Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
Silencer

Diablo III PTR 2.0.1 HOWTO

Recommended Posts

Blizzard je pokrenuo PTR Test 2.0.1! Svi koji imaju Diablo III na svojim nalozima mogu da pristupe Test Serveru. Da napomenemo da ćete biti uskraćeni sa novim sadržajem koji dolazi uz Reaper of Souls kao što su:

• Level 70
  • Crusader Klasa
  • Adventure Mode
  • Act 5

Znači prolazite kroz svet Diablo III, i njegovog sadžaja koji je nadogradjen sa 2.0.1 novinama (mozete da probate Paragon 2.0, novi Loot sistem etc...)

d3_201.png

Instalacija Diablo III PTR 2.0.1

Ukoliko želite da instalirate Diablo III PTR 2.0.1 Morate uraditi sledeće:

Step 1: Vaš nalog mora da ima Diablo III Licencu
Step 2: Da napravite PTR Account tako sto ćete kliknuti na Diablo III Dashboard na Battle.net Stranici. Kliknete na "Create a PTR Account" (Imajte u vidu ukoliko ste već učestvovali u ranijim PTR Testovima Diablo III, ovo dugme neće da postoji jer ste već napravili Vaš PTR Account za Diablo III)
Step 3: Skinite Battle.net Desktop Client i instalirajte ga.
Step 4: Kada startujete Battle.net Desktop Client, na Diablo III Stranici u drop-down meniju odmah iznad Play dugmeta, izaberite "PTR: Diablo III" i kliknite na dugme Install.
Step 5: Kad se instalacija završi kliknite na dugme Play

Napomena: Reaper of Souls Beta i D3 PTR 2.0.1 rade na istom clientu. Tako da ukoliko budete srećne ruke i dobijete RoS Betu, nećete morati da skidate novi client za RoS, nego će Vap PTR nalog biti nadogradjen sa Reaper of Souls beta licencom i moćićete da igrate crusader klasu, i da levelujete do 70 levela.

Kopiranje Vašeg Charactera na PTR

Direktno preko PTR Clienta Vršite kopiranje vašeg karaktera sa live Diablo III accounta na PTR Test Servere. Medjutim, samo jedan region možete da izaberete po nalogu, tako da ne mozete da kopirate sve karaktere sa americkog i evropskog regiona, ukoliko ste iskopirali karaktere sa evropskog regiona, pa se prebacite na US obrisaćete kopirane karaktere.

Step 1: Ulogujte se na PTR client, i napravite level 1 karaktera. Kada završite kreiranje novog karaktera, vratite se na main character screen.
Step 2: Kliknite na "PTR Copy" dugme koje se nalazi u gornjem desnom uglu. (PTR Copy dugme nece da se pojavi u igri ukoliko niste napravili novog level 1 karaktera.)
Step 3: Izaberite Vaš Region.
Step 4: Kliknite "Copy." Ovo će iskopirati sve vase karaktere sa selektovanog regiona.
Step 5: Bićete diskonektovani sa PTR clienta / servera.
Step 6: Ulogujte se nazad u igru. I imaćete sve vaše karaktere sa Live Diablo III Accounta.

Imam samo jedno pitanje. S obzirom da nemam instaliran D3 vanila na ovom racunaru, treba samo da instaliram Beta: Reaper of Souls da bih igrao PTR?

Treba samo da upalis Battle.net client i da izaberes iz dropdown menija na diablo 3 sekciji PTR Diablo III pa kliknes na dugme Install.

Nije potrebno imati instaliran Diablo III Live Client. Baci pogled na sliku u prilogu.

post-15202-0-14290900-1386942546_thumb.j

Ova slika menija stevo, jel to ptr test verzija ili imas beta verziju reaper of souls???

PTR Test. Nemam Betu RoS. Za betu RoS je drugacija slika :D

Downloading biggrin.png tnx 

Moram da probam, a zna li se oce li ubacivati ovaj patch pre isbacivanja ROS?

Sad imam ponovo razlog da se ulogujem na D3, cak me je i hartstone smorio

I kakvi su utisci o novom 2.0 loot sistemu?

Smor. Trčiš, trčiš, mob. Ponovo se vraćamo na farmanje trećeg akta.

Ako trenutno farmaš MP10, Master težina je laganica.

Closed beta je već nešto drugo.

Ljudi aj nek mi neko objasni kako da kopiram svog lika na ptr server. Skinuo sam ptr verziju igre, na mom bnet nalogu nemam opciju da kreiram ptr nalog, pretpostavljam da sam ga u proslosti kreirao ali ne mogu da se setim kada je to bilo i koji je nalog u pitanju jer ne vidim nigde opciju koja bi mi omogucila da vidim koji je to nalog. Kada pokrenem standardnu igru, u gornjem desnom uglu nema banera koji treba da stoji sa opcijom da kopiram lika na ptr server???

Prebacis na PTR u padajuci meni i samo stisnes play..Ne mogu da se stetim dal mi je trazilo nov acc da pravim ili sam koristio vec postojeci sto igram d3.. kad udjes napravis prvo lvl 1 karakter i krenes play. Izadjes i u gornjem desnom uglu bice COPY duge.. Izaberes server odakle da kopira i to je to.

Prebacis na PTR u padajuci meni i samo stisnes play..Ne mogu da se stetim dal mi je trazilo nov acc da pravim ili sam koristio vec postojeci sto igram d3.. kad udjes napravis prvo lvl 1 karakter i krenes play. Izadjes i u gornjem desnom uglu bice COPY duge.. Izaberes server odakle da kopira i to je to.

Znam da tako treba i tako sam odradio i opet nista, zato sam i postavio ovde pitanje jer je situacija totalno nelogicna.huh.png

Ljudi aj nek mi neko objasni kako da kopiram svog lika na ptr server. Skinuo sam ptr verziju igre, na mom bnet nalogu nemam opciju da kreiram ptr nalog, pretpostavljam da sam ga u proslosti kreirao ali ne mogu da se setim kada je to bilo i koji je nalog u pitanju jer ne vidim nigde opciju koja bi mi omogucila da vidim koji je to nalog. Kada pokrenem standardnu igru, u gornjem desnom uglu nema banera koji treba da stoji sa opcijom da kopiram lika na ptr server???

Imas li opciju PTR-Diablo u padajucem meniju kad pokrenes Battle.net app?

Imam.

Imam.

Kad se uloguješ, jel imaš u gornjem desnom uglu Upgrade dugme?

Ne. Probao sam sve moguce kombinacije i nema te opcije. Citao sam da ima nekih bagova u vezi sa transferom lika na ptr server. Obrisao sam igru pa sad ponovo skidam tako da cu da vidim kasnije veceras kakva ce situacija biti.

Ne. Probao sam sve moguce kombinacije i nema te opcije. Citao sam da ima nekih bagova u vezi sa transferom lika na ptr server. Obrisao sam igru pa sad ponovo skidam tako da cu da vidim kasnije veceras kakva ce situacija biti.

Baš si maler. Elem, kad se uloguješ po prvi put, kao što znaš, napravi lika, udji u igru pa Exit Diablo. Trebao bi dobiti Copy dugme kad se uloguješ po drugi put.

Baš si maler. Elem, kad se uloguješ po prvi put, kao što znaš, napravi lika, udji u igru pa Exit Diablo. Trebao bi dobiti Copy dugme kad se uloguješ po drugi put.

Znam da tako treba tako sam i uradio prvi put.  Evo sad sam ponovo skinuo i sad iz prve se pojavila copy opcija, izgleda da je bio bag.

EDIT:

Zar je moguce da mi je igra nerfovala dmg?? Imao sam tojest imam skoro 200k dmg a u test verziji samo 80k??? Statovi kao i oprema su bez promena a opet nerfovan dmg???

Zar je moguce da mi je igra nerfovala dmg?? Imao sam tojest imam skoro 200k dmg a u test verziji samo 80k??? Statovi kao i oprema su bez promena a opet nerfovan dmg???

Ako imaš napravljen amulet, on trenutno ne radi.

Drugo, da li si raspodelio Paragon poene?

Dosta pasivnih je promenjeno, proveri to takodje. Nerf ili ne, Loot 2.0 bez RoS je bezveze.

Community Event Buff - XP is increased by 50%.

http://puu.sh/7hLEq/e5e45c2a58.jpg

http://eu.battle.net/d3/en/blog/13120779/50-bonus-xp-in-diablo-iii-limited-time-only-03-03-2014

*Bonus XP ends March 24, 2014. The +50% Boost applies to the PC and Mac only.