Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
Pelin

Sporo otvara forum

Recommended Posts

Nisam u poslednej vreme bio aktivan na forumu otkako me smorio D3, ali otkako su najavili nastavak, i naravno od HS beta kljuceva cesce posecujem. 

Kolko se secam, forum je mnogo bolje radio, prvenstveno mislim na brzinu otvaranja, ucitavanje stranice itd. Meni je internet dobar proverio i testirao sve fenomenalno radi, ali kako dodjem na forum otvara mnogo sporo ( za danasnju tehnologiju ), dal je problem do hostinga, ili je malo forum tezi nisam siguran ali bi valjalo da proverite.

S postovanjem

JA

Nisam u poslednej vreme bio aktivan na forumu otkako me smorio D3, ali otkako su najavili nastavak, i naravno od HS beta kljuceva cesce posecujem. 

Kolko se secam, forum je mnogo bolje radio, prvenstveno mislim na brzinu otvaranja, ucitavanje stranice itd. Meni je internet dobar proverio i testirao sve fenomenalno radi, ali kako dodjem na forum otvara mnogo sporo ( za danasnju tehnologiju ), dal je problem do hostinga, ili je malo forum tezi nisam siguran ali bi valjalo da proverite.

S postovanjem

JA

Problem je do hostinga. To je vec problem duze vreme.

Prelazimo uskoro sa ovog VPS-a na dedicated server (Mesecno moram da odvajam 50 evra za novi server):

Specifikacije novog servera su:

Intel® Core™ i7-4770

Quadcore Haswell

incl. Hyper-Threading Technology

• RAM 32 GB DDR3 RAM
  • Hard Drive 2 x 2 TB SATA 6 Gb/s 7200 rpm

HDD (Software-RAID 1)

Class Enterprise

• Connection 1 Gbit/s-Port
  • Guaranteed Bandwidth 200 Mbit/s
  • Backup Space 100 GB
  • Inclusive Traffic 20 TB*

Samo se malo strpite posto je veliki posao da migriram sa ovog na drugi hosting.

Auuu pa nisam znao da ste na vps-u, kolko se secam nesto ste selili prosle godine. Ja sam mislio da ste tada presli na Dedicated server. 

A posao znam kolko je komplikovan, samo je valjalo da bacis obavestenje da se ljudi ne pitaju sta se desava :D

S postovanjem

JA

I sad li bi trebalo da je ok? Posto i do juce je nekad radilo perfektno a nekad nikako...

Trebalo bi da je ok. Kolko su me oni upoznali crko im je Hub za IP Routing (Layer-3) pa je pravilo problem. U sustini bilo je stalno od 25-75% gubljenja paketa da se dodje do mog servera.

Izdahno je sinoc oko pola 12 uvece, pa su ga menjali jedno 3 sata biggrin.png

U svakom slucaju nadam se da cemo ove nedelje migrirati na novi dedicated server. Plasi me samo da cu izgubiti dragoceno vreme na setovanje sitnica... Ali otom potom. Mora to da se uradi obzirom da imam velike planove za sajt.

Cekajte ljudi nije lako dignuti Dedicated server pa namestiti dve VPS masine.

Jedna gde ce biti samo mysql a na drugoj nginx :D

Ne mogu to tek tako jednostavno.