Sign in to follow this  
Followers 0
Silencer

The Witcher 2: Assassins of Kings

99 posts in this topic

Posto mi je comp malo outdate i planiram da ga malo upgrade za witcher 3 i elder skroll online sa cim prvo da krenem...ja ga cenim graficka da treba pod hitno biggrin.png ...mada da nije nesto mnogo skupo stekam kintu za zimovanje al ima vremena do prolece biggrin.png

Intel Core i5 2310 @ 2.90GHz 6mb l3 s.1155 quad core

8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz

HD6770 1G GDDR5

Graficka se podrazumeva e sad zavisi koji model uzmes ako je dosta jaca karta u pitanju onda moras uzeti u obzir i da menjas procesor kako bi mogao da isprati kartu. Recimo ja sam skoro uzeo 760 gtx i ima par igara u kojima ne izvlacim maksimum iz nje zbog procesora (phenom II x4 965 klokovan na 4 ghz) koji je sputava.

Pa recimo sad da bude neka max graficka koja moze na ovaj procesor.. Neka ideja preporuka..

Edit: ili  recimo za 200e procesor i graficka.

Dobar je i5 2310. Metni mu ti jaku graficku slobodno.

Pa recimo sad da bude neka max graficka koja moze na ovaj procesor.. Neka ideja preporuka..

Dobra graficka u srednjem rangu sto je i minimalna granica ispod koje nebi smeo ici ako zelis da igras witcher 3, kosta preko 200 evra tako da neces naci dobru graficku i dobar procesor za samo 200 evra.

Ne toliko dobar da moze recimo da izgura 760 gtx pa navise, morao bi da ga overklokuje pa cak ni tada nebi izgurao karticu u nekim igrama.

Dobra graficka u srednjem rangu sto je i minimalna granica ispod koje nebi smeo ici ako zelis da igras witcher 3, kosta preko 200 evra tako da neces naci dobru graficku i dobar procesor za samo 200 evra.

Ma to sam lupio 200e.. odavano sam ispao iz stos i ne pratim..Pa dobro i da je 200e+ procesor nije problem...onda me interesuje ima li neki okvirni datum za Witcher 3 i elder scroll online?...dogovorio sam se sa ekipom za zimovanje pa bi posle toga gledo da ustekam za komp..

Witcher 3 nece izaci pre 2014.  Otkako su objavili da ce se placati mesecni harac za elder scrolls za nju me bas briga kad ce da izadje mada sumnjam da ce i ona izaci pre 2014.

TESO ce imati i mesecni harac i ingame shop. :D

Recipe for self-destruction.

TESO ce imati i mesecni harac i ingame shop. biggrin.png

Recipe for self-destruction.

Onda cekamo F2P samo sa ingame shop :D

Igra mi se samo zato sto ima 3 frakcije involved :)

Witcher 3 nece izaci pre 2014.  Otkako su objavili da ce se placati mesecni harac za elder scrolls za nju me bas briga kad ce da izadje mada sumnjam da ce i ona izaci pre 2014.

Nije mi problem to sto se placa..ja kad izadjem u grad za vikend ispijem te pare...jedan izlazak manje i eto..nego ne volim da placam iz razlog

sto mi deluje na psihu i sve razmisljam ah platio sam sad mora da igram.. i ogranicavam se da "mora"...volim da kupim igircu i da igram kad mi

se igra.. biggrin.png

Nije mi problem to sto se placa..ja kad izadjem u grad za vikend ispijem te pare...jedan izlazak manje i eto..nego ne volim da placam iz razlog

sto mi deluje na psihu i sve razmisljam ah platio sam sad mora da igram.. i ogranicavam se da "mora"...volim da kupim igircu i da igram kad mi

se igra.. biggrin.png

Kao sto rece, potrosim duplo vise za jedan izlazak tako da se ne radi o parama. Jednostavno nema te igre na svetu koja bi me naterala da placam mesecnu preplatu da bi je igrao.

Ne toliko dobar da moze recimo da izgura 760 gtx pa navise, morao bi da ga overklokuje pa cak ni tada nebi izgurao karticu u nekim igrama.

Ух, ух.. откуд ти то? Са тим и5 (који је иначе доста јачи од твог Фенома) можеш да ставиш коју хоћеш графичку, и извуће процесор из ње најмање 90%.

У огромном броју случајева и свих 100%.

Ријетко која игра се доста ослања на процесор, могу се на прсте набројати... Battlefield 3, овај GTA нови, и можда још 1-2-3 игре.

Има доста заблуда о том процесорском bottleneck-у, није то баш тако у пракси као што се може прочитати на "папиру"..

U zadnje vrijeme ove igre što se prave za više platformi zapravo ubijaju procesor

Joksime druze ti samo tek ajde da lupis nesto. Oba procesora su u istom rangu u kom je i5 za nijansu bolji tako da nemoj da pricas gluposti. Procitaj malo po netu statistike pre nego sto napises ovako nesto. O praksi mi nemoj pricati jer imam vise iskustva nego sto mozes zamisliti.

Evo ti jedan link cisto na brzaka da vidis kolika je razlika.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2310-vs-AMD-Phenom-II-X4-965

Rofl.

У single thread перформансама је солидно јачи, што му је и понајважније.

Сада ти искусни ми као прво излистај број игара који упошљавају све 4 језгра до максимума? Дал се њихов број може избројати на прсте руке аа?

Можда и стварно знаш доста о тестовима и овим стварима... али зајеби ми сад теорију и дај ми реци у пракси која игра и на којој резолуцији ће да му да мањи FPS од 60, и да то буде САМО због тога што процесор не може да испрати графичку?

Ne toliko dobar da moze recimo da izgura 760 gtx pa navise, morao bi da ga overklokuje pa cak ni tada nebi izgurao karticu u nekim igrama.

Ta single core razlika je mizerna u igrama osim u onima koje nisu optimizovane za multicore procesore a 99% igara jesu. Ja sam i rekao u gore citiranom postu da samo u nekim igrama nece izvuci maksimum kao sto ni ja ne mogu sa mojim dok si ti rekao da je njegov cpu duplo bolji sto je totalna nebuloza.

Igre koje koriste sva 4 jezgra su recimo: crysis 2 i 3, bf3 i buduci 4 u to sam siguran, gta4, planetside 2, witcher 2 i buduci 3 u to sam siguran, skyrim, batman ac i tako dalje. Kao sto rece jovan sve se vise igara pravi koje traze veliku procesorsku snagu.

Kao sto sam vec rekao procesori su u istom rangu sa minimalnom razlikom tako da ta tvoja prica da je duplo jaci je glupost. Ako meni ne verujes imas gomilu dokaza na netu sa raznim testovima pa procitaj malo bolje uporedne testove za oba procesora.

Поента је да ће у нормалном раду на компу његов процесор бити бољи не за 10% него више.

У играма такође ће се осјетити разлика у његову корист, не толика као иначе, али опет ок.

Што се осталог тиче, ја имам буђави Athlon x4 640 који ради на 3.0 GHz у комбинацији са 7870, и играм bf3 са 50+ average FPS, а који уз crysis 3 и пар њих осталих важи за најзахтјевније игре (процесорски мислим чак да је bf3 број један по захтјевности).

И опет, цијела прича је почела од bottleneck-a... дакле како њему и5 може бити уско грло за било карту и за било коју игру када мој Атлон није мојој 7870?

Поента је да ће у нормалном раду на компу његов процесор бити бољи не за 10% него више.

У играма такође ће се осјетити разлика у његову корист, не толика као иначе, али опет ок.

Што се осталог тиче, ја имам буђави Athlon x4 640 који ради на 3.0 GHz у комбинацији са 7870, и играм bf3 са 50+ average FPS, а који уз crysis 3 и пар њих осталих важи за најзахтјевније игре (процесорски мислим чак да је bf3 број један по захтјевности).

И опет, цијела прича је почела од bottleneck-a... дакле како њему и5 може бити уско грло за било карту и за било коју игру када мој Атлон није мојој 7870?

Koji bre 10% vise aman pobogu, opet ti ponavljam procitaj malo po netu, manje je od 5% razlika. Bf3 koristi 4 jezgra ali se ne oslanja toliko na njega vec vise na graficku. I ja sam terao bf3 sa tim procesorom i sa 560 gtx sa 50+ ali na medium podesavanja. Stavi sve na ultra i 1080p rezoluciju i udji na mapu sa 60 igraca pa ces videti koliki ce ti bottleneck praviti procesor. Takodje probaj i Crysis 3 i sve ce ti biti jasno.

Нисам ја сигуран ни какав ти је ово сајт и колико је релевантан. Шта он у ствари показује, all threads performance и single thread performance и то је то, на основу тога он прави рејтинг и разлику. Ове ставке overclocking ability и performance per dollar нећу ни да коментаришем као ставке... поготово јер је његов процесор закључан и није намјењен клоковању.

Тако значи... разлика између i5 3570 и твог Фенома је оваква.. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3570-vs-AMD-Phenom-II-X4-965 . То је значи неких једва 10% разлике само јел да? Дааа, важи...

Када сам причао да сам играо Bf3 на 50+ average FPS наравно да сам мислио на 1920 резолуцију и све на ултра са 16x MSAA. И гле чуда, буђави атлон од 50е није направио bottleneck.

Опет и да занемаримо сву ову причу.. значи извлачимо закључак да због 2-3 недовољно оптимизоване игре које су и направљене само да би измучиле хардвер до максимума треба узети процесор од 400е, јер је он тај гад који јебе ствари и прави bottleneck на картице из вискоког medium ранга картица од 200-250е?

Едит:

LOL, тек сад виђех ово:

Немој да буде да сам дошао да се хушкамо овде... али, ти као човјек са "мноогооо искуства" у овим стварима си у ствари рекао да би он МОГАО да оверклокује закључани и5 2310? Хмммм....:D

Naravno da moze da se overklokuje uz odgovarajucu plocu (z68,z75,z77)  do 3.5 ghz jer je samo delimicno zakljucan. Hmmm.....wink.png

Nego smorih se vise od ove uzaludne rasprave pa da zavrsimo, joksime priznajem, ti si u pravu u svemu a ja nisam tako da te nebih vise zadrzavao.

Хмм. Није ми то сад баш јасно, зар нису сви и5 процесори без К закључани... нисам знао да има тих полу-закључаних врста..:S  А и овај његов процесор је баш риједак, не знам ни гдје га нађе, сумњам да има код нас.

Него ок, крај расправе.. не сумњам ја да ти пратиш ове ствари и да знаш око њих.. него ме та прича око bottleneck-а почела смарати јер у задње вријеме на 1000 сам чуо те приче и по томе ниједан процесор не може да испрати јаку графичку, што је по мени глупост.

Ја сам читао један тест гдје је човјек тестирао 7970 на и7 3960Х (!!) и према 3dMark је испало да процесор прави bottleneck.

Ок, теоријиски и да схватим да је то могуће... али у пракси нема силе да се те ствари дешавају.. због неоптимизације игре или нечег другог може да буде, али да је процесор кривац, нема шансе.. ко што рекох, ја ни на свом буђавом нисам примјетио те ствари, а не да буде тако нешто на неком квалитетом процесору..

Moze li da se igra Witcher 1 sa gamepad? Mada mislim da mi je kasno sad da se prabacim na gamepad i da se naviknem al me interesuje mozda bi da pokusam.

Zvanicno igra ne podrzava gamepad ali mozes probati sa programom xpadder koji prebaca funkcije sa tastature i misa na gamepad mada ne razumem sto bi uopste koristio gamepad kada ce ti mnogo ali mnogo lakse biti da igras sa misem i tastaturom.

Postoji wireless tastatura i miš... NEMA IZGOVORA ZA KONZOLAŠTINE

da, to je riječ