matke

Filmovi i serije FTL

102 posts in this topic

Jel gledao neko american horror story? Ja poceo sinoc da je gledam i za sada deluje zanimljivo.

Jel gledao neko american horror story? Ja poceo sinoc da je gledam i za sada deluje zanimljivo.

Ja sam gledao..prvi me je malo smorio al zato drugi me je razvalio koliko je dobar..

Edit: Upravo sam odgledao Requiem for a Dream..pa i nisam bas odusevljen iskreno..nekako mi je pasivan pola film..posle krece da je kao interesantno..al nije ostavio neki utisak na mene ali moze da se izvuce pouka iz filma...na tom principu sam davno nekad gledao mnogo bolji film al ne mogu da se setim kako se zove..po meni 10x bolji nego ovaj...al ukusi su razliciti.. Neko voli da gleda Twilight a neko ga prezire..

Odgledah Pacific Rim, pitam se kako je Del Toro došao od Panovog lavirinta do ovog generičnog-explosion-'murrica- $500m budžet filma.

E kad se sjetim kako sam se obradovao kao malo dijete kad sam prvi put čuo da će on režirati Hobbita... Možda bolje što nije

U suštini, kome je Transformers dobar film, ovaj će mu biti odličan, i nemam ni ja problem sa tim da pogledam ovakav film s vremena na vrijeme, al ne da mi ga potpisuje Del Toro, on može mnogo bolje...

Mene tako nekad uhvati i bas mi se gledaju ovi novi filmovi a i realno volim da ih gledam al mi se smuce i razocaram se a bio sam sav hype kad vidim trailer ..a nekad me uvati i gledam samo kultni ili old timeri od 40-te pa na ovamo..

Odgledah Pacific Rim, pitam se kako je Del Toro došao od Panovog lavirinta do ovog generičnog-explosion-'murrica- $500m budžet filma.

E kad se sjetim kako sam se obradovao kao malo dijete kad sam prvi put čuo da će on režirati Hobbita... Možda bolje što nije

U suštini, kome je Transformers dobar film, ovaj će mu biti odličan, i nemam ni ja problem sa tim da pogledam ovakav film s vremena na vrijeme, al ne da mi ga potpisuje Del Toro, on može mnogo bolje...

Evo i ja sam ga odgledao...ocena po meni 6.7...prica je poprilicno  plitka..jedino sto se istice su vizuelni efekti..cak sam se i smorio dok sam ga gledao.. .. Ja ga stavljam u rang sa Battleship iz 2012... Transformers je daleko bolji film od Pacific Rim.

Ja odgledah pola prve sezone american horror story. Za sada su je odlicno odradili, nezna se ko koga jebe medju onim duhovima.

za sve  ljubitelje zombi fransize nemojte gledati world war z, klasican american "block buster". radnja predvidljiva, prica nikakva, jedino sto su efekte brutalno dobro odradili.

za sve  ljubitelje zombi fransize nemojte gledati world war z, klasican american "block buster". radnja predvidljiva, prica nikakva, jedino sto su efekte brutalno dobro odradili.

Najaca stvar mi je sa avionom :D

Traffic (2000)

MV5BMjA2MjA1MTA0OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTA5

9/10

Briljantno osmišljen film. Droga je klasična tema američkog filma i volim da vidim da neko podigne standard na viši nivo. Film ne nudi jednu već sijaset perspektiva, narkomansku, dilersku, perspektivu države i perspektivu narko mafije, perspektivu policajca i perspektivu kriminalca, ovaj film pokriva sve. I cela koncepcija, sve te priče, sve linije koje teku naporedo i formiraju čvorove u jednom momentu da bi se sledećeg rasplele, scenarista zaslužuje svaku pohvalu. Pritom se toliko drugih tema obrađuje, kritika stila življenja bogatih i njihove neiživljene dece, osvrt na korupciju, osvrt na psihu likova, tema porodice i važnosti iste koja je sve vreme aktuelna na dva fronta, socijalna kritika suptilno provučena kroz lik fantastičnog (a gore kritikovanog :) ) Benisija del Tora i još mnogo toga. Posebno upečatljivo kod ovog filma je njegov kraj: Režiserima i scenaristima na akamediji treba ovaj film prikazivati kao demonstraciju pojma hepi-end. Uvek sam mrzeo tu odvratnu težnju popularnih filmova da se završe hepiendom po svaku cenu, te umetnute, izveštačene scene završetaka koje za cilj imaju podilaženje publici umeju da unište i najbolji film (često kao primer upravo toga uzimam Fight Club koji je unakažen onim krajem), međutim u Traffic-u hepi end proizilazi iz same fabule, iz priče i dozvoli čoveku da se oseća zadovoljno kada se film završi jer je realističan, to je jednostavno to, znaš da je moglo da se završi i drugačije, negativno, gore ali se završilo dobro i iz filma izbija taj antropološki optimizam tako redak kod izuzetnih filmova. 

Ocena manja od maksimalne zato što je tu i tamo poneka scena mogla biti bolja, poneki lik više razvijen i poneki motiv jače osmišljen, ali neću da idem u detalje. Preporuka maksimalna :)

The  Lone Rnager 2013 http://www.imdb.com/title/tt1210819/

Upravo sam ga pogledao.. sta da kazem.. klasican american high budget shit sa happy endom..

Ko hoce da gleda nek ne cita na dole jer ima spoilers...

Prica nije nesto al moze da prodje... Joni Dep je po obicaju ulogu odigrao maestralno.. Obicno su mu to neke komicne uloge i bas je prijatan za gledanje..

E sad da je film bio vise realistican mozda bi i mogo dobro da se kotira kod kriticara i publike... Generalno mogu da gledam svakakve izmisljotine dok su u granici realnosti... Usamljeni Rendzer je imao 200+ milona budzet i mogli su da se

potrude malo vise oko ovih efekta.. Skoro svaka akciona scena je bila nerealna i van svake granice realizma..

Gore Verbinski ima iza sebe dobre filmove kao sto su Pirati sa kariba 1,2,3.. the ring...Rango..Ne znam kako je tolko failovao sa ovim. 

Edit: Evo upravo sam nabasao na Tarantinovu listu filmova 2013 za pogledati...

Na listi je i kaubojac "Usamljeni rendžer" sa Džonijem Depom, iako je ovo ostvarenje dobilo prilično loše kritike i donijelo veliko razočarenje na blagajnama.

Najaca stvar mi je sa avionom biggrin.png

meni je onaj deo sa Jerusalimom i zidoma, brutalna scena :)

Odgledao sam Traffic sinoć i jako je dobar film.

Veoma me atmosfera podsjeća na legendarnu seriju The Wire (http://www.imdb.com/title/tt0306414/), koja takođe iz nekoliko perspektiva prati problem droge u jednom gradu, iz perspektive birokrata, policajaca, mladog rising star dilera i ofc samih narkomana. Def razmotri da pogledaš bar jednu sezonu matke ako voliš ovakav film (koliko me pamet služi, sezone u the wire nisu toliko usko vezane jedna za drugu). Gledao sam mnoge liste sastavljane od strane velikih televizijskih kuća, 90% njih ima The Wire kao no1 seriju svih vremena.

I ako misliš na moju kritiku Del Toru, mislio sam na režisera Guillerma, ne glumca :P

А видиш, ја сам гледао Traffic још прије пар мјесеци и уопште ми се није толико свидио.

Сасвим коректан филм, вриједи га погледати, али ја сам очекивао нешто више ипак.. има сијасет интересантнијих филмова о гудри ако се ја питам...=Р

А видиш, ја сам гледао Traffic још прије пар мјесеци и уопште ми се није толико свидио.

Сасвим коректан филм, вриједи га погледати, али ја сам очекивао нешто више ипак.. има сијасет интересантнијих филмова о гудри ако се ја питам...=Р

Daj neki. NAMES OR IT DIDNT HAPPEN

Шта знам, Trainspotting и Fear and loathing in Las Vegas, не знам који ми је бољи на свој начин од та два.

Trainspotting бруталано добар, а параноја у ЛА је једноставно.... генијално... гледао сам га сигурно 6-7 пута, филм може да се гледа једном годишње опуштено. =)

Children of Banhof Zoo, деца станице ЗОО, њемачки филм... овај је... ово већ не знам како бих описао... треба погледати па видјети дал некоме лежи да гледа то или не... такође је много зајебан филм и тежак (неке сцене су једноставно језиве) што се мене тиче, слично као поменути Реквијем за снове.

American gangster ми се исто допао... итд, не могу се свега сјетим сада.

Odgledao sam Traffic sinoć i jako je dobar film.

Veoma me atmosfera podsjeća na legendarnu seriju The Wire (http://www.imdb.com/title/tt0306414/), koja takođe iz nekoliko perspektiva prati problem droge u jednom gradu, iz perspektive birokrata, policajaca, mladog rising star dilera i ofc samih narkomana. Def razmotri da pogledaš bar jednu sezonu matke ako voliš ovakav film (koliko me pamet služi, sezone u the wire nisu toliko usko vezane jedna za drugu). Gledao sam mnoge liste sastavljane od strane velikih televizijskih kuća, 90% njih ima The Wire kao no1 seriju svih vremena.

I ako misliš na moju kritiku Del Toru, mislio sam na režisera Guillerma, ne glumca tongue.png

Pogledaću The Wire jednom, nemam vremena sad al s obzirom da je toliko hvale, neću propustiti. 

A jbg, ja znam samo jednog del Tora xD

Ako nisi gledao Blow, gledaj ga prvom prilikom :)

Шта знам, Trainspotting и Fear and loathing in Las Vegas, не знам који ми је бољи на свој начин од та два.

Trainspotting бруталано добар, а параноја у ЛА је једноставно.... генијално... гледао сам га сигурно 6-7 пута, филм може да се гледа једном годишње опуштено. =)

Children of Banhof Zoo, деца станице ЗОО, њемачки филм... овај је... ово већ не знам како бих описао... треба погледати па видјети дал некоме лежи да гледа то или не... такође је много зајебан филм и тежак (неке сцене су једноставно језиве) што се мене тиче, слично као поменути Реквијем за снове.

American gangster ми се исто допао... итд, не могу се свега сјетим сада.

Gledao sam Trainspotting i Fear and loathing, ali to je drugačije, posle tih filmova ti biti high djeluje privlačno i kul. A taj zoo kids, to mi je jedno 1000 ljudi spomenulo, a pogledaću taj film vala...