Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Silencer

Fall of Blizzard Serbia Community Fansite Rise of AdriaCraft

Recommended Posts

Калабићев митраљезац Луне (овај са аватара) и ја поздрављамо идеју обједињења свих Срба католика и Срба муслимана у један заједнички форум адрија-крафт и у то име преклаћемо једно јагње вечерас и прославити како доликује.

Зајебавам се.

Знам да сам обрисао своја два коментара у овом топику пошто си ме замолио на ПП да те "не минирам", али ја не бих био ја нити бих био неки пријатељ ако бих писао само оно што би хтео да прочиташ и ако не бих рекао попу поп а бобу боб.

Прво ме је збунила циљна група на коју типујеш са овим новим именом. Испада ("vidim odakle me gledaju ljudi i kolko procenta iz koje zemlje ljudi dolaze") да се играчи WoW-а из тзв. "екс Ју" република устручавају да посећују и пишу на сада већ почившем wow-serbia па чак и на blizzard.rs форуму само због имена истог и да ће сада када си променио име да се напрасно сјате. То такође значи да су ти исти играчи много већи националисти, иако тај термин апсолутно не означава ништа негативно већ напротив, ако само због тога не посећују наш форум и да самим тим нису ни добродошли као такви јер на форуму није допуштено бити националиста. Није ти можда пало на памет да Срби живе и изван граница Србије и РС и да можда они воле да кликну линк ка нашем форуму?

Не схватам ни како ће да комуницирамо на словеначком или "македонском" језику јер без обзира на сличности са србским (не, није грешка) постоје разлике за које је потребан гугл преводилац. Ја који сам рођен у време СФРЈ не разумем у потпуности поменуте језике а како ће ови млађи? Ако ти је идеја била да је могућа тзв. "регионализација" због сличности језика онда си омануо јер бугарски језик је сличнији србском од ова два поменута и више има логике неки moesia-craft од овога сада. Уосталом, можеш да преименујеш форум и у лијепа-наша-крафт али све док се на истом пише србски тешко да ће то да озбиљније привуче било кога ван Србије и Републике Српске.

Не схватам и тај мазохизам и спремност посрати се на нешто што се 6-7 година изграђивало и стицало име зарад неке идеје која се у пракси бар два пута показала као погибељна. Јел у питању проширење бизниса преко Компаратора? То и могу донекле да разумем. Али не разумем да у истом дану мењаш име подфорума Српски Орлови у Орлови да би га мало касније опет вратио у Српски Орлови, не разумем тај моменат у коме је СРПСКИ нешто сувишно, нешто што ВРЕЂА некога, нешто чега се треба стидети, избегавати, избрисати, то бих заиста волео да ми се објасни, тај тренутак, шта ти се мотало по глави, мисли и осећања. Како се може волети нешто туђе ако се прво не воли своје? Да ли ће нас бивша "браћа" ценити више ако ми сами себе не ценимо и поштујемо?

Сахрана wow-serbia ми је тешко пала, требале су године да се то име подигне и прочује а само један топик да се сахрани.

Вјечнаја памјат wow-serbia, почивај у миру у архивама РНИДС-а.

Јел у питању проширење бизниса преко Компаратора?

Nije, ali najiskrenije nije.

Сахрана wow-serbia ми је тешко пала

I dalje postoji i uvek ce postojati, dal mislis tek tako da cu dati domain nekom ? smile.png

Не схватам и тај мазохизам и спремност посрати се на нешто што се 6-7 година изграђивало и стицало име зарад неке идеје која се у пракси бар два пута показала као погибељна.

Kao sto sam reko, ne mogu vise da drzim tri sajta, iskreno nisam sposoban da ih odrzavam, mnogo mi je lakse na jednom, i isti da prosirim, na Adria region.

Sta ti mislis kako je meni bilo kad se cepala Srbija i Crna Gora ? smile.png I sto mi se sajt zvao wow srbija i crna gora ? smile.png

Прво ме је збунила циљна група на коју типујеш са овим новим именом.

Ciljna grupa je Srbija, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Crna Gora, Republika Srpska i Bosna, moze i jos neko ako hoce da se prikljuci.

Ono krajnje je, sto jednostavno zelim da prikrijem, ali posto sam borbadovan ovde je sledece:

Hi Stevan,

We would like you to know that we have been very pleased with your efforts and contributions to our game communities, and we are happy that we have had such great working relations with your site. We hope that this will continue for many years to come.

There has been a change to our legal guidelines in regards to domain names, so with the goal of continued good relations with your site, we wanted to ensure you were informed about it and how it affects you. Your site’s current domain names, http://Blizzard.rs, http://www.diablo.rs/ and http://www.starcraft.rs/, are unfortunately not compliant with our current version of our legal FAQ:

Q: Can I register a domain names containing some portion of your product names such as "
star-craft.com
" or "
war-craft.com
?"

A: Blizzard Entertainment® does not condone the use of our product names in other domain names. We are concerned that such use could cause confusion for our customers who may assume that the domain is associated with Blizzard Entertainment®.

We acknowledge that this may feel inconvenient for you, but we hope you will understand our concern. If you have any question regarding this, please feel free to contact us.

Kind regards,

The Community Team

Blizzard Entertainment Europe

Mail stigo od Marta meseca, i razgovorom sam ih zamolio da se dogovorimo oko mergovanja, ideja i savetovanja, i vremena da sve to sredim.

Uradio sam to da sutra dan ne bi bio banovo hosting, i da se ne oprosotimo od fansajt programa etc.

BTW nisam jedini fansite koji je ovo dobio, ima ih jos.

Знам да сам обрисао своја два коментара у овом топику пошто си ме замолио на ПП да те "не минирам", али ја не бих био ја нити бих био неки пријатељ ако бих писао само оно што би хтео да прочиташ и ако не бих рекао попу поп а бобу боб.

Iskreno, jeste zasmetalo mi je, od svih ovde iako znam tvoje misljenje, najvise od tebe ocekujem podrsku. Ovde si samnom od kako postoji sajt wow-serbia.com, a i zajedno smo raidovali, i propatili rasturanje Srpskih guildova na Dragonmow i Frostmane Serverima, koji su meni emotivni trenuci bili. Ipak postujem tvoje misljenje kao i svakog clana ovog foruma. Nisam onda trazio od tebe ta dva posta da obrises :)

Калабићев митраљезац Луне (овај са аватара) и ја поздрављамо идеју обједињења свих Срба католика и Срба муслимана у један заједнички форум адрија-крафт и у то име преклаћемо једно јагње вечерас и прославити како доликује.

Mogli bi da okrenemo jedan rostilj ovde kod mene kad budes prolazio pored Smedereva. Tolko puta prodjes okrenes me, a nikako da stanes.

Такође мислим да је потез бзвз.... да занемарим све остало, али ако фирми даш једно име, и послије година пословања то исто име почне да значи нешто људима, не би смио да га мјењаш, то се не ради.

А поготово не радити то зарад те наше браће за које треба да нас боли она ствар... ипак је ово обичан комјунити једна игре, нека праве свој ако им овај наш не одговара...

Ионако је доста што је читав сајт на латиници, ако им то није довољно да се снађу, правац у прављење свог сопственог сајта, и на овај нек не долазе...

Моје мишљење..

Калабићев митраљезац Луне

Taman sam pomislio da mislis na ovog . :D

@Steva -> Iz ovog mejla sto si postavio,ja zakljucujem da ti oni jedino brane da koristis imena njihovih proizvoda u web adresi svog sajta (razumno,jer postoje svakakvi bolidi na svetu koji bi po americkom pravnom sistemu mogli da tuze Blizz zbog toga sto nije jasno naglasio razliku izmedju official i community sajtova).Nigde ne pise da ti mora da pravis novi sajt i da u njemu moraju da budu svi ljudi iz ex-YU clanica,a to navodis kao razlog.Nije da se protivim,vec jednostavno me interesuje.

Калабићев митраљезац Луне

Taman sam pomislio da mislis na ovog . biggrin.png

@Steva -> Iz ovog mejla sto si postavio,ja zakljucujem da ti oni jedino brane da koristis imena njihovih proizvoda u web adresi svog sajta (razumno,jer postoje svakakvi bolidi na svetu koji bi po americkom pravnom sistemu mogli da tuze Blizz zbog toga sto nije jasno naglasio razliku izmedju official i community sajtova).Nigde ne pise da ti mora da pravis novi sajt i da u njemu moraju da budu svi ljudi iz ex-YU clanica,a to navodis kao razlog.Nije da se protivim,vec jednostavno me interesuje.

Pa i nije napralvjen novi sajt, wow-serbia.com je preimenovan u adriacraft.net, i po kategorijama smo podelili igre, i posle samo odradio migraciju diablo i starcraft sajta na ovaj. Kako ne bi izmisljao 3 nova imena. Moja zelja je bila jos da se prosirim na druge zemlje, jer jednostavno gledam google analtiku i vidim ko me posecuje. Drugo zelim da se prosirim i zelim nove partnere jer od srpskih nema vajde, i planiram da sve ove bannere sto vidite na sajtu uskoro uklonim od sledece godine.

Ne znam zasta se protivite izmeni, ne kapiram sta je tu loshe. Stvarno ne razumem, jednostavno ne shvatam Vas. Dolazite mi sad i sa pricom o cirilici. Kolko znam zakon kaze da mogu da korisitm latinicu jer se prihvataju cirilica i latinica. Ja sam se prilagodio latinici, i nju furam.

Ljudi jednostavno nema vise wow-serbia.com starcraft.rs diablo.rs sada je ovo adriacraft.net:

"AdriaCraft - Warcraft, Diablo and Starcraft Community Fansite for Serbia, Croatia, Slovenia, Macedonia, Montenegro and Bosnia"

Shvatite da sam odavno hteo da pravim wow-cro.com sajt da dignem hrvatski community, medjutim onda bi dizao jos jedan fansite, i imao bi vise posla. Ovako ga imam manje. Niko nece da se cima da kucka vesti za dzabe, da se smara oko toga, i to kapiram, dok ja jednostavno pratim sve to i pustam sve to da bi Vam sutra dan podelio beta kljuceve i raduje me kad to uradim i kad je neko srecan kad dobije.

Sirenjem dobijam vece kolicine beta kljuceva, vece beneficije, buduce partnere. Nisam sigurno izmislio prosirenje da bi se bacao hejt na forumu.

Ако сега не се разбере како Србски ќе не само да се разбере словенечки или така. "македонски" ...?

Да се ​​разјаснат моите претходни коментар (читај полека): Велам дека ако посетите некој сајт наречен територии екс-Ју републики без да се прави мои години тука, не сме виделе странски членови на форумот, освен Република Српска (но не и во странство, за сите знам) како знаеш сите овие посетители не сакаат да учествуваат во дискусиите само поради името wow-serbia и ќе сега дека сте ги измениле вашето име на нешто во врска со оваа промена?

Кога го форумот сајт и да добијат опција да изберете јазик?

----

http://translate.google.rs/

јебе кеву

Кад се сада не разумемо србски како ли ће тек да се не разумемо словеначки или тзв. "македонски"...?

Да појасним мој претходни коментар (читати полако): ако сам кажеш да имаш посете сајту са територија тзв. екс-Ју република а да при том ми овде годинама нисмо видели ни једног иностраног форумаша осим из Републике Српске (али то и није иностранство, што се мене тиче) како знаш да сви ти посетиоци не желе да учествују у дискусијама само због имена wow-serbia и да ће сада када си променио име да се нешто у погледу тога промени?

Када ће форум и сајт да добију опцију избора језика?

Gale, ne mora da dodje da diskutuje na forum :) On mozda samo dodje da procita vest. Potpuno je to nebitno.

Istina je slovenci i makedonci bi mucili muku da se razumemo. Al opet imamo 3 drzave koje nas razumeju :) ili 4 zavisi kako ko gleda bosnu / rs.

Ampak, če ste sedaj usmerjena v vseh teh državah, ki ste jih omenili, ne neumno pisati in bi morali razumeti, da ne? Ni važno, kako podobni jeziki so še vedno ne verjamejo, da igralci razumejo naš toliko, koliko svojega starejšega, enkrat skupen jezik. Diskriminacija in Slovenci tako. "Makedonci" že od samega začetka? :)

Ampak, če ste sedaj usmerjena v vseh teh državah, ki ste jih omenili, ne neumno pisati in bi morali razumeti, da ne? Ni važno, kako podobni jeziki so še vedno ne verjamejo, da igralci razumejo naš toliko, koliko svojega starejšega, enkrat skupen jezik. Diskriminacija in Slovenci tako. "Makedonci" že od samega začetka? smile.png

Slusaj gale, ako je nesto dobro to je sto sam poceo da pustam Starcraft vesti :)

Ovo je vise poslovna odluka nego drustvena, od naseg trzista nema leba pa se covek siri u inostranstvo. Kao sto rece steva, niko nece ovde za dzabe da radi nesto.

Ovo je vise poslovna odluka nego drustvena, od naseg trzista nema leba pa se covek siri u inostranstvo. Kao sto rece steva, niko nece ovde za dzabe da radi nesto.

А види ово:

али најискреније: прво прочитај па одговарај у туђе име...

----

Такође мислим да је потез бзвз.... да занемарим све остало, али ако фирми даш једно име, и послије година пословања то исто име почне да значи нешто људима, не би смио да га мјењаш, то се не ради.

А поготово не радити то зарад те наше браће за које треба да нас боли она ствар... ипак је ово обичан комјунити једна игре, нека праве свој ако им овај наш не одговара...

Ионако је доста што је читав сајт на латиници, ако им то није довољно да се снађу, правац у прављење свог сопственог сајта, и на овај нек не долазе...

Моје мишљење..

Ало, Семберац, долазиш ли ти 'вамо у ''иностранство'' уопште? Још увијек ти дођем пиво! :)

E sad quick update:

http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/3124802578

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/3061920274

http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/3124472708

Onda sledece:

69ca43b5386146767219e561d80b8086 - Prvi put linkovan za SC :P

69ca43b5386146767219e561d80b8086 - wow item upgrade

Malo drugacije imaju iskreno misljenje obzirom da se radi o vise zemalja, ovako nisu hteli da me featuruju za srbiju mnogo :( Al ajd da ne potezem temu vise o...

Ono sto sledece radimo je Steelseries da udje u igri, logitech i razer oko tunrira za starcraft :)

• Like 2

E sad quick update:

http://eu.battle.net...opic/3124802578

http://eu.battle.net...opic/3061920274

http://eu.battle.net...opic/3124472708

Onda sledece:

https://www.facebook...480200058690758 - Prvi put linkovan za SC tongue.png

https://www.facebook...553900697970231 - wow item upgrade

Malo drugacije imaju iskreno misljenje obzirom da se radi o vise zemalja, ovako nisu hteli da me featuruju za srbiju mnogo sad.png Al ajd da ne potezem temu vise o...

Ono sto sledece radimo je Steelseries da udje u igri, logitech i razer oko tunrira za starcraft smile.png

Touché kind sir, touché.

Ne ozbiljno, gz. Natjeraćeš me da počnem SC2 kad HOTS izađe.

Po mom misljenju, AdriaCRAFT nije dobar naziv sajta koji se bavi Warcraftom, Starcraftom i Diablom(craftom?). Adria je ok, ali kakve veze ima CRAFT sa, recimo, Diablom?

Naslov je trebao biti BlizzardAdria, BlizzAdria ili nesto sto bi asociralo na ono sto povezuje ove tri igre - Blizzard kompaniju.

Kao web developer smatram da je ovo fail, a kao dizajner smatram da je novi logo ruzan, nije moderan i ne uklapa se u aktuelni Blizzard temu, niti ima boje lepe za oko.

Veoma podrzavam Silencera i sve one koji rade na ovom forumu (*), bar promeni boje na logou kad budes imao vremena. smile.png

*

Pravilo 2 - "Način i kultura komunikacije"

Svako ima pravo na svoje mišljenje i sve dok poruke nisu uvredljive, svako će imati mogućnost da iznese svoj stav. Bilo kakva poruka uvredljive prirode biće obrisana u najkraćem mogućem roku.

А види ово:

али најискреније: прво прочитај па одговарај у туђе име...

----

Ne odgovaram ja u nicije ime. Ako steva sve ovo radi sa forumima cisto iz svoje dobre volje, jer ovo je veoma veliki posao i obaveza i zahteva mnogo vremena da se vodi a da pritom nema bas nikakvu zaradu, onda je on jedan od veoma retkih ljudi,mozda cak i jedini, koji tako rade i ja mu na tome skidam kapu ako je to tako ali cisto sumnjam da jeste.

Nije mi bila namera da ga uopste osudjujem ili bilo sta tome slicno o njegovoj odluci jer prvo polazim od sebe i da sam ja na njegovom mestu ja bih prvo video kakvu korist ja imam od svega toga pa tek onda sve ostalo. Njegov je sajt i sa njim moze da radi sta hoce. Kome se svidja ok a kome ne i ne mora. Meni licno njegova odluka uopste ne smeta.

Po mom misljenju, AdriaCRAFT nije dobar naziv sajta koji se bavi Warcraftom, Starcraftom i Diablom(craftom?). Adria je ok, ali kakve veze ima CRAFT sa, recimo, Diablom?

Naslov je trebao biti BlizzardAdria, BlizzAdria ili nesto sto bi asociralo na ono sto povezuje ove tri igre - Blizzard kompaniju.

Kao web developer smatram da je ovo fail, a kao dizajner smatram da je novi logo ruzan, nije moderan i ne uklapa se u aktuelni Blizzard temu, niti ima boje lepe za oko.

Veoma podrzavam Silencera i sve one koji rade na ovom forumu (), bar promeni boje na logou kad budes imao vremena. smile.png

Ni Silencer ni debilni moderatori se neće buniti da ti lijepo modifikuješ logo, i postaviš ga ovdje da svi vidimo tvoju virtuoznost.

A za ime, piše fino da ne smije biti niti imena Blizzardovih proizvoda, niti samog Blizzarda u nazivu sajta. Tako da je 'CRAFT' ono što spaja veliku većinu Blizzardovih igara, i dovoljno asocira na Blizzard, možda i najviše bez da koristiš sam naziv kompanije.

Kad daješ kritike, koje su svakako uvjek dobrodošle, daj i neki razuman predlog, da ne bude 'Meni se ovo ne sviđa, radi sira i vojne muzike'...

Jeli silencer hoces da ja probam da napravim par logo za sajt pa ti vidi dali ti se svidja? Ja studiran 3d dizajn i animacije nije bas da radim nesto oko logo ali pravio sam za nas gild i za par drugi.

Ako si zainteresovan samo mi posalji poruk ovde ili na sajt od mog gilda!

Nisam znao da Vam se svidjao onaj Blizzard Skin :P

Bice forum skin azuriran uskoro posto je postavljena sinoc nova verzija foruma, pa je promenilo nesto oko skinova...

Guest
This topic is now closed to further replies.