Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
joximovic

Куповина лаптопа

Recommended Posts

Треба да купим лаптоп сестри ових дана, нисам у великој журби, пробраћу нешто у наредних 10ак дана.

Око десктопа и пратим понешто, али око ових сокоћала баш слабо знам.

Дакле треба ми нешто од око 400е.. ако буде нека интересантна понуда може се отићи до 430 нпр.

Значи она не игра игре , само флеш зајебанције... дакле главни фокус да буде довољно јак лаптоп за мултитаскинг и мултимедију са добрим процесором, хард може 500, рам 4 киле минимум... батерија по могућству да буде пристојна ако већ не може јака.

Има ли неко од вас овде да се разуме и да зна нешто из овог цијеновног ранга?

Треба да купим лаптоп сестри ових дана, нисам у великој журби, пробраћу нешто у наредних 10ак дана.

Око десктопа и пратим понешто, али око ових сокоћала баш слабо знам.

Дакле треба ми нешто од око 400е.. ако буде нека интересантна понуда може се отићи до 430 нпр.

Значи она не игра игре , само флеш зајебанције... дакле главни фокус да буде довољно јак лаптоп за мултитаскинг и мултимедију са добрим процесором, хард може 500, рам 4 киле минимум... батерија по могућству да буде пристојна ако већ не може јака.

Има ли неко од вас овде да се разуме и да зна нешто из овог цијеновног ранга?

Ja sam uzeo za sebe Lenovo V560, i jako sa zadovoljan laptopom, za multimedijalne stvari, i sto se tice obavljanja redovnog posla preko njega. Naravno nije za igranje, ipak igracki laptopovi su skupi.

Moja preporuka bi ti bila da se opredelis za Lenovo marku, jer su po meni oni najpouzdaniji. Druga alternativa bi ti bila HP. Sve ostalo zaobidji. Ipak nemoj samo gledati CPU / Ram etc, gledaj i marku i kvalitet.

Uzimaj uvek preko Emmi-ja i winwin-a imaju ubedljivo najnize cene, samo cekas sto cekas dostavu. Proveri ponudu na njihovim sajtovima u domenu od 400e 
Lenovo poslednjih par godina pravi odlicne laptopove, imaju najbolji odnos cena/kvalitet ne placas marku kao kod Asusa...

No offence, али треба ми специфичнија помоћ..=)

Знам да се Леново доста цијени као произвођач, и знам да треба гледати марку лаптопа а не само компоненте. Међутим начуо сам да је Леново код нас постао превише навикан и да и код њега има неких не баш тако добар однос перформанси наспрам цијене?

Колико си платио тај V560 Сајленсер, видим нема га код нас сада... ипак је i5 ту, није он мало више од 400е?

h2vGvaka немој молим те 13,3".. и овај 15,6" је мали.. то 13" још мало ко таблет..=Р

Знам такође и за јефтиноћу Еммија (односно Алти групе, то је све њихово, и Win Win и још пар радњи) у сегменту десктопа и компонената.. међутим нешто и нисам видио да се и лаптопови узимају доста код њих..

Joksime ja ti mogu preporuciti da uzmes asusov model za te pare i garantujem ti da neces da se pokajes tojest tvoja sestra nece, jeste da su malo skuplji ali su zato i kvalitetniji.

Lenovo (kineska kompanija) je pre koju godinu kupio proizvodnju kompjutera od IBM-a - odatle oni i imaju kvalitet koji imaju. E sad, da li za Srbiju isporucuju "robu treceg razreda"... hm...

Tol'ko od mene, da ne smetam puno.

Е одем данас и узмем лаптоп, одлучим се за Dell Inspiron 351 - овај. Добијем и још као 3% попуста за кеш, таман.

Дођем кући, распакујем, упалим, кад оно обични Celeron 1007U који је 15к јефтиниј унутра, а све остале компоненте су ок. Е дал је могуће, не могу вам описати колико ме јебу са техником у задње вријеме. Гарантујем да има људи што не би ни сконтали ни пријавили.

Вратим ја то, и наравно извину се, али нема овог што ја хоћу на стању више. Има као за 3к скупљи, исто ово само са 8гб рама а 500гб хард и 7670 дискретна графика. Има да сутра са шефом причам и тражим да ми да то без доплате јебеш ми све.

Ne zna se sta je gore - da naprave takav propust i da zapravo niko od radnika ne primeti,ili da to namerno urade.

Ово сам и ја прво помислио мајке ми. Немогуће да није постојао ниједан тест компа пред продају... па шта су тестирали ту мајку му богову.

А намјерно да је урађено опет не могу да повјерујем.

Било како било, добио сам нови, онај за 3к скупљи, али нисам ништа доплаћивао наравно, отишло је на њихову штету.

i5 3337U 1,8ghz (turbo 2,7), 4gb RAM, 500gb hard, intel 4000 интегруша + ATI Radeon 7670 неинтегрисана.

Добар лаптоп, треба га још истестирати, али изгледа ми доста брз.

Квалитет слике је за моје стандарде очајан... али капирам да је исти екран на 90% данашњих лаптопова.

Нећу себи узимати лаптоп још наредних 4-5 година, док мало боље не пораде на тим стварима. =Р

Manje vise to al imaju i dobre performanse al imaju i nabudzene cene... Mogu da se nadju i obicni gaming laptopovi..moj drug uzeo jedan pre 5 godina i jos uvek moze da igra novije igrice.