jovanmhn

x86 vs x64?

31 posts in this topic

ц-ц-ц-ц-ц, данашња омладина, сви бре живчани,
прво тражи курац,
па кад га добије - кука да му је превелики,
е ко ће да му га угоди smile.png

знаш како каже "Шарлс" Баркли?
ево овако:

ах, да, одговор на питање је: 64 бита > све остало,

јер од старих ствари само је ракија боља временом, остало јок ^_____^

ето, бесплатни савети за проширивање видика, само на овом јадранском форуму

22 fpsa u ova os-a, 19 fpsa u 64bitnoj verziji na slabijoj konfi.

http://blog.tune-up.com/windows-insights/32-bit-vs-64-bit-more-bit-more-performance/

Crysis 1680×1050, Medium
We configured Crysis with a resolution of 1680×1050 and used the “Medium” graphic settings, which provide a good compromise between performance and visual quality. The 64-bit optimized version of Crysis did not take the lead with more memory, and again did not perform well with less memory. This came to us as quite a surprise, as Crysis features its own 64-bit mode; however, it didn’t get slower. We figure that the 64-bit mode is a benefit in situations where there are more enemies and larger territories in the game than in the standard Crysis benchmark.

Ovo bi vam savjetovao da pročitate jer imam osjećaj da pojma nemate o čemu govorite.

http://www.frictionalgames.com/forum/thread-3882.html

In reality you don't get any performance boosts with a 64bit binary.. Back at the dawn of the 386 processor (32-bit) there was a bigger improvement from 16bit to 32bit mainly because you got 32bit "moves". which when writing to video memory is a big improvement since a move take 1 clock cycle regardless of how much data you move (it's called move but really it's copy).

fast forward to nowdays and long before the 64bit desktop CPU was introduced by AMD we already had SSE, SSE2, 3DNOW, altavic (ppc), etc.. These all provided 64bit and even 128bit moves and fancier math functions as well.. Like being able to multiply two sets of numbers at the same time in one clock cycle..

So the ancillary benefit of 64bit (the bigger moves) had already been gained, so the only benefit is accessing more RAM.. which most programs don't need to address more than 4GB, and will work happily in 32bit mode.. And Yes a 32bit OS can access more than 4GB of ram. it's called PAE, just each application is limited to 4GB. (Microsoft imposed a desktop limit on 3 something GB because they most likely didn't want to mess with 3rd party driver issues. But there are ways of "fooling" windows into allowing you to access more)

Takođe ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension  Evo vam jedan veoma bitan quote odavde, ako vas mrzi da čitate

According to Geoff Chappell, Microsoft limits 32-bit versions of Windows to 4 GB as a matter of its licensing policy,[5] and Microsoft Technical Fellow Mark Russinovich says that some drivers were found to be unstable when encountering physical addresses above 4 GB. Unofficial kernel patches for Windows Vista and Windows 7 32-bit are available that break this Microsoft enforced limitation, though the stability is not guaranteed. These tools increase the RAM limit of the 32-bit version of Windows 7 to 64 GB.

Nazad na moj prvi post, napisao sam upravo da sam modifikovao kernel i da radim sa svih 4gb u 32bit os-u. Witcher kaže ne može, mrzilo me da ti objašnjavam tamo, ali može.

Ne da to ima ikakvog uticaja na igre, jer ni jedna igra na svijetu danas neće iskoristiti ni 3.

Maknuti ograničenje koje postoji na 32bitnom osu (i na 32bitnim aplikacijama u 64bitnom okruženju, ato je 99% igara koje igrate) a koje ograničava jedan proces da koristi više od 2gb memorije je mnogo bitnije, a niko od vas to ne spominje. Provjeri u task menadžeru sa koliko memorije ti radi neka igra,  vidjećeš. Takođe čisto softversko ograničenje, ograničeno vrijednošću par sistemskih registara, makne se za 1min.

Još jedan test u 5 različitih igara, obje verzije OS-a, sa detaljnom analizom: http://www.tomshardware.com/reviews/64-bit-vista-gaming,2250.html Zaključak je isti, i veoma jasan.

Moj zaključak sa svu ovu priču je: Ako je neko hoće da se bakće mijenjanjem određenih parametara u svom 32bitnom osu, ili ima osrednji komp za gaming, 32bitna verzija os-a daje bolje performanse u 99% igara, a u onih 1% je isto.

Ako neko nije siguran u ono što radi, ili ima dobar hardver, neka instalira sebi 64b i uživa. Ovo je iz mog ličnog iskustva, i iskustva ljudi sa neta koji su zapravo argumentovali svoj stav.

Ako neko pored igranja provodi vrijeme u nekim slonovima od programa (Matlab, PS, DV, generalno bilo koji 3d modeling) neka instalira 64x.

Takođe, ti postovi tipa '64 je bolji radi sira i vojne muzike' su apsolutno govno, i ne pridonose ničemu. Mislim ja kontam da se srbi rađaju sa znanjem dal je Bil silovao Moniku, dal je Mileva učila umjesto Alberta, dal je Tesla izmislio lasere i dal je Mira pušila Ganguli, ali ostatak svijeta isto voli argumente i podatke wink.png

А откуд монтешиптари могу да знају са каквим се дипломама ми Срби рађамо?

По дифолту имамо малу матуру чим прогледамо, а неки се роде и са завршеним факсом, ето Сајленсер на пример, он у обе руке чим се родио имао по један докторат =D

Зато и скраћујемо разглабање теме и предочавамо ти суштину: 64 > ти

Prvi tvoj citat mogu da pobijem, jer sam radio identican test i dobio suprotne rezultate od njihovih.

Nisam rekao da ne moze da se namesti vec da nije preporucljivo. Imam prijatelja koji je uradio isto sto i ti i ubrzo potom mu je izgorela ram memorija a takvih slucajeva ima milion.

Tacno je da je vecina programa izradjena u x32 arhitekturi ali instalacijom x64 verzije sistema ne mozes nista da izgubis mozes samo da dobijes. Sistem ce te x32 programe pokretati bez problema kao i one x64 jer podrzava i jednu i drugu arhitekturu i sa ovim sistemom imaces mogucnost iskoriscavanja punog kapaciteta svog hardvera.

Jedino ako neko ima dosta slabiji kompjuter, star preko 5 godina, i ne zadovoljava sistemske zahteve za x64 sistem onda je logicno da ce instalirati x32 sistem jer ce mu x64 sistem usporavati kompjuter.

Ako uzmemo ovu zadnju recenicu koju sam napisao, oni koji pricaju da neka igra ili program radi losije na x64 sistemu nego na x32 moze samo da jede govna jer taj nema pojma o cemu prica.

al ste dosadni sa ovim XD shvatili smo,jovan fapa na 32bit-a,svi ostali na 64. gg

амин!

(њој се не противречи, она се родила са шест диплома :) )

Guest
This topic is now closed to further replies.