Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
matke

Filmovi i serije FTL

Recommended Posts

Ako nisi gledao Blow, gledaj ga prvom prilikom smile.png

Гледао сам одавно, и он је добар исто.

Gledao sam Trainspotting i Fear and loathing, ali to je drugačije, posle tih filmova ti biti high djeluje privlačno i kul. A taj zoo kids, to mi je jedno 1000 ljudi spomenulo, a pogledaću taj film vala...

Па сад, зависи како гледаш.... Fear and loathing јесте прича за себе јер малтене нема радње, односно на њој се не потенцира уопште.

Али тако можеш рећи и за Scarface и Blow и за тај исти Traffic да ти нека од улога дјелује привлачно и кул.

Ko nije odgledao ovaj film, obavezno ga odgledajte.

http://www.imdb.com/title/tt1375666/?ref_=nv_sr_1

Обавезно у хд-у овај филм погледати. Мени је иначе неки мој топ 5 које сам у животу погледао, до савршенства му је што се мени тиче фалило само мало мање акције, а фокус пребацити на нешто друго.

Иначе, ко што рекох само фул хд, овај филм је један од неколицине који баш није фазон да се гледа у обичном снимку. Ја имам његову неку верзију од око 20-ак ГБ тешку ако се не варам...=)

Е и да... The beach је исто ок. А тек он колико дјелује привлачан што се тиче оног горепоменутог. Таква је ствар да Ди Каприо прича српски у филму..=)

Upravo sam odgledao "The Conjuring" i mogu da kazem da je film stvarno dobar..prvi deo filma je bas ono napet..ono klasicna pocetak opsednute kuce... al zato drugi deo malo manje predvidljiv..

Sve se javlja..od opsedanje kuce i predmeta pa sve to egzorcizma..Radnja filma se desava '71 sto mi se isto svidja i nije u realnom vremenu, ima onaj vintage style.. Radnja je bazirana na stvarnim dogadjajima (samo se pitam kolko su  preuvelicali sve to).. Sve u svemu vredi ga pogledati.

Poslednji tako dobar film na tu temu koje sam gledao su bili "Insidius" i "The exorcism of Emily Rose"

Ja sam u poslednji par dana se naprzio pa odgledao neke filmove o skinjarama.

American History X - http://www.imdb.com/title/tt0120586/?ref_=rvi_tt

Romper Stomper - http://www.imdb.com/title/tt0105275/?ref_=nv_sr_1

The Believer - http://www.imdb.com/title/tt0247199/?ref_=nv_sr_1

This is England - http://www.imdb.com/title/tt0480025/?ref_=nv_sr_1

Ja sam manijak za serijama,i gledam skoro sve sto se trenutno pusta,i sto je na pauzi i treba da se pusta.Trenutno Homeland,How I Met Your Mother,The Blacklist,Hostages,Agents of SHIELD,Person of Interest,Arrow,Grey's Anatomy.Od onih sto su na pauzi Game of Thrones,The Walking Dead,Under the Dome,mozda sam nesto i zaboravio.Od ovih sto su zavrsene a ono sto vredi pogledati po meni je Lost,Prison Break i House,takodje sam mozda zaboravio nesto.

Nije da ne volim filmove,ali me uzasno nervira kad se neki delovi price filma ne razviju ni priblizno onoliko koliko ocekujem,i onda sam u neku ruku primoran da to sam uradim u glavi,jer jednostavno ostaje rupa.Jeste da je kvalitet pojedinacnih epizoda skoro pa degutantan naspram jednog dobrog filma,ali prica je ono sto me drzi.

Ja sam manijak za serijama,i gledam skoro sve sto se trenutno pusta,i sto je na pauzi i treba da se pusta.Trenutno Homeland,How I Met Your Mother,The Blacklist,Hostages,Agents of SHIELD,Person of Interest,Arrow,Grey's Anatomy.Od onih sto su na pauzi Game of Thrones,The Walking Dead,Under the Dome,mozda sam nesto i zaboravio.Od ovih sto su zavrsene a ono sto vredi pogledati po meni je Lost,Prison Break i House,takodje sam mozda zaboravio nesto.

Nije da ne volim filmove,ali me uzasno nervira kad se neki delovi price filma ne razviju ni priblizno onoliko koliko ocekujem,i onda sam u neku ruku primoran da to sam uradim u glavi,jer jednostavno ostaje rupa.Jeste da je kvalitet pojedinacnih epizoda skoro pa degutantan naspram jednog dobrog filma,ali prica je ono sto me drzi.

Dobra li je ova Agents of SHILED? Mrzi me da pocnem da je gledam da vidim... Ja trenutno gledam: American horror story, Arrow, Vikings, The Vampire diaries, The original, Sons Of Anarchy, Once upon a time, Supernatural, Sleepy Hollow, Grimm, Ncis, The walking dead i ove sto su od mart pa leti: True Blood, Teen wolf, Game of Thrones, Under the Doom..

Pa,sad...Marvel filmovi i ova serija nemaju ni 2% zajednicko - podseca me nekako na mocne rendzere,takav tip snimanja,sa modernijim efektima.U principu nista specijalno ali kao sto rekoh,gledam je zbog price.

Odgledao sada,i mogu da kazem da je ovo bukvalno kopija Olympus has Fallen,s tim sto je ovaj film zapravo prihvatio cinjenicu da je ovo sve smesno i dodali su element humora,sto mi se donekle svidja.

Gledao sam Gravity... Nisam oduševljen.

Mislim film je dobar, ja mogu na prste jedne ruke nabrojati filmove koji su benefitovali od 3D-a, i ovo je jedan od njih, radi specifičnosti okruženja (svemir, duuuh)

Sav taj osjećaj otuđenosti i neprijateljskog okruženja kakvo je svemir, je odlično prenesen (i to bi trebala biti poenta filma). Nažalost film ima i svoju radnju, sa previše zaokreta koji su isforsirani nebi li se došlo do jednog kraja koji je takav kakav je. Meh

Ako možete pogledati u 3D, svakako, film je i dalje iznad prosjeka, ali ne opravdava mi bas ove preko 90% reviewove koje ima na svakom sajtu, što od kritičara što od gledalaca. 

Pogledao sam The Way Way  Back - Onako nije lose porodicna komedija/drama. Prica ko prica... Film za opustanje.

http://www.imdb.com/title/tt1727388/

I isto sam pogledao The Mortal Instruments: City of Bones. Onako solidan film.. Ko je voleo "I am number four" sigurno ce voleti i ovaj.. Avantura/akcija.. meni se nesto nije ni svideo nesto mnogo a i neki kadrovi su mnogo mracni i tesko se gleda to me je smorilo..

http://www.imdb.com/title/tt1538403/

Odgledao sam Un Prophete 2009..film nije los mada po meni malo vise  su ga razvukli...ja bih ga skratio za nekih 20-tak min... Al u sustini odlican film.

Pocela sam da gledam 30 Rock seriju i uopste nije losa :) Nije sad top top serija, ali ako zelite da gledate neki sitcom preporucujem vam 30 Rock.

Kobaya,gledam Blacklist i odusevio sam se.Spader je jebeni kralj,gledao sam Boston Legal sa njim,mada se po meni ovde mnogo bolje iskoriscava.

The Seventh Seal (1957)

9/10

716A37B9C5L.gif

Zaista sam se bojao da mi se sa ovim filmom ne desi ista stvar kao sa "Stalkerom" Tarkovskog, da ne ostanem razočaran, sa utiskom umetničke pretencioznosti, preterane hermetičnosti i nedostatka one karakteristike filma zadužene za održanje pažnje gledalaca - srećom se to nije desilo i mogu reći da sam iskreno uživao u ovom remek delu :) Nekoliko osnovnih pitanja, ima li Boga, čemu život, šta je posle smrti, pitanja koja se dotiču suštine bića, naše nesposobnosti da spoznamo transcendenciju ako je ima uopšte, naše bezumnosti i slabosti kada se nađemo u neprilici. Ne želim da otkrivam zaplet i da objašnjavam simboliku karaktera koje je Bergman odabrao, osim što ću izdvojiti Jofa i Miu kao neuobičajeno simpatične likove koji pružaju filmu i jednu vedru stranu, prikazuju lepotu života kroz specifičan odnos prema istom, prikazuju relevantnost percepcije, odnosno, perspektive koja predefiniše iskustvo i dozvoljava čoveku da i u jednoj sumornoj, žalosnoj situaciji kao što je epidemija kuge bude srećan :) Takođe obratiti pažnju na Jonsov surovi racionalizam koji ostavlja izuzetan utisak i koji jukstapozicioniran prema Blokovom skepticizmu pokazuje koliko je, citiram "sve naše umovanje zapravo podilaženje našim osećanjima." 

Velika preporuka.