Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
ZeRoX

Koji browser?

22 members have voted

1. 1. Glasanje, ready, set, go

• IE9
      0
    • Firefox
      8
    • Chrome
      10
    • Opera
      3
    • Neki drugi (Safari, K-meleon, NetScape,itd)
      1

Recommended Posts

Nedavno sam tek instalirao win7 (da tek nedavno ne varaju vas oci) i skinuo sam nove verzije Opere, Firefoxa i Chromea, kao i IE9. Do sad sam bio bas hardkor Chrome korisnik, ali sam primetio sa su svi brosweri tu negde po performansama, s tim sto neki prednjace u jednom a neki u drugom, trecem, desetom sektoru. Npr Chrome najbrze ucita stranu, Firefox pusti player koji Chrome ne moze nikako zbog kojekakvih errora, IE9 odradi odredjeni fajl koji ne mogu prethodna dva, itd.

Pa ne zanima koji vi koristite i zasto? :) Tj koji je onako najoptimalniji, za svaciji ukus da kazem.

Chrome, radi minimalističkog UI-a.

Sem toga, svi znamo da su oni koji koriste Operu hipsteri, a Firefox stari. /sarcasm

Da, Scepticuse, mator si :P

Za komp Chrome,a prethodno Firefox,dok nije poceo da crashuje svakih x sekundi.Na tabletu (android) koristim Operu,a ponekad built-in browser,nekad je lakse jednostavno.

IE je najsporiji u svim aspektima od ovih browsera,a ne zaostaje ni safari. firefox i chrome su na vrhu liste po performansama,stvar ukusa :) ja licno koristim chrome za browsing, zbog mogucnosti da se napravi account koji posle mozes na nekom drugom kompu da iskoristis kako bi pogledao svoje bookmarke,history,itd...

p.s. za informacije o performansama sam saznao na tomshardware,redovno rade benchmark za sve popularne browsere.

Na mac-u najbrze radi safari

strava mi je fora na googlechrome-u za taj account:)

Edited by Robinzon

IE je najsporiji u svim aspektima od ovih browsera,a ne zaostaje ni safari. firefox i chrome su na vrhu liste po performansama,stvar ukusa smile.png ja licno koristim chrome za browsing, zbog mogucnosti da se napravi account koji posle mozes na nekom drugom kompu da iskoristis kako bi pogledao svoje bookmarke,history,itd...

p.s. za informacije o performansama sam saznao na tomshardware,redovno rade benchmark za sve popularne browsere.

Mozda generalno sporiji za milisekundu :) To je vec stvar izivljavanja, kao da neko ne moze da saceka, pa neka bude i sekunda, da ucita stranu :) Meni npr IE9 sljaka brze od mozile ff i opere, samo je hrom brzi bas nesto sitno :) Ali ga vise koristim iz navike i zbog raznovrsnih tema :D Ali npr, posto koristim hotmail (jbg, prvi koji sam otvorio) nekad se desi da nece da mi ucita neke strane preko hroma, kao da me teraju da predjem na gmail :D

pri obradjivanju javascripta i nekih playera (mislim da najvise ispasta flash player) je IE poprilicno sporiji,mislim cak da je vise sekundi u pitanju. Ali kao sto si rekao,nista neoprostivo,nije da cekas 15 minuta,tu bi vec popizdeo :D u sustini,finese su u pitanju i stvar ukusa. Vec sam rekao da koristim chrome,ali mi je npr novi firefox jako fancy,pa mozda predjem na njega,videcu :)