Neonkitza

Spam FTL 6

618 posts in this topic

Najgora stvar koja moze da se desi nama gejmerima je da nam crkne komp kao sto je meni jutros :D

Nosim ga veceras kod drugara koji popravlja kompove da vidi sta mu je al mene kopka   jos sad sta mu je... Ne daje nikakve znakove zivota  pa mislim da je otislo napajanje al me buni ako nema struju kako mi svetle dugmici napred kad pokusam da ga upalim a sem toga nista drugo se ne pali.?

Najverovatnije je napajanje, nema veze sto svetle lampice. El se ne cuje bas nista kada upalis komp, nema zvuka od ventiltora ili da se hdd cuje?

Da, napajanje crklo. Dobro kako je i tolko izdrzalo. Imao sam od 500w a zimus sam ubacio GTX760 graficku. Sutra kupujem neko od 600w-650w.

Ljudi daj pomagajte.. Sto se tice ovog povezivanja u kucistu sam totalni laik..jedino znam da ubacim dodani ram :D

Ortak mi reko da gledam da uzmem ili LC power ili Super flower napajanja da su dobra. Nasao sam ova dva koja su "dobra" po meni:

http://emmi.rs/napajanja-i-dodatni-ventilatori-napajanje-650w-lc-power-silent-giant.11.html?productId=18324

http://www.comtradeshop.com/napajanja_650w/super_flower_650w_black_edition_-_sf-650p-14p-24293

Prvo je LC power od 650w drugo je Super Flower isto od 650w a cena je tu negde 100-200 din razlika.  

Konfiguraciju koju treba da tera je i5 2310 Gtx 760 8gb ram 1 tb hard.

Otovoren sam za predloge ako znate isto neko dobro tako do 6500 din. 

Generalno dobro je i jedno i drugo napajanje. Do pre dve godine sam koristio lc power od 600W, koristim ga i dalje ali u drugom kompjuteru, a imam drugara koji ima isti model kao ovaj sto si ti naveo i radi mu solidno. Sto se tice super flowera, nisam imao prilike da testiram modele iz srednjeg ranga ali znam provereno da su se modeli iz viseg ranga dobro pokazali.

Moja preporuka ti je da uzmes ovaj model, razlika u ceni je minimalna ali je zato razlika u kvalitetu velika i plus je napajanje modularno. Imam isti model vec godinu dana samo je od 730W.

http://emmi.rs/napajanja-i-dodatni-ventilatori-napajanje-630w-thermaltake-smart-se-sps-630m-modul.11.html?productId=33462

Sto se tice povezivanja tu nema sta da pogresis, pogledaj ulaze na komponentama i izlaze iz napajanja i sve ce ti biti jasno. U slucaju da ne mozes da se snadjes onda bolje pozovi nekog ko se razume da ti poveze.

@Witcher sve to ok samo jedno pitanje.. trenutno ne znam koji mi je model kuciste ali nije iz 90-te :D   modernije je. Ranije sam imao blueberry psb 520w napajanje pa me interesuje dal ovo napajanje sto si ti naveo a i ova gore sto sam ja mogu da stanu unutra?

Ja radim kao dragstor tako da jedva imam vremena za caskanje.wink.png  Nego sta uradi sa napajanjem?

A resio sam to..stiglo i namontirao u ponedeljak..sljaka kao ludo a i ugradio sam 2x120mm kulera za bolje hladjenje.

Ranije se nije desavalo da me izloguje sa foruma sem ako ne obrisem kolacice... sad me izloguje cak i kad ne gasim chrome. Jesam li ja jedini?

@Warheart od 23eg ovog meseca happy.png

Zatisje pred tisinu... izgleda tako ide... Proslo je neko vreme otkako je poslednja nova stvar izbacena a takodje ima dosta vremena dok sledeca ne bude stigla.

Jel koristi neko onu Intesa Internet karticu?

Ako je neko upucen neki savet bi bio ok.

Uzeo sam Banca Intesa Internet karticu i pokusao da uzmem ceo naxxramas za Hearthstone. Uzeo sam karticu 30og sept. uplatio 20e i odmah pokusao da kupim, ali ocigledno treba neko vreme da se kartica aktivira, pokusao sam u toku dana jos par puta i nije htelo. Prijavljivalo mi je uvek istu gresku.

Sutradan isto sam pokusao, ovaj put je autenticating potrajao dosta duze medjutim izasla mi je neka nova greska. Pokusao sam opet i izlazila je ona stara greska.

Zvao sam banku rekli su da je jedna transakcija prosla (to je ova sto je duze trajala a da ostale nisu jer prosto pre toga nije bila aktiviran a posle "uspesne" transakcije nije bilo novca na kartici). Covek je proverio da li sam dobro uneo podatke, JESAM, pitao sam ga da li je mozda problem sajt preko koga kupujem, lik mi je rekao da i sam preko Blizzarda isto kupuje neke stvarcice ISTOM karticom bez problema.

Opet sam slao poruku blizu itd... navodno nije autentikovan pristup tamo vamo i da oni te pare ne drze .. .. i da ne duzim morao sam da saljem mail blizzu da mi posalju dopis i potvrdu mailom da oni te pare nece uzeti kao i broj kartice kako bi ovi meni mogli da povuku nazad 20e.

edit* evo blizzard mi odg da ne mogu da mi salju te podatke jer nemaju pristup celom broju kartice... a sto se tice povratka novca When a payment gets denied, money that is reserved for this purchase will be released by your bank back to you so it will be a matter of time until your bank releases the amount spent back to you,... Sto su mi u banci rekli da je 45 dana......................................................

Svejedno verovatno ce mi i vratiti novac na karticu ali ne znam u cemu je problem... zasto ne radi :/

Sve što sam ja pročitao je da želiš da daš 20e na heartstone, haha ISUSE BOŽE MRTAV SI ZA MENE

Nemam pojma.. ja sam si uzeo normalnu visa karticu i radi kad sam placao njome.. Aktivirao sam je kao sto su mi rekli i posle radila normalno.

Gledam sad bezveze i slucajno na G2A vidim da je shadow of mordor 26.99 a na steam-u 49.99 e, a i na G2A je steam cd key..sto su tolko jeftinji?

Edit: sad gledam i skoro sve igre su jeftinje?