Sign in to follow this  
Followers 0
Ratjale89

Kupite expanziju za manje pare (po ceni u $)

22 posts in this topic

Ok, mozhda ovde iznosim neshto shto je dobro poznata chinjenica, ali na primer ja nisam znao da je mogutje dok nisam obavio malo istrazhivanja po netu...

Naime postoji anchin da igru platite 40/60$ umesto 40/60e, sve shto treba da uradite je da napravite nalog battle netu sa odabirom drzhave "US" i da putem kreditne kartice ili pay pal-a igru kupite kao gift code i poshaljete svom primarnom nalogu...

Nadam se da tje ovo nekome ushtedeti koji dinar...

Testirao sam princip lichno i sve je radilo bez problema.

Jeste mozda izvodljivo ali se postavlja pitanje koliko je bezbedno u smislu da iz bliza otkriju sta si uradio i onda ti oduzmu kljuc.

Ima i jeftinije da se nadje na tim "divljim" sajtovima ali se opet postavlja pitanje koliko je bezbedno kupiti kod njih.

A koja je poenta ili ucemu je stos pa je tu igra jeftinija nego u oficijalnim radnjama?

Pa fora je sto recimo kupe kljuceve u rusiji ili koreji gde je duplo jeftinije i onda te kljuceve preprodaju po sajtovima kao sto je ovaj gore navedeni.

Ja cu ipak svoj primerak da si kupim u oficijalni shop.. Drug ce da mi uzme kod njega u Bugarsku.. Ima razne promocije.. ja sam odbarao na jedan sajt uz koji dobijas 20 leva (10e) i za tih 20 leva sam video jednu tastaruru koja mi se svidja a moja je dotrajala od rage  :D

em? gde jos poklanjaju 10 evr (a da nije Bugarska)?

Igre su ugl. jeftinije svuda. Cene od 40/60 evra su samo kod Blizza i u sirotinjskim drzavama. U Francuskoj/Nemackoj/Skandinaviji je najnormalniji D3/WoW disk oko 25-35 evra.

Ima divljih sajtova gde nude i za 20 evra, al ovaj relativno dugo radi, ljudi se ne zale, a i twitch ga reklamira.

em? gde jos poklanjaju 10 evr (a da nije Bugarska)?

Ne znam..ovi nasi nista ne daju.. tamo su bile i Diablo majice al ja zakasnio za njih :/

Zapravo,nema niceg ilegalnog,ili nepravilnog da kupujes US verziju kljuca,jer je Diablo Global Play igra,i posto svakako mozes da odes u USA i kupis njihovu fizicku verziju i iskoristis kod koji dobijes u kutiji,sta bi te sprecavalo da uradis to isto samo u digitalnoj verziji?

Zapravo,nema niceg ilegalnog,ili nepravilnog da kupujes US verziju kljuca,jer je Diablo Global Play igra,i posto svakako mozes da odes u USA i kupis njihovu fizicku verziju i iskoristis kod koji dobijes u kutiji,sta bi te sprecavalo da uradis to isto samo u digitalnoj verziji?

Malo sam guglao po tom pitanju i nisam naisao nigde gde se kaze da je ovaj metod ilegalan, cak sta vise nabasao sam na mnogobrojne ljude koji su potvrdili da su bez problema kupili igru na ovaj nacin bez problema i da su im oni dodaci koji se dobijaju uz deluxe verziju dostavljeni na eu nalog takodje.

Pitanje je sad ako kupis ros na ovaj nacin onda ce verzija igre biti us i samim tim serveri ce po defaultu biti na americi. E sad da li ce sadasnji likovi koji su kreirani na eu servere biti dostupni u ekspanziji jer bi se po ovome morali menjati serveri sa amerike na evropu?

Igra je "Global", biraš sam na kojima ćeš serverima igrati, samo su ti likovi ili samo predmeti vezani za dotične servere.

a sto lepo ne posaljete tiket blizzu i razresite "misteriju" servera?

a sto lepo ne posaljete tiket blizzu i razresite "misteriju" servera?

Nema potrebe jer je ionako igra global, otvori svoj bnet nalog i pod diablo 3 videces da je region global, pre je pisalo eu.

Mozes da uzmes ros sa us bnet-a i da igras na eu serverima kao sto i trenutno sa eu verzijom d3 mozes da igras na us serverima. Ja sam ipak odlucio da uzmem sa eu bnet-a iako je 11e skuplje jer ko zna ako opet vrate rmah ili naprave nesto slicno a to je region specific sto znaci da sa us verzijom igre mozes trgovati samo u americi pa da se to ne bi iskomplikovalo ovako sam siguran.

Ja licno ne preporucujem da pravite nalog sa US i da kupujete US verziju Diablo III. Nedaj boze da vam se zakljuca nalog nesto ili da Vas Blizzard banuje, trazice Vam licnu kartu pa ce da vide da ono sto je na nalogu i na licnoj karti nije isto...

Ako gledamo nasu cenu u Srbiji 4049 din, to je 35 evra po kursu 115.

http://store.adriacraft.net/products/Diablo-III-Reaper-of-Souls.html

Poenta je u tome sto nema za sta da te 'uhvate'.Oni su sami napravili sistem gde je svaki gift code globalan,sto znaci da se moze iskoristiti za kako EU,tako i US naloge,i sve ostale.Posto te niko ne sprecava da napravis US nalog (jer jelte,global play),i sam sebi giftujes kod,nema nista sto se kosi po njihovim pravilnicima.

Za ove sto hoce kutiju,svakako je bolji izbor Adriacraft store (a kao sporedna cinjenica,podrzavamo ovaj sajt,tj. tebe),ovde se prica samo o kljucevima.

Ne mora cak ni da se pravi americki nalog jer si po defaultu odmah ulogovan na americki sajt i shop. Sa svog postojeceg naloga odes u shop, izaberes gift opciju i kupis lepo igru za 40 dolara tojest 28 evra. Ako izaberes opciju da kupis za sebe tek onda ti prebaca u evro tojest na eu shop. Zatim posaljes gift na neki tvoj drugi mejl i kasnije aktiviras lepo igru i to je to. Ovaj metod provereno radi i sto je najbitnije legalan je.

Kad mogu vikendom da ispijem po 2-3k dinara mogu i da bacim this 7-8 evra i bar da dobijem fizicku kopiju :P:D

Ne radi se toliko o parama koliko o tome da su bezobrazno pohlepni po pitanju cene tako da sam iz principa uzeo sto jeftinije a onaj ostatak sto bi dao njima sam vec odavno slatko popio i pojeo tako da sam dobio "i jare i pare".