Silencer

D3 Expansion - Reaper of Soul Diskusija

99 posts in this topic

Pitanje u vezi paragon sistema u expanziji:da li cemo ukupan expiriense koji sakupimo na nalogu i koji se pretvara u paragon poene moci ravnomerno po zelji da rasporedjujemo po likovima na koje mi hocemo ili ce automatski biti podeljeni paragon poeni na sve likove koje imamo ravnomerno?Tipa npr. imamo 5 likova sada i hocemo da spucamo sav zaradjeni paragon expirience na jednog lika u expanziji?Da li je to moguce ili ce blizard automatski deliti ukupne paragon poene ravnomerno na svih 5 likova u expanziji?I da li cemo moci npr. da ustekamo paragon poene i onda ih sve grunemo na npr. novu klasu koja dostigne lvl 70 u expanziji tipa sve na Crusadera? 

http://www.diablofans.com/news/2022-legendary-build-changers-travis-day-on-paragon-20-travis-day-on-paragon-in-ladder-lylirra-on-datamining/

1 person likes this

Znaci po ovome moci cemo da raspodeljujemo poene kako hocemo i koliko hocemo za svakog lika koji ima pristup poenima,sto znaci svi likovi preko lvl 60 imace pristup poenima?Ispravi me ako nisam dobro razumeo.Uzgred hvala na linku i tebi i Axiu.

Ukoliko Blizzard meni da sutra zeleno svetlo :D Svasta ce da vidite o novom nastavku Reaper of Souls :D

1 person likes this

Ukoliko Blizzard meni da sutra zeleno svetlo biggrin.png Svasta ce da vidite o novom nastavku Reaper of Souls biggrin.png

Ma daj ti beta kljuceve ako je bude bilo, jebes ti to sta oni pricaju o igri.

Znaci po ovome moci cemo da raspodeljujemo poene kako hocemo i koliko hocemo za svakog lika koji ima pristup poenima,sto znaci svi likovi preko lvl 60 imace pristup poenima?Ispravi me ako nisam dobro razumeo.Uzgred hvala na linku i tebi i Axiu.

U principu, da. Svi likovi skupljaju Paragon exp zajedno, tako da imas SC Paragon lvl i HC Paragon lvl. Svaki max lvl lik imace Paragon lvl koji odgovara exp. koji si skupio sa svim likovima i svaki lik moze posebno da raspodeljuje Paragon lvl. Paragon lvl je account bound, Paragom poeni nisu ukratko. Bar je sada tako, imaj na umu da je ipak beta

Ukoliko Blizzard meni da sutra zeleno svetlo biggrin.png Svasta ce da vidite o novom nastavku Reaper of Souls biggrin.png

Green-Light-7324151-300x239.jpg

Ali nemoj na ovoj otvorenoj temi, nego tamo na spoiler temi :)

Da, streamuju od 3 sata. I pazite, ladno ima likova (retarda bolje receno) koji streamuju i pustaju linkove ka nekim scam sajtovima za beta key. Ne mogu da verujem da likovi koji su u F&F beti tako prokockaju account. Panjevi. Bar da je neki scam, nego ona survey sranja.

Ja se ne nadam nesto previse u ovu expanziju da se ne bih razocarao na kraju.Poboljsali su dosta toga, vidjecemo sta ce biti na kraju,voliobih probat betu, tu cu odlucit da li cu upit igru ili ne....

Ja se ne nadam nesto previse u ovu expanziju da se ne bih razocarao na kraju.Poboljsali su dosta toga, vidjecemo sta ce biti na kraju,voliobih probat betu, tu cu odlucit da li cu upit igru ili ne....

Sve zavisi od novog 2.0 loot sistema, ako su njega odradili kako treba onda je sve ostalo manje vise bitno.

Vec su sjebali stvar sa opcijom da ako imas jednog nabudjenog lika imas ih onda sve, je ne moras da za svakog novog lika ponovo grindas opremu i levelujes ga jer statsi se prenose na sve likove na acc.Npr. imas Barba i igras recimo 3 meseca i oces novog lika da napravis ti vec imas paragon poene i iteme koje si nasao sa Barbom i sacuvao samo ih upotrebis na novog lika recimo Monka,Crusadera.Tako na duzi period igra nema buducnost jer ti je onda sve na tacni i igraci  se ne vezuju za tog lika.Nema dubine i osecaja napredovanja svakim danom, samo dobijas paragon levele sto je besmisleno.To onda nije RPG i grind opreme nego Arcada koja podseca na konzolnu verziju igre.Fakticki ti si u startu jak.Isto tako one poene koje dobijes sa levelovanjem mozes uvek da resetujes i ponovo ih rasporedjus sto je takodje sranje i na long term lose po igru.Mozes da menjas build  svaki dan.Npr,dodjes do teskog monstera ti resetujes  statse i izabers defanzivne statse,dodjes do lakog monstera ti resetujes i stavis ofanzivne statse.Oces PvP ti resetujes ponovo  build i statse i stavis ih za PVP and so on...

Vec su sjebali stvar sa opcijom da ako imas jednog nabudjenog lika imas ih onda sve, je ne moras da za svakog novog lika ponovo grindas opremu i levelujes ga jer statsi se prenose na sve likove na acc.Npr. imas Barba i igras recimo 3 meseca i oces novog lika da napravis ti vec imas paragon poene i iteme koje si nasao sa Barbom i sacuvao samo ih upotrebis na novog lika recimo Monka,Crusadera.Tako na duzi period igra nema buducnost jer ti je onda sve na tacni i igraci  se ne vezuju za tog lika.Nema dubine i osecaja napredovanja svakim danom, samo dobijas paragon levele sto je besmisleno.To onda nije RPG i grind opreme nego Arcada koja podseca na konzolnu verziju igre.Fakticki ti si u startu jak.Isto tako one poene koje dobijes sa levelovanjem mozes uvek da resetujes i ponovo ih rasporedjus sto je takodje sranje i na long term lose po igru.Mozes da menjas build  svaki dan.Npr,dodjes do teskog monstera ti resetujes  statse i izabers defanzivne statse,dodjes do lakog monstera ti resetujes i stavis ofanzivne statse.Oces PvP ti resetujes ponovo  build i statse i stavis ih za PVP and so on...

Jesi li igrao PoE? Ovo što si napisao da te nervira u vezi D3 RoS Bete je upravo ono što možeš naći u PoE.

Jesam igrao sam, ali tamo moras da zaradis opciju da resetujes skill i to samo ogranicen broj statsova a ne sve.U RoS-u mozes jednim potezom da promenis ceo build a u PoE nekoliko statsova i to samo ako resis qvestove ili nadjes kamen za to.I to samo pod uslovom da se ne vezuju dva stasta zajednickim spojem onda ni Refund skill ne pomaze.A ceo build ne menjas jer se build zasniva na gemovima koje ugradjujes u iteme i koje levelujes,to su u stvari skilovi.Poenta je da se gubi draz levelovanja jer kad jednom nabudjis lika nabudjio si za ceo acc.Igra postaje casual Arcada.Ukljucis i rokas bez ikakvog duzeg planiranja rasporeda i kalkulisanja  skilova i statsa.

Pogotovo sad kad su najavili da ce izbaciti Nephalem Valor a izbacili su ga,mozes da menjas build svakih 5 minuta jer ne gubis MF,GF i Expirience bonus.Plus u PoE kao i u D2 si gubio Exp prilikom smrti(Death penalty),znaci smrt je znacila nesto,kaznjen si za los build,potcenjivanje monstera ili opusteno igranje.Sustina je da su predhodno 2 navedene igre vezivale ljude za charactera i terale te da dobrano razmislis pre upotrebe bilo skila ili statsa.

Jedan od streamera je rekao da ce da promene od Friends & Family beta u Closed Beta pocetkom decembra sto je sasvim moguce. Taman do maja kad ukinu AH pa da izbace expanziju.

Peti akt je vizuelno fantastično dobro odrađen. Barbiku, monka i crusadera sam izgruvao do max levela. Mislim da će moj main ostati monk. Barb je dobar, trenutno jedini moj lik koji može da igra T1 bez većih problema. Crusader nema 30% dmg reducation kao ostale melee klase ali je 2h + shield ipak zakon što mu može dati bolju prednost end-game.

Sviđa mi se Adventure mode. Uz paragon poene i jake ruby gems levelovanje monka je bila pesma. Do levela 70 sam skupio maksimalan broj Blood Shards (500) te kupio Rare stvari.

MF je izbačen kao stat na Rare stvarima (Topaz u helmu, Cain set, itd. daje MF%).

Crushing Blows su takođe izbacili iz igre. E, da li je to privremeno, videćemo u sledećoj zakrpi igre.

Neki Bounties su zabagovani, nemoguće ih je završiti. Rifts ne daju adekvatnu nagradu po završteku istih. Trampa stvari radi između igrača koji su bili u grupi kada je item pao.

Iz D3 vanile, jedino je gold vredan (i možda MF set).

Kao sto  je D3 imao Serbian edition cover, Blizzard nije zaboravio da i za RoS uradi cover za nase trziste!

post-35135-0-33934500-1391912603_thumb.j

3 dana igranja od toga 1 dan za 0-70 zamenio sam skoro ceo gear osim innas lone i witch hour za njega izgleda nema sta da se moze kaci

jyos.png

5bpw.png

#Shomi to li igras betu ili na PTR server? Nisam nista pratio vezano za d3 pa sam ispao iz stos.

beta

Koju težinu igraš, recimo Bounties, sa ovim gore navedenim likom?

trenutno sam na 1.2 mill dps nebufovan jos sa 980k dps gore na slici sam radio lako torment T1/2

tako da moze da se radi lako prva 3/4 tormenta al ja igram T1 jer nema smilsa ici preko ako ti nije do exp% bonusa i gf %

jer se samo to menja bonus exp% i gold find % , drop rate je isti sto se tice legendary izmedju T1/6

Hoce li skoro open beta da probamo i malo?

Hoce hoce....