Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Silencer

Windows 8

Recommended Posts

Ovih dana treba da instaliram Windows 8 na laptopu, obzirom da me nesto lapic topic nervira :)

U medjuvremenu dok mi stigne Windows 8 narodna verzija, da li je neko metno ovaj sistem na svoj komp skoro ili ne ?

Cisto da cujem kako ste zadovoljni?

Ja ga trenutno na desktopu ne vidim :)

Čujem da je pravljen praktično za touchscreen, ne zvanično, ali sve se vrti oko toga. I ako pogledaš ove nove laptopove što izlaze, svi su neki dual screen, lap top i tablet in 1, i slično. Mislim da ću win8 preskočiti, ionako se svaki drugi preskače, to je praksa.

Vjerovatno je fensi za laptop

Sestra preko faksa ima Dreamspark licencu,sto prakticno omogucava njoj (tacnije meni jer nju bas zabole) da ima pristup vecini Microsoftovih softvera pa i Windows 8.Planirao sam da upgrejdujem sa ovog mog pa cem da vidim sta ce da bude.Otpozdrav.

Ma downgrade pada na windows 7. Samo cu da kupim SSD disk neki 128gb da radi brze. Nervira me ovaj HDD od 5 hiljada obrtaja.

Ma bre to je laptop :) na masini koja mi je zmaj ima Samsung 830 256gb samo za wow i sistem :P

sledeci je 640gb WD Black edition

pa onda 320gb blue

1TB Green

Што би тако цепкао хардове, нема потребе.

Узмеш један ССД, и један од 2тб неки black или сличну варијанту другог произвођача, и готов посао.

Evo sad cuti objasnim :)

Ovaj SSD Primarny je za sistem i wow na njemu da bude samo :)

Secondary WD Black 640gb sluzi samo za Fraps materijal, nista drugo

Third od 320GB sluzi za Web Projekte, i ostale igrice

4th 1TB Green, sluzi za filmove i video reprodukciju :)

Uglavnom su bitna prva dva, jer prvi samo radi Read (retko kad write), dok drugi uglavnom vrsi pisanje velikih fajlova.... Sreca pa nisu kompresovani upisi nego neki vid RAW-a, pa je to ok za Ovaj HDD, inace bi ga vrlo brzo razdrndo...

Instalirao sam Windows 8 pre neki sat,i mogu reci da sam poprilicno odusevljen.Prvo,instalacija je protekla bez ikakvih problema,cak sam i izabrao opciju da sacuvam sve fajlove,sto i jeste uradio - sav software,igre i ostalo radi kao sto je radilo sa sedmicom,osim Vegasa koji se "polomio" jer je bio krekovan na odredjene registry fajlove,koji su se naravno promenili prilikom instalacije i otislo je sve u k.

Interfejs jeste poprilicno gej sa onim neon bojama i slicno,i glupo mi je sto ne daju da se vise menja (nego samo boje,i artwork u pozadini),al to je MS.Ne fali mi start dugme jer vec duze vreme koristim RocketDock koji mi glumi fensi verziju taskbara gore i sa njim nemam nikakvih problema (ostao je sacuvan za divno cudo).

Ovo je sve sto mogu da kazem za sad,ali posto je bio besplatan upgrejd,i to legalan,ne zalim se,vredelo je.

Definitivno je Win8 pravljen za touchscreen ali koliko god ga ostali h8ovali ja ga koristim zato sto je izrazito brzi nego Win7 i uz malo promena i naravno dok se malo naviknete postaje jedan od najboljih ako ne i najbolji OS.