Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum

Recommended Posts

pozz narode ..evo igram wow vec dvije godine i nikad nisam imao kao sad problem.sve mop sam igrao sa masinom od 1,6 ghz i grafickom od 32 mbg ohmy.png ali kad je stigao mop uzeo sam masinu od 100 eura nekih..

System Information
------------------
Time of this report: 12/4/2012, 11:26:18
       Machine name: TOMMASON
   Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp.080413-2111)
           Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: System manufacturer
       System Model: System Product Name
               BIOS: BIOS Date: 04/12/07 17:05:46 Ver: 08.00.12
          Processor: Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)
             Memory: 2040MB RAM
          Page File: 756MB used, 2654MB available
        Windows Dir: C:\WINDOWS
    DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
     DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode

Display Devices
---------------
        Card name: Intel®  G965 Express Chipset Family
     Manufacturer: Intel Corporation
        Chip type: Intel® GMA X3000
         DAC type: Internal
       Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_29A2&SUBSYS_823B1043&REV_02
   Display Memory: 256.0 MB
     Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (70Hz)
          Monitor: Plug and Play Monitor
  Monitor Max Res: 1600,1200
      Driver Name: igxprd32.dll
   Driver Version: 6.14.0010.5016 (English)
      DDI Version: 9 (or higher)
Driver Attributes: Final Retail
 Driver Date/Size: 12/12/2008 10:34:42, 57344 bytes
      WHQL Logo'd: Yes
  WHQL Date Stamp: n/a
              VDD: n/a
         Mini VDD: igxpmp32.sys
    Mini VDD Date: 12/12/2008 10:33:58, 6048768 bytes
Device Identifier: {D7B78E66-6AE2-11CF-6B60-31A2A3C2CB35}
        Vendor ID: 0x8086
        Device ID: 0x29A2
        SubSys ID: 0x823B1043
      Revision ID: 0x0002
      Revision ID: 0x0002
      Video Accel: 
 Deinterlace Caps: n/a
         Registry: OK
     DDraw Status: Enabled
       D3D Status: Enabled
       AGP Status: Not Available
DDraw Test Result: Not run
 D3D7 Test Result: Not run
 D3D8 Test Result: Not run
 D3D9 Test Result: Not run

to je komp na kome trenuto pokusavam da igram wow ali ne ide..problem je fps jednostavno ne mogu da ga stabilizujem jer cim odem do grada il mjesta gdje ima vise NPC nema sanse da ie igriv padne na 5 il 6 slicica u sekundi sta je nevjerovatno jer su sve postavke na low i sve sam pokusao al nece da ide jednostavno..nekad skoci na ljepih 30 frejmova al to je nekad i cim okrenem kameru padne na 15 a da ne pricam sta se desi kad odem u stormwind il u neki dungeon ...
na pc mi je neki windows xp sa piratebay koji sam i prije koristio na starom kompu i sve je islo al otkad je mop dosao sve se razvalilo :/ pa jel ima neko nekakv savjet il nest sta da uradim smile.png

Uh ja sad reko vidim 2 GB Rama, kad ono GPU Intel®  G965 Express Chipset :(

Ono realno sto bi ja upgrade je RAM dodao bih jos 2gb, ukoliko je situacija da ti je ram prezauzet pa onda koristi HDD da nadokandi dodatni ram to uspori masinu samo tako. Al opet udji u igru igraj malo, pa otvori task manager i pogledaj kolko ti je Memory Usage.

Procesor je ok, realno ja sam picio na Intel E8400 3ghz Core2Duo, i radio je cataclysm samo tako :) Jes da je GPU Bio 9800 Geforce i 8GB Rama.

E sad ono sto je lose je graficka kartica, koja je Intel, ako dobro razumem to je Integrisana? Bilo bi ql pazariti neku graficku, ako imas PCI-E Slot.

Uh ja sad reko vidim 2 GB Rama, kad ono GPU Intel®  G965 Express Chipset sad.png

Ono realno sto bi ja upgrade je RAM dodao bih jos 2gb, ukoliko je situacija da ti je ram prezauzet pa onda koristi HDD da nadokandi dodatni ram to uspori masinu samo tako. Al opet udji u igru igraj malo, pa otvori task manager i pogledaj kolko ti je Memory Usage.

Procesor je ok, realno ja sam picio na Intel E8400 3ghz Core2Duo, i radio je cataclysm samo tako smile.png Jes da je GPU Bio 9800 Geforce i 8GB Rama.

E sad ono sto je lose je graficka kartica, koja je Intel, ako dobro razumem to je Integrisana? Bilo bi ql pazariti neku graficku, ako imas PCI-E Slot.

kad igram wow meni je ukupna iskoristenost provesora nekih 20 posto u gradu malo vise a situacija sa ramom je ok dao bih sve da mi poveca memory usage :) da intengrisana je do bola al imam pci-e slot tak da ce biti red uzet nesto od 1 gb i jbg :)

i ja isto mislim da je graficka problem.mada sto steva kaze,2gb postaje dosta malo.sada,tvoja konfiguracija mi se cini dosta slabom u odnosu na ono sta ima danas i sta traze igre.imas 2 opcije,ili da nadjes neku super jeftinu graficku koja moze da gura wow,pa kupis sve novo kasnije (tipa sledece godine(?)) ili kupis dobru graficku,pa menjas ostatak kompa kasnije :P

Хух.... па гдје си њу нашао?

Искрено, боље да ништа ниси ни куповао... али боже мој.

Та графика је изузетно слаба, у рангу са интегрисаним... обично се не користи ни за шта друго осим за обични 2д приказ (што ти говори и сама њена цијена, јелте).

Али опет шта знам данашњу захтјевност WoW-a, пробај, можда ти то изгура неки ФПС више него што си до сада имао.

Хух.... па гдје си њу нашао?

Искрено, боље да ништа ниси ни куповао... али боже мој.

Та графика је изузетно слаба, у рангу са интегрисаним... обично се не користи ни за шта друго осим за обични 2д приказ (што ти говори и сама њена цијена, јелте).

Али опет шта знам данашњу захтјевност WoW-a, пробај, можда ти то изгура неки ФПС више него што си до сада имао.

ma skoro djabe sam ju dobio msm ne gubim nista ako probam :)