Neonkitza

Spam FTL 6

618 posts in this topic

Jovane postao sam p2w ... gadim se samome sebi

Scepticuse, mislim da treba da prodje 3 do 5 radnih dana dok se kartica aktivira. Verovatno si zato imao problema. I da, G2A ftw. Jeftiniji su jer kupuju samo kodove in bulk. I jos imas 3%-5% popusta ako ides preko ref linka nekog streamera (kripp, trump itd.)

Ako je neko upucen neki savet bi bio ok.

Uzeo sam Banca Intesa Internet karticu i pokusao da uzmem ceo naxxramas za Hearthstone. Uzeo sam karticu 30og sept. uplatio 20e i odmah pokusao da kupim, ali ocigledno treba neko vreme da se kartica aktivira, pokusao sam u toku dana jos par puta i nije htelo. Prijavljivalo mi je uvek istu gresku.

Sutradan isto sam pokusao, ovaj put je autenticating potrajao dosta duze medjutim izasla mi je neka nova greska. Pokusao sam opet i izlazila je ona stara greska.

Zvao sam banku rekli su da je jedna transakcija prosla (to je ova sto je duze trajala a da ostale nisu jer prosto pre toga nije bila aktiviran a posle "uspesne" transakcije nije bilo novca na kartici). Covek je proverio da li sam dobro uneo podatke, JESAM, pitao sam ga da li je mozda problem sajt preko koga kupujem, lik mi je rekao da i sam preko Blizzarda isto kupuje neke stvarcice ISTOM karticom bez problema.

Opet sam slao poruku blizu itd... navodno nije autentikovan pristup tamo vamo i da oni te pare ne drze .. .. i da ne duzim morao sam da saljem mail blizzu da mi posalju dopis i potvrdu mailom da oni te pare nece uzeti kao i broj kartice kako bi ovi meni mogli da povuku nazad 20e.

edit* evo blizzard mi odg da ne mogu da mi salju te podatke jer nemaju pristup celom broju kartice... a sto se tice povratka novca When a payment gets denied, money that is reserved for this purchase will be released by your bank back to you so it will be a matter of time until your bank releases the amount spent back to you,... Sto su mi u banci rekli da je 45 dana......................................................

Svejedno verovatno ce mi i vratiti novac na karticu ali ne znam u cemu je problem... zasto ne radi :/

Koristim istu karticu vec 3 godine na buljuk razlicitih sajtova i samo sam na jednom imao problem da nije prihvacena. Radi se o gog.com sajtu, kada sam ih pitao zasto je ne prihvataju, rekli su da je kod njih nasa zemlja i dalje registrovana kao srbija i crna gora a na kartici je naravno samo srbija i to je jedini razlog ali zato kada idem preko paypala sa istom karticom onda kupujem i na tom sajtu bez problema. Sto se aktivacije kartice tice meni je trajala 24 sata prvi put, skoro sam uzeo novu posto je stara istekla i takodje je aktivacija trajala samo 24 sata. Preko bliz shopa sam uzeo par igara i nisam ni u jednom slucaju imao problema sa karticom.

Nemam pojma.. ja sam si uzeo normalnu visa karticu i radi kad sam placao njome.. Aktivirao sam je kao sto su mi rekli i posle radila normalno.

Gledam sad bezveze i slucajno na G2A vidim da je shadow of mordor 26.99 a na steam-u 49.99 e, a i na G2A je steam cd key..sto su tolko jeftinji?

Edit: sad gledam i skoro sve igre su jeftinje?

G2A, Kinguin, Global Games, Gamekeyz i buljuk slicnih sajtova prodaju igre upola cene jer ih u vecini slucajeva (citaj 99%) kupuju na veliko u rusiji ili koreji gde su igre znatno jeftinije zbog nizeg zivotnog standarda. Evropa se smatra kao oblast gde je zivotni standard na visokom nivou i otud i vece cene dok je u zemljama azije standard nizi i otud i nize cene.

A to sve legalno i ok..mislim da ne bude posle kad hocu da aktiviram igru na steam-u da pise invalid cd key ili tako nesto.?

I jos nesto, vidim na G2A da ima dve verzije igre (nebitno koja igra)... Jedna je global i jeftinija a druga je EU i skuplja, pa u cemu je razlika?

Edit: Sta treba za tu intesa internet karticu da se izvadi.. Da izvadim i ja da ne placam s ovu gde mi ide plata..sto je sigurno sigurno je :D

Oni na legalan nacin kupuju igre ali uvek postoji rizik da ti stim oduzme igru jer nije kupljena u evropi tojest nije kupljena preko njihovog servisa. Stim ima neku svoju politiku oko kljuceva koji su kupljeni recimo u rusiji a aktivirani na nalogu koji se nalazi tojest koji je registrovan u evropi, mrzi me da detaljnije pisem o tome ovde jer je stvar slozena i ima dosta da se pise ali ukratko ako je kod njh neka zemlja flagovana onda kljucevi kupljeni u toj zemlji mogu samo u njoj da se aktiviraju, ali ovo ne vazi za sve igre nego izgleda da oni po svom nahodjenju selektiraju koje ce oduzeti a koje ne. Tu dolazimo i do njihovih uslova koriscenja gde oni ne odobravaju upotrebu kljuceva koje prodaju trece partije (tu spadaju predhodno pomenuti sajtovi) osim za one za koje oni daju ovlascenje. Nije tacno preciziran mehanizam na osnovu kojeg oni mogu i ne mogu da ti oduzmu igre kupljene preko drugih sajtova, opet ponavljam oni to rade prema nekoj njihovoj proceni.

Pa global verzija je jeftinija jer gde god da je kupis mozes bilo gde da je aktiviras jer nije ogranicena na odredjenu oblast (evropa, amerika, azija) dok je EU verzija ogranicena samo na evropu. Ovde dolazimo do price koju sam opisao gore jer je veca potraznja za EU kljucevima jer je tako sansa za oduzimanje igre znatno manja, skoro i da je nema, ako igru aktiviras na nalogu koji je registrovan u evropi, zato su takvi kljucevi malo skuplji.

bbanka nece da mi povrati pare bez blizz dopisa, blizzard nece da salje nista (jer to oni ne rade)... gg case closed

Pa u sustini bolje da dam 2 e vise za Eu verziju nego da ostanem bez igre ali u svakom slucaju. ja lepo cekam summer/winter sale na steam-u i gg.. biggrin.png

bbanka nece da mi povrati pare bez blizz dopisa, blizzard nece da salje nista (jer to oni ne rade)... gg case closed

E jbg :(

Onda ti je blizz uzeo pare.

Pa u sustini bolje da dam 2 e vise za Eu verziju nego da ostanem bez igre ali u svakom slucaju. ja lepo cekam summer/winter sale na steam-u i gg.. biggrin.png

To ti je najsigurnija varijanta. Za intesa internet karticu ti treba samo licna karta i da si punoletan ali ako vec imas karticu sa kojom mozes kupovati online nema potrebe da vadis drugu.

Ffs..reko da bacim neki euro nemam sta da igram... odem na g2a i da kupim nesto i taman nadjem a ono mrk.. Dole u opisu pise "all payments" a kad odem da platim ima samo master card a ja koristim visu...

Ja sam jednom pogresno ime unela kad sam uplacivala vreme za wow. Skinuli su pare, ali nije prosla uplata kako treba (nije mi bilo uplaceno vreme). Isto su mi rekli ko i tebi, da pare nisu ni kod jednih ni kod drugih i da ce se pojaviti nazad na mojoj kartici za 7 dana, sto se i desilo. Ne znam zasto je drugaciji slucaj kod tebe :S

Mozda si bila u drugoj banci ne znam, ali kod ovih je procedura takva... 45 dana. Ali nbtn stici ce mi pare nazad samo ja da skontam gde je greska, a oni ili nece ili ne znaju da identifikuju gde sam pogresio. Na accountu mi je npr ulica Jug Bogdanova 82 a u ugovoru 082 i broj tel sam pisao kao i uvek +38164... na koji mi je propisno i stizao katkad onaj verifikacioni kod...a u ugovoru pise 064...

Tako neke sitnice ne znam dal se i koliko gledaju. Uplaticu danas 5e da probam sa ovom mrtvom nulom ispred imena ulice pa cu videti smile.png

Rekli su mi u banci da sam sve podatke ispravno uneo... sad nisam siguran da li su ti podaci usaglaseni sa blizz accountom narocito zbog broja ulice i mobilnog

Mozda si bila u drugoj banci ne znam, ali kod ovih je procedura takva... 45 dana. Ali nbtn stici ce mi pare nazad samo ja da skontam gde je greska, a oni ili nece ili ne znaju da identifikuju gde sam pogresio. Na accountu mi je npr ulica Jug Bogdanova 82 a u ugovoru 082 i broj tel sam pisao kao i uvek +38164... na koji mi je propisno i stizao katkad onaj verifikacioni kod...a u ugovoru pise 064...

Tako neke sitnice ne znam dal se i koliko gledaju. Uplaticu danas 5e da probam sa ovom mrtvom nulom ispred imena ulice pa cu videti smile.png

Rekli su mi u banci da sam sve podatke ispravno uneo... sad nisam siguran da li su ti podaci usaglaseni sa blizz accountom narocito zbog broja ulice i mobilnog

Veoma je bitno da uneses podatke onako kako su oni naveli u ugovoru tojest kako su ih upisali na kartici, jedan pogresan broj ili slovo moze da ti pravi problem jer kompjuter verifikuje podatke i zato moraju biti tacni do slovceta.

ma pisao sam identicno kao sto je u ugovoru sa sve ćčš i ostalo ali verovatno mi je to odudaralo malo od podataka na bnet accountu

Ok ocigledno se zovem Milos a ne Miloš... w/e dobro dodje onaj zvuk potrosenog novca :D TAKE IT TAKE IT

Veliki pozdrav spamerskom narodu... bas nas nesto i nema ovde... hm...

.... heh... nesto sam skenirao komp avastom... i nakon toga ne radi mi niti mozila niti chrome... tj rade ali kao da nemam net... ne radi mi ni battle net.. radi mi skajp i mrtva dota na koju sam sad osudjen... Avast mi je stavio 7 fajlova u quarantine .. ja sam ih vratio na mesto u nadi da ce proraditi b.net ali nista...

Hm... ili je avast poludeo ili je kod tebe svasta na kompu bilo u problematicnom stanju... :S

ne znam sta je bilo 5 puta sam restartovao komp .. i na kraju iscupao i z struje.. tad je proradilo sve xD

aj ako su izbacili neki klip o warcraft filmu postavite ovde nisam pri netu ovih dana a atelefonom me smara da trazim :*

TB misljenje je totalno spot on:

https://www.youtube.com/watch?v=NqNjUDFBx_Y