Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Damir

Pravim konfiguraciju do 400e..UPOMOC!

Recommended Posts

Ova iz Emmi-ja ti je sasvim solidna konfiguracija,radice ti starcraft2 super na tome. Sto se tice procesora,iako je Immortal u pravu za jezgra, i3 pokazuje bolje performanse u igrama,pogotovo u starcraftu,koji se vise oslanja na arhitekturu i cache memoriju procesora,nego na broj jezgara. Mada,realno,stagod od ta 2 da kupis,to ti je manje-vise best buy za te pare. Grafika-nemoj nista ispod gtx 550ti,plakaces tongue.png

Takođe, prilično je koristan i sajt http://www.anandtech.com/bench/ gde možeš da uporediš procesore, grafičke kartice... i vidiš koja je razlika u performansama u nekim realnim aplikacijama i igrama. To je korisno jer onda možeš da porediš stvari po pitanju "uloženo-dobijeno" i napraviš neki dobar odnos performansi za uložene pare.

Na primer, zašto bi davao 30 evra više za neki bolji procesor ukoliko ti on dodaje 5% performansi, a košta 30% više i slično.

www.tomshardware.com je takođe dobar izvor podataka jer imaju i razna poređenja kao i svako-mesečni update za najbolje procesore i grafičke karte u različitim cenovnim kategorijama.

Pomocice ti dodatnih 2GB rama veruj mi smile.png Kazi mi jel DDR2 ili DDR3 uzimas ?

Ова коју имам је DDR2, тако да ћу узети додатних 2GB DDR2, тако бих требао, а?

ma nemoj nista napamet da rais nek ti onei provere, ove moze da se desi da nisu komptabilni cipovi, cak i kad istu kupis

Ova iz Emmi-ja ti je sasvim solidna konfiguracija,radice ti starcraft2 super na tome. Sto se tice procesora,iako je Immortal u pravu za jezgra, i3 pokazuje bolje performanse u igrama,pogotovo u starcraftu,koji se vise oslanja na arhitekturu i cache memoriju procesora,nego na broj jezgara.

Intel radi bolje u igrama ali je on pomenuo i neko streamanje a za to je mnogo bolje imati pravi quad umesto dual-core, mada sa gtx550ti mislim da ce tesko moci da streama u nekoj normalnoj rezoluciji.

Ovo uzmi mnogo je bolji nego onaj u gigatronu zbog 550ti graficke a i ok je komp za te pare.

ljudi za sad nemam dobovljno brz net za stream(2mbit/s) tako da mislim da cu da uzmem ovaj iz emmija...nemam para za jaci definitivno

ja sam streamovala 800x500 ili 960x600,malo slabiji zvuk od 128,25-30 fps-a sa intel q6600,2gb rama i nvidia 9600g(nesto) :P imala sam tad 1mbit ul doduse :P

Guest
This topic is now closed to further replies.