Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
duki95

Koji monitor kupiti ?

Recommended Posts

Doslo je i to vreme :D , moj dobri Philips 220E polako pocinje da odlazi , pojavljuju se horizontale bele blede linije , i sad sam u dilemi koji monitor da kupim . Suzio sam izbor na http://pcpractic.rs/proizvodi/monitor/43752-benq-monitor-27-benq-gw2760-va-1920x1080fullhd-4ms-g2g-dc20m1-dvi   i    http://pcpractic.rs/proizvodi/monitor/36748-benq-monitor-24-benq-xl2411t-led-1920x1080fullhd-1ms-dc12m1-hdmi-dvi-d   . Pa bi vas zamolio da podelite vase misljenje o ovim monitorima i koji je bolji za gaming , ako vi imate neki monitor na umu da mi preporucite slobodno bacite link , bio bih vam veoma zahvalan :)

ovaj veci i jeftiniji, mada je 24 skroz ok, al za duplo nizu cenu:)

da i ja sam prvo tako pomislio ali sam onda video odziv i osvezavanje kod ovog od 27" je 60 HZ i 4 ms a kod 24" je 120 Hz i 1 ms

ovaj veci i jeftiniji, mada je 24 skroz ok, al za duplo nizu cenu:)

da i ja sam prvo tako pomislio ali sam onda video odziv i osvezavanje kod ovog od 27" je 60 HZ i 4 ms a kod 24" je 120 Hz i 1 ms

stvarno ne opterecuj se tim sitnicama, to ti nikada neces primetiti...

btw ne znam sta ce ti toliki monitor lol XD ... mozda sam staromodan, al po meni je sve vece od 22" preterivanje :/

Za gejming ti je najbitnije da je odziv sto manji (2ms je minimum), posebno ako se lozis na counter strike i cod. Monitor veci od 24" je bespotreban za gejming, jedino ako bas hoces da teras silu i da se hvalis pa da ga uzmes. Refresh rate od 60hz je vise nego dovoljan ako imas adekvatan hardver koji moze da gura sve igre na konstantnih 60 fps, sve preko toga ljudsko oko ne moze da uoci razliku. Ne moze da uoci cak ni razliku izmedju 40 i 60 a kamoli izmedju 60 i 120. Benq kao marka mi se ne dopada jer nemaju toliko dobar kvalitet kojim bi opravdali visoku cenu.

Recimo ja vec dve godine koristim ovaj monitor i odlican je za gejming. Elegantnog izgleda, 24", odziv mu je 2ms, contast, boje kako bela tako i crna mu je odlicnog kvaliteta, ima pregrst funkcija a cena mu je tada bila tricavih 16 000 din sto je malo para za kvalitet koji nudi.

http://www.samsung.com/sg/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/led-monitor/LS24A350HS/XS-spec

Bolji je ovaj skuplji svakako, pogotovo zbog toga sto si naveo, ali mislim da je "cost efficiency" ipak prednost prvog. Sve zavisi sa koliko para raspolazes, oba su dobra, BenQ je sigurno medju najjacim firmama za monitore ;)

Ajde da ne otvaram novu temu.. Treba mi monitor/tv 2 u 1. Ako neko ima iskustva sa tim da preporuci nesto al' da ne bude nesto mnogo skupo..