steelseries-sensei-raw-frost-blue_top-imnisam potpuno siguran gde ovo da okacim, pa evo ovde, posto se razmisljam o kupovini ovog misa

naime ss izdaje novu verziju sensei raw misa, moj brat ima sensei fnatic edition, to je definitivno najbolji mis koji sam ikad koristio(savrseno precizan, savrseno lezi u ruci, odlicna velicina/oblik)

ja se razmisljam da paazarim sensei raw(kao sensei samo bez display-a na dnu i menjanja boja(sto mi i ne treba)...sad posedujem kinzu v2pro,koji je savrseno precizan ali mi se cini da je previse mali za moje rucerde:p

U jbt,EMMI je jedno 20-30 posto jeftiniji nego Gigatron,preko koga sam do sad gledao komponente.Samim tim,ugurao sam malo vise u ovih 500€...

Pravio sam preko EMMI-ja,i evo je ovde. Ugurao sam pored svega gore navedenog i kuciste i napajanje,i zamenio maticnu za neku kao Coyotovu,samo slabija verzija,tipa 20-30 eura jeftinija,videces cenu,pise u ovom linku.

Hard-disk je ovaj i ne menjam ga.

Jeste,znam da je sadasnje napajanje krs,nisam hteo da bacam pare na nesto sto guli 5+ godina (jedino procesor menjan jedanput,nista drugo).

Sto se tice kucista,ubacio sam u konfiguraciju i njega,videces vec koje je.Sadasnje je neko noname kinesko izgleda,uzeo sam celu konfiguraciju sa njim pa nisam ni morao da gledam,probao sam sad barcode scannner posto je ostao neki sticker,nema nista.

EDIT: Jedino sto sam uspeo da nadjem o sadasnjem kucistu jeste da je marke KME,i da izgleda ovako .U istom je stanju kao i sada,i maticna je ATX (12x8.3),pa podrzava takve ploce.Izbegao bih kupovanje kucista ako vec mogu s ovim,ali za svaki slucaj sam ga racunao u konfiguraciju,pa ako ne treba,da mogu nesto jace da ubacim kao zamenu.

Aко можеш, догурај до овог напајања - http://www.emmi.rs/napajanja-i-dodatni-ventilatori-napajanje-500w-seasonic-ss-500et.11.html?productId=16816, за око 500 кинти скупље, а ипак је SS.

Kућиште као кућиште, зависи шта ти се свиђа, ако хоћеш ту класику, то што си ставио је ваљда ок.. то је тај ранг од 30-40е... имаш Raidmax и LC power и неке мало "набуџеније" моделе за 30-40... али опет зависи шта се коме свиђа као што рекох.

Хард ћеш морати да појачаш некада... али отом потом.

Vidi vidi,nisam ni video te ultra gejmerske raidmax,gotivne su.Taman sam tu nasao 500 kinti,i evo je sa tim napajanjem sto si rekao...Znam da cu morati hard da menjam,al to mogu da odugovlacim do odkud znam,kraja skolske godine biggrin.png Ovako vise para ode na komponente koje imaju...uticaja,da kazemo smile.png Inace,evo ga kuciste...

bigimg.jpg

Jedino mi glupo sto EMMI nece da sklapa konfiguracije ako nema hard diska...videcu dal oce ako im das hard disk,al otom potom,ima jos mesec i kusur do pazarenja.Hvala Joxi na utrosenom vremenu! ;)

Vidi vidi,nisam ni video te ultra gejmerske raidmax,gotivne su.Taman sam tu nasao 500 kinti,i evo je sa tim napajanjem sto si rekao...Znam da cu morati hard da menjam,al to mogu da odugovlacim do odkud znam,kraja skolske godine biggrin.png Ovako vise para ode na komponente koje imaju...uticaja,da kazemo smile.png Inace,evo ga kuciste...

bigimg.jpg

Jedino mi glupo sto EMMI nece da sklapa konfiguracije ako nema hard diska...videcu dal oce ako im das hard disk,al otom potom,ima jos mesec i kusur do pazarenja.Hvala Joxi na utrosenom vremenu! wink.png

Kad bi mi neko reko necu da ti sklopim konfiguraciju zbog HDD-a, reko bi mu ok ima ko ce.

Ок је кућиште, стварно је овај Raidmax избацио неколико баш лијепих кућишта (моје субјективно мишљење), а доста су јефтинији од Cooler Master-а, Thermaltake-a, итд.

Моје следеће кућиште ће да буде или Raptor Raidmax-Raptor-Mid-Tower-PC-Case-1.jpg   или пак Augustaraidmax_agusta_1.jpg

Имају у себи уграђене и фан контролере, врх.

Иначе, што се графичке тиче, побјегни ако можеш од MSI... узми ту 7770 од Sapphire нпр, http://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-7770-sapphire-ghz-edition-1gb-ddr5-hdmi.11.html?productId=30728 или пак http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-7770-1gb-gddr5-oc-11201-17-20g/comp_comp_vga/130/3417 (фабрички overclock-ована верзија). Разлике у цијени су минималне.

И пусти то неће да саставе... шта има да неће... купујеш 10 компонената код њих, 1 доносиш своју, и ћао-здраво, има да ти склопе.. то је ионако пола сата посла.

evo i ja najzad da upgrade ovu moju 5/6god staru kofu

sledece delove sam narucio pre 2 dana i sve je stiglo osim kucista i graf koje jos nema na lager pa ih cekam >,>

Graf : ATI Saphire HD 7870 2GB Ghz Edition

Mobo : Gigabyte GA-970A - UD3

Ram : 2x 4GB na 1600mhz Kingston HyperX

HDD : 500GB Seagate Baracuda Sata3 7200rpm

CPU : AMD Phenom II X4 965 3.4ghz Black Edition

Kuciste : LC Power 925b 600W

Лијепо, лијепо... имаш исту графичку као и ја.. ја сам своју 7850 замјенио том Сафирком 7870.

Да си још могао да се пружиш за један SSD disk, уффф...=Р

Лијепо, лијепо... имаш исту графичку као и ја.. ја сам своју 7850 замјенио том Сафирком 7870.

Да си још могао да се пружиш за један SSD disk, уффф...=Р

bice nakon nadam se ovo se za sada taman uklopilo u budzet

Јеси ли скоро купио тај процесор, или има већ неко вријеме?

Ако си скоро, гдје си га нашао.. и колико пара?

cpu je 10.713din ovde u Pirotu u radnji gde sam narucio

i dalje cekam graf i kuciste da dodje na lager sve ostalo je stiglo

scrap this,napisao neki post i onda shvatio da lupetam gluposti,napisacu ovde nesto kad proverim ono sto napisem.

Ja imam phenom II 955 black edition vec godinu i po, odlican je on, ali budi siguran da ces morati uzeti cooler neki za njega, ne zato sto stock ne radi posao, vec zato sto je nesto najglasnije sto sam ja u zivotu cuo.

Jedino ako antifone koristis dok igras, ili imas neke ultra visokobudzetne slusalice, ali sumnjam. A tek ljeti kad je 45 napolju...

Uzeo sam takodje pre 2 meseca Phenom 965 BE i kao sto rece jova, stok kuler se mnogo cuje, posebno kada je procesor u loadu. Zbog toga sam uzeo hladnjak Cooler Master Hyper 212+ EVO, ne samo da je sada necujan cak i u full loadu nego sam ga i kloknuo na 4,3 Ghz tako da ako budes razmisljao o kupovini hladnjaka, ovaj bih ti ja preporucio.

hladnjak cu kasnije dodatno uzeti za pocetak ce morati stock

nego me graf i kuciste jebavaju jos ih nema na lager nigde

pa se razmisljam da saphire 7870 zamenim sa asus 7870 koja je za oko 1.2k skuplja a i ima 3 god garancije u odnosu 2 na saphire

videcu u ponedeljak dal moze ovaj moj prodavac naci asus dosadilo mi cekati saphire ><

Hyper 212+ EVO јесте best buy, нема дилеме, није много ни скуп реално..

Шоми, боље се стрпи, штекај те паре за неки ССД, било шта друго...=)

sto se tice saphire 7870 i iste od asus nema nikakve razlike tako da koja pre se pojavi na lager uzimam najverovatnije

Asus je bolji proizvodjac, komponente tojest materijal koji koristi za proizvodnju je daleko kvalitetniji od svih ostalih proizvodjaca, zato im je i cena malo veca od ostalih. Performanse su iste izmedju asusovog i safirovog modela ali zato asusov model ima duzi vek trajanja od safirovog modela, posebno ako kasnije budes zeleo da klokujes graficku.

Kad smo vec kod grafa...

Razmisljao sam da malo smanjim kod maticne,i da uzmem ovu umesto ovu (jer ne planiram da OC-ujem nista) i uzmem ASUS GTX 650 Ti umesto Sapphire AMD 7770.Generalno je jaca kartica po reviewovima,a i nVidija,imaju neuporedivo bolje drivere.Takodje,dva kulera,kako to da propustim biggrin.png Sta vi mislite?Ostatak konfe je isti...

Intel i5 3470 3.2 Ghz

Seasonic SS-500ET 500W PSU

Raidmax Super Hurricane case

HyperX Beast 2x4GB 1600 mhz

Maticnu sam zamenio jer Z77 chipset prednjaci jedino po clockovanju,a posto 3470 nema k na kraju (nije k serija),ne znaci nista,pa sam uzeo jeftiniju matu za bolju grafiku.

Edited by necans

Necans, evo sta ja mislim :) Posto imam jedan problem oko Kingston HyperX Predatora, visoka je sa hladnjakom 54cm, a Beast je 41cm.

Kad hoces da stavis neki kuler koji je malo besan za Overclocking, imaces problem jer ce memorija da ti udara u kuler i neces moci da ga montiras.

Ja od svih kulera koji danas postoje, jedino moze da mi pasuje Coolermaster 212 Evo, ili bilo koji Kuler sa vodenim hladjenjem.

Znaci ja sam nedelju dana izgubio gledajuci sta ima na nasem trzistu od kolera, i svaki gledao karakteristike plus memory clearance.

Preporuka moja ti je da uzmes neki drugi ram cija je visina manja od 40cm.

BTW CM 212Evo je po testovima meni ok cooler za svoj i3770k, al opet necu moci da ga klokujem na 4.3ghz kolko moze na nekim boljim. Uzimam ga iskljucivo da bi zamenio Stock cooler, i da me ne drnda vise report u windowsu da mi je temperatura procesora 72 stepena. Opet nesto sto kosta 300 evra ne bi bilo ql da se spali zbog igranja counter strike global offensive :D

bas zbog toga,rekao sam da necu da clockujem procesor,jednostavno nema smisla za moje "prohteve" (ako se mogu tako nazvati),pa ako za to mogu da imam veci izbor RAM memorija,onda utoliko bolje.

mogu tebe da razumem koji imas i7 k serija,ne znam ko to ne bi OC-ovao,pa da sad biras specificne RAM memorije i to,al posto ne planiram da diram nista,onda pretpostavljam da je slobodniji izbor.