Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
Czeee

Autentikator i mrtvi android

Recommended Posts

Pozdrav svima, nedavno sam poceo da igram retail wow posle godina besmrtnog moltena, veoma je lepo, sve radi kako treba i veoma sam zadovoljan...Pisem ovde jer nemam kome drugom da se obratim tako da u tom slucaju hvala za svaku pomoc unapred :)

Problem je nastao ovako..Kada sam kupio retail drugar mi je predlozio da skinem taj cuveni autentikator kako bih zastitio svoj nalog...moderno je doba pa vecina nas nosi android telefone takoreci pametne telefone..skinem ja autentikator i sve radi kako treba...kad se ulogujem sa drugog komjutera on me pita za kod, ja ukucam kod i udjem na Azerot sav srecan..Dok danas moj android ili pametni telefon nije izbagovao aplikaciju autentikatora i izbrisao ga sa sistema..Ja sta cu uzmem da skinem novi i skinem.Doslo vreme da se igra malo wow, kucam mail, kucam sifru, trazi mi kod sa autentikatora..palim autentikator prekucavam kod i nista.error bla bla..ja ponovo on ponovo...odem ja na battle.net da procitam sta i kako, kad tamo isto...ne da mi da se ulogujem bez autentikatora..customer support, citaj citaj, salji skeniranu licnu kartu, pasos..sve moguce fore i fazone sam probao i nista...evo njihovog odgovora na moju licnu kartu i pasos

"This is the latest response from Customer Support:

Good morning!
We have received your request to remove the Authenticator from this Battle.net Account. We are unable to accept your submission due to the following:
- We were unable to read the primary form of identification supplied. Please address the following issue(s):
The identification was in a language we are unable to interpret.

Sta da radim?? pomoc, pomoc, pomoc.

Gospode boze :) Stvarno su nenormalni ako ne razumeju srpski jezik. Doduse cista laz mogu rusi da procitaju koji tamo rade :)

Elem pre nego sto si fleshovo telefon, restartovo, morao si prvo skinuti authenticator, jer kad instaliras novi authenticator menja se kod etc kao da dodajes nov. Znaci pre brisanja authenticatora ili restartovanja telefona, moras da se ulogujes na eu.battle.net account page i da ides na remove battle.net authenticator. Pa ti on trazi dva puta da kucas kod koji ti ide i tako ga skines.

Kako restartujes phone, instaliras authenticator i ubacis taj novi instaliran :)

Elem da se vratimo na problem koji imas... Kako si ti to njima skenirao? Da li se lepo vidi Ime i prezime, First Name / Surname na engleskom kada govorim o licnoj karti.

Sto se pasosa tiche, to umeju da citaju :) Ajde daj malo vise informacija transkripta izmedju Vas i Customer Supporta.

Ja sam imala isti problem kad mi je stari telefon crkao, mada su meni odmah skinuli kad sam im poslala licnu kartu :S Popricaj sa njima opet, mislim da mozes negde da otvoris chat sa GMom iz account management-a.

Isti sam problem imao tojest drugar je imao ali sam morao ja da ga otklonim pa kao da je i moj bio. Da ne pisem sve ponovo ovde procitaj moju temu i sve ce ti biti jasno, reci cu samo da je najbitnije da su skenirana vazeca licna dokumenta krucialna za otklanjanje problema.

http://forum.adriacraft.net/topic/5126-potrebna-mi-je-pomoc-hitno-u-vezi-naloga/#entry65237

Uvjek backupuj taj serial od authenticatora, pa i ako skines drugi bude ti isti... Ja to npr radim tako što mailujem sebi te podatke, i zaboraviš na problem.

Postoji takođe windows authenticator, tj nezvanično, mnogo je praktičniji nego vaditi telefon, click na copy button, paste u igru i ćao.

Mislim da ga imam negdje mogu da ti mailujem ako hoćeš. Možeš isti imati i na androidu i na PCu, čak otvoren istovremeno.

To je program bluestacks koji emulira android na kompu tako da mozes da koristis aplikacije za telefon na kompu. Imao sam to ranije kad je trebao auth za d3 Rmah. Pored toga imas lepo sms alert sa tvojim brojem moba i ako nekako ubagujes autentikator mozes odmah da ga skines pomocu koda koji ti stigne na mob ako imas tu opciju. Takodje kad mi se zakljuca acc kad se logujem sa drugog kompa samo reset pass i pomocu sms-a otkljucam acc odmah ne treba mi ni email za to.

Sorry za necro. :)

Imao sam isti problem. Samo sto sam ih ja zvao na skype i trazio da mi sklone authenticator. Trazili mi sve podatke koje stoje na bnet nalogu i - odgovor na tajno pitanje. Uklonili su authenticator u roku od 2 minuta. Te prepiske sa mailovima znaju da useru stvar, bolje uvek zovi na skype (+ besplatno je), a i vole da cuju glas. :)