Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
ZeRoX

HSC

Recommended Posts

Pocinje jubilarni, deseti, Homestory Cup. Za vas BW fanboyeve, igraju Flash i JD.

Oficijelni strim : http://www.twitch.tv/taketv

Grupe i rezultati : http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/HomeStory_Cup/10

Mozemo da organizujemo i skype grupu ako hocete da zajedno komentarisemo, iako niko od nas nema pojma sta oni sve zapravo rade :)

Licno, navijam za Grubbyja ofc, ali posto nece proci ni prvu fazu bodricu Snute-a kao jedinog ne-Korejca koji moze nesto da uradi. 

Znaci Grubby zaista treba da se povuce, samo baca ljagu na sve sto je uradio u wwarcraftu. Ova igra njegova je na nivou platine sa KR servera, oduvali su ga i YoDa i Stephano koji ne igra skoro uopste. Sraman je lik. A lozi se da vezba po cen neke speshul taktiks...

Flash i JD su delovali, u najmanju ruku, neipmresivno. Ocekivao sam roflstomp u grupi, Flash je prosao ali sa slabom igrom vs FIrst-a dok je JD prosao JEDVA, i to vs qxc-a. 

Nisam gledao sve, odgledao sam par meceva, ali nista od ovog sto si nabrojao. Grubby, koliko ja vidim, igra samo Heroes of the storm, ne secam se kad sam ga video da igra SC, a i poslednji put kad sam ga gledao da igra (pre godinu i vise dana, kad je kao bio dobar), i nije nesto mnogo pokazivao. Ako i igra neke specijalne buildove, to je zato sto misli da moze da iznenadi protivnika jer zna da drugacije nema sanse. YoDa je zapravo dobar terran, i iako ove sezone nije bas nesto pokazao mnogo u proleague-i, prosle Prime nije bio poslednji manje vise zbog njega. Stephano, iako se ne bavi vise profesionalno, moze cesto da se vidi da streamuje, a verovatno igra i van stream-a, a s obzirom da kad otvoris Twitch, mozes stalno Grubbyja da vidis kako igra Heroes, onda nije ni cudo sto je tako prosao.

Flash i Jaedong, iako su mi dragi, nikad nisu ni pokazivali impresivne partije u SC2. Mozda se desi jedan turnir da JD ili Flash pokazu nesto iznad proseka, ali nikad nista izuzetno.

Mislim da se scena poboljsala mnogo, u smislu da svi ti igraci koji se pojavljuju po turnirima nisu losi. Vise nema onog: Nisi koreanac, nemas sta da trazis... Mnogo ljudi igra dobro (iako su koreanci i dalje u prednosti), ali vise nema lakih meceva, ni za Life-a, a kamoli JD ili Flash-a koji generalno slabije igraju od kako su presli na SC2