Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
Silencer

The Witcher 2: Assassins of Kings

Recommended Posts

Meni je sve to ok nije da se zalim nesto previse a i sigurno cu da je odradim do kraja..treutno sam zapeo kod kajran (kraken alike)..

Jedino me nervira sto imam osecaj kao da igram na gamepad.. kad se okrecem levo desno kao da igram na analog..to bi mi bilo uredu da igram na gamepad a ne na tasturu i mis...

A i tacno je nije ovo DMC..mora da se koristi dosta block+ tajming na udarac...ja udaram save posle svaki fight biggrin.png

I jedno pitanje..kad dobijam da mogu da izucavam ostale grane?...sad imam samo ono training path ili kako se vec zove...

Meni je sve to ok nije da se zalim nesto previse a i sigurno cu da je odradim do kraja..treutno sam zapeo kod kajran (kraken alike)..

Jedino me nervira sto imam osecaj kao da igram na gamepad.. kad se okrecem levo desno kao da igram na analog..to bi mi bilo uredu da igram na gamepad a ne na tasturu i mis...

A i tacno je nije ovo DMC..mora da se koristi dosta block+ tajming na udarac...ja udaram save posle svaki fight biggrin.png

I jedno pitanje..kad dobijam da mogu da izucavam ostale grane?...sad imam samo ono training path ili kako se vec zove...

Animacija tokom borbe nije bas u punom sjaju pa zato imas osecaj kao da igras sa gamepadom. Uzmi instaliraj combat rebalance mod, imas link u nekom mom predhodnom postu, i onda vise neces imati taj osecaj. Ostale grane ti se otvaraju kada budes dostigao sedmi level.

Ja nikad nisam imao nikakav problem sa borbenom mehanikom, ne znam odakle ti to...

Imam problem sa potion mehanikom, koja je blago reći glupa, ne znam šta im je trebalo to da mijenjaju od prvog dijela.

Imam ja problem i sa loadovanjem nekim svaki sekund, i žešće linearnom okolinom, i inventarom koji je UŽASNO nepregledna lista, al to je danak konzolama, i ajde to bi progutao sve, ali ovaj meditation/potion sistem nikako nisam mogao.

Lako je kad ideš na neki boss fight i znaš šta te očekuje, otvoriš bestiary, pročitaš, napraviš, popiješ i odeš. Ali ja kad izađem iz grada, ne znam dal će uopšte biti combata kao prvo, kao drugo ne znam hoće li biti ljudi ili neka stvorenja, a ne još koja vrsta. I ja treba da predvidim to sve. Glupost.

Sve se svodi na trial and error, i na mnogo loadovanja i snimanja, što je meni dodatno ubilo ugođaj...

Ja nikad nisam imao nikakav problem sa borbenom mehanikom, ne znam odakle ti to...

Nije neki problem nego osecaj...kao da igram na gamepad u smislu ako si nekad nesto igrao nesto na gamepadu..obicno se kreces na analogu...kao da se vrtim u mesto..probacu sa tim addonom mozda se izgubi taj osecaj..

Imam problem sa potion mehanikom, koja je blago reći glupa, ne znam šta im je trebalo to da mijenjaju od prvog dijela.

Imam ja problem i sa loadovanjem nekim svaki sekund, i žešće linearnom okolinom, i inventarom koji je UŽASNO nepregledna lista, al to je danak konzolama, i ajde to bi progutao sve, ali ovaj meditation/potion sistem nikako nisam mogao.

Lako je kad ideš na neki boss fight i znaš šta te očekuje, otvoriš bestiary, pročitaš, napraviš, popiješ i odeš. Ali ja kad izađem iz grada, ne znam dal će uopšte biti combata kao prvo, kao drugo ne znam hoće li biti ljudi ili neka stvorenja, a ne još koja vrsta. I ja treba da predvidim to sve. Glupost.

Sve se svodi na trial and error, i na mnogo loadovanja i snimanja, što je meni dodatno ubilo ugođaj...

Da su neki delovi igre prilagodjavani konzolama, jesu i to se takodje i meni ne svidja i dosta im zameram na tome. U tome i jeste poenta da neznas sta te ceka iza coska vec moras da se, kao sto sam rekao, prilagodis u svakom trenutku. Rekoh vec napitci ti uopste nisu potrebni vec samo brzi refleksi i kombinovanje znakova i svaki neprijatelj pada bez problema.

Iskren da budem nisam skoro uopste koristio meditation mod osim kada sam popio samo jedan napitak tako da mozda bi i meni smetalo kada bih ga cesce koristio ali opet sa druge strane nekako mi je realnije da pre bitke meditiras, popijes napitke nego da ih u hodu pijes. Ovako mi uvodni video iz prvog dela ima mnogo vise smisla kada se sprema za borbu sa strigom.wink.png

Pa koja je poenta igranja witchera ako neće potioni biti sastavni (ključni?) dio gameplaya, ne kontam? Da ih udaram mačem i force pushujem, kao neki džedaj.

I postojao je preparation i u kecu, morao si imati sve sastojke i potion baze i previti potione negdje u krčmi u gradu, koje bi koristio kasnije, i naravno da si morao imati u vidu sa kojom vrstom neprijatelja ćeš se susresti.

Ako si,a vjerujem da jesi, igrao keca na expertu, znaš dobro da nisi mogao otići u neku kriptu bez blizzarda/thunderbolta, necrophage ulja na maču, cat potiona , swallow potiona etc, zar to nije preparation?

Jedini razumni argument koji su modovi na oficijalnim witcher forumima davali kad je bio public revolt povodom novog potion sistema, je kao da bude prevencija abjuzovanja onog potiona koji ti je instantno dopunjavao hp, tj konkretno comboa njega i onog koji je smanjivao toxicity na 0.

A to se moglo riješiti na više načina, ili potpunim izbacivanjem jednog od ovih iz igre (jer oba su glupa) ili da se toxicity smanjuje over time, recimo nekih 30sec.

Ono što su oni uradili je bukvano najkomplikovanije, najiracionalnije i najgluplje rješenje jednog problema koje sam ja vidio u gamingu do sad

Pa koja je poenta igranja witchera ako neće potioni biti sastavni (ključni?) dio gameplaya, ne kontam? Da ih udaram mačem i force pushujem, kao neki džedaj.

I postojao je preparation i u kecu, morao si imati sve sastojke i potion baze i previti potione negdje u krčmi u gradu, koje bi koristio kasnije, i naravno da si morao imati u vidu sa kojom vrstom neprijatelja ćeš se susresti.

Ako si,a vjerujem da jesi, igrao keca na expertu, znaš dobro da nisi mogao otići u neku kriptu bez blizzarda/thunderbolta, necrophage ulja na maču, cat potiona , swallow potiona etc, zar to nije preparation?

Jedini razumni argument koji su modovi na oficijalnim witcher forumima davali kad je bio public revolt povodom novog potion sistema, je kao da bude prevencija abjuzovanja onog potiona koji ti je instantno dopunjavao hp, tj konkretno comboa njega i onog koji je smanjivao toxicity na 0.

A to se moglo riješiti na više načina, ili potpunim izbacivanjem jednog od ovih iz igre (jer oba su glupa) ili da se toxicity smanjuje over time, recimo nekih 30sec.

Ono što su oni uradili je bukvano najkomplikovanije, najiracionalnije i najgluplje rješenje jednog problema koje sam ja vidio u gamingu do sad

Nisi me razumeo, rekao sam da meni ne trebaju jer mogu da igram sasvim dobro i bez njih. Naravno da treba da se koriste jer su oni tu da ti olaksaju igranje i trebaju da budu sastavni deo borbe kao sto si rekao jer kombinacija napitaka i znakova cine borbenu mehaniku u witcheru unikatnom. U prvom delu si mogao da koristis napitke u hodu ali ulazak u mod meditacije je zahtevano samo da bi napravio napitke. U drugom delu su izbacili da pijes napitke u hodu vec moras pre ulaska u borbu uci u mod meditacije kako bi mogao da popijes napitke jer su u drugom delu vise verniji nacinu borbe napisanom u knjigama jer u njima su napitci bili deo strateske pripreme pre ulaska u borbu a ne kao instant pomoc tokom borbe kao sto sam i objasnio u predhodnim postovima. Mozda je to malo komplikovanije ali opet nije drasticna promena koja kvari borbenu mehaniku, bar ne za mene.

A sto se tice ovog addona sto je pomenut ranije...jel treba samo da ga extractujem, ubacim u game folder i install...to li je sve?

Skines ga i instaliras ga u direktorijum gde si instalirao igru. Kada pokrenes game launcher, odes na opciju mods i cekiras sva polja i onda ides na play game.

Witcher 2 sam skinuo jos kada je izasao i igra ko igra mi je bila skroz korektna ali pocetak igre je nastavak prvog dela tako da mi nista nije bilo jasno pa sam ga odmah obrisao. Nesto me ne privlaci witcher 1 ceo da prelazim da bih skontao o cemu se radi;/

Nisam veliki ljubitelj RPG-a..mada i jesam..smorim se ako ima previse questva..vise volim hack & slash... cisto poredjenja radi..witcher saga vs elder scroll saga( ajde da kazemo od skyrim-a pa na ovamo).. koja je igra bolja...cisto me interesuje.. i jel neko citao witcher knjige..mislim se da ih narucim pa me interesuje dal su dobre?

Nisam veliki ljubitelj RPG-a..mada i jesam..smorim se ako ima previse questva..vise volim hack & slash... cisto poredjenja radi..witcher saga vs elder scroll saga( ajde da kazemo od skyrim-a pa na ovamo).. koja je igra bolja...cisto me interesuje.. i jel neko citao witcher knjige..mislim se da ih narucim pa me interesuje dal su dobre?

Elder scroll serijal je mnogo duze prisutan medju igracima dok je witcher igra relativno mlada tako da sad i ne moze da se radi neko ozbiljnije poredjenje. Igrao sam i jednu idrugu i obe su dobre igre, malo prednjaci elder scroll jer su zadnja par nastavka open world igre dok to witcher jos uvek nije. Treci deo igre se radi u open world okruzenju tako da cemo videti koliko ce biti dobra i da li moze da parira skyrimu po velicini i sadrzaju. Knjige nisam citao ali zelim da ih procitam samo ne mogu nigde da ih nadjem na srpskom jeziku. Snimljen je i film ali je lose odradjen.

Ovo je prvi video koji sam odgledao kada je igra bila najavljena tokom cijeg gledanja sam se najezio i dan danas kad ga odgledam uvek se najezim.wink.png

Taj bug oce da se pojavi ako si instalirao stariju verziju fcr moda kojeg sam preporucio ali taj bug je ispravljen hotfixom. Mozes ga ukloniti reinstalacijom pomenutog moda ili njegovim brisanjem.

Zavrsio Witcher 1. Deluje mi doduse da je prvi deo duzi.

Posle toga sam instalirao ponovo Witcher 2 da bi povezao price etc smile.png

Odlican storyline! (Doduse samo sam promenio u drugom delu - path sam izabrao sa Iorvethom)

Prica je extra odradjena, izlaskom treceg dela prica ce se konacno zaokruziti i mnoge stvari ce biti mnogo jasnije tojest geraldova zivotna prica ce biti konacno u glavnom fokusu.