Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
ajdeajde

Kritika na racun Starcraft Tima i Sajta

Recommended Posts

Otvorio sam account da bi iskritikovao rad sajta i organizacije domace lige sc2(ako to jos uvek postoji) . 1 : vidim da ste imali prvu sezonu lige, sta se desilo sa drugom? 2: svaki post je na googlu vezan za sc2 je iz 2011god. i 2010god (LOL). 3: i ako nasa nacija igra samo igrice gde ne mora da se ukljuci mozak poput CS,DOTA,WOW... mogli ste da se aktivirate malo vise pa bi se i igraci mozda vise aktivirali ,organizovanjem cescih turnira sa nekim banalnim nagradama tipa slusalice tastature i tako neke gluposti koje ne kostaju sve zajedno 50-100 evra (1,2,3 mesto) pa mi mozda za par godina dosli do neke ozbiljnije price. I kako stvari stoje ne verujem da ce iko procitati ovo ali ako ste vec napravili blizzard gaming community zasto se sramotite!?

Sve sto si rekao je relativno istina, ali mislim da je problem i u samim igracima...

Ali opet, potreban je okidac i neko sa dovoljno vremena i volje da se cima, a mi trenutno takvih nemamo :/

Pozdrav ajde :)

Splitovo sam topic, i stavio u kritike obzirom da je tvoj post upucen uglavnom meni, jer ja vodim sajt trenutno i ovaj community, sa mojim mod timom, koje ne zelim da budu krivi za ovakvu situaciju kakva jeste.

Ja mislim da cu adekvatno da odgovorim na svako postavljeno pitanje.

1 : vidim da ste imali prvu sezonu lige, sta se desilo sa drugom?

Bila je prva sezona, u planu je druga sezona, septembar / oktobar, znaci bice ove godine. Iskreno finansijska sredstva mi ne dozvoljavaju da pravim svakog meseca turnir.

2: svaki post je na googlu vezan za sc2 je iz 2011god. i 2010god (LOL)

Iskreno ne pratim tolko na google sta je iz 2011 i 2010 u vezi SC2. Istina je da ne mogu maksimalno da posvetim vremena starcraft sajtu, prvi razlog je sto ja licno nisam mnogo upucen u SC Communnity, takodje Frame koji je radio na njemu, otisao covek u Kinu da radi kao Community Manager za Dust 514. Trazim coveka koji ce da odrzava sc2 sajt. Do tada ja se maksimalno trudim da propratim sve novine, kolko mogu i znam. Ali ne uspesno kolko ostali Pro sajtovi.

3: i ako nasa nacija igra samo igrice gde ne mora da se ukljuci mozak poput CS,DOTA,WOW... mogli ste da se aktivirate malo vise pa bi se i igraci mozda vise aktivirali ,organizovanjem cescih turnira sa nekim banalnim nagradama tipa slusalice tastature i tako neke gluposti koje ne kostaju sve zajedno 50-100 evra (1,2,3 mesto) pa mi mozda za par godina dosli do neke ozbiljnije price.

Ja ako cu da pravim turnir napravicu, neki koji ce da se zapamti, i organizovacu ga maximalno da on bude odlican kao sto je bio SSL Season 1, sa odlicnim nagrada. Ne pada mi napamet da pravim turnir od 50-100 evra. Prvo morao bih svoje pare da vadim iz dzepa da bi se ti turnir iigrali, ako cu da trazim od igraca da placaju ucestvovanje, podseticu da je nekome bilo mnogo 300 din za SSL Season 1. Malo me muci kada moram da pisem o ovome, jer smo nacija kakva jesmo. Season 2 SSL bice finansiran inace od moje strane, a igraci ce ucestvovati besplatno.

I kako stvari stoje ne verujem da ce iko procitati ovo ali ako ste vec napravili blizzard gaming community zasto se sramotite!?

Vidis pogresio si, ja sam licno procitao ovaj post preko moba na poslu dok sam doruckovao, krivo mi je bilo sto odmah nisam mogao da odgovorim. Samo m i objasni cega da se sramotim? Igraca? Sebe sto sam napravio sajtove, koje su priznati od Blizzarda, i sad ja treba da idem od kuce do kuce da molim ljude da igraju SC2, da mene ne bi bilo sramota i moje nacije.

Ja sam u svojih 7 godina kolko radim na wow-serbia.com sajtu i ostalim, izgradio odnos sa Blizzardom, srbija se spominje na zvanicnim sajtovima, i ja sam na to ponosan i na svoj visegodisnji ucinjen rad.

Da mene nije bilo, i ovih sajtova, ne bi ste imali sledece:

• Beta Kljuceve za svaku igru koju Blizzard izbaci
  • Srbija je bila izbrisana zemlja za registraciju Battle.net naloga
  • Licno sam se zalagao da Srbija moze da koristi RMAH, Mobile SMS Protection - koji isti nisu bili aktivni za nasu zemlju, pa su isti ukljucili kada sam pravnoj sluzbi Blizzarda poslao dopis povodom zakona za koji je Blizzard smatrao da Srbija ne moze da ima RMAH.

Moj jedini neuspeh je trenutno Starcraft sajt, koji planiram da dignem na noge, pred novim nastavakom, jer tada normalno vas 500+ ce doci da se prijavi za SC 2 HoS beta key preko ovog sajta.

Root Admin no lifer vidi mu sliku -.-' ne mogu da vjerujem da neko nosi gamerske naocare cool.png ... A sto se tice sramote, sramota lil ne kako god sve u svemu mi smo mala drazava ( U odonsu na druge drazeve gdje se igra wow ) tako da to i nije neka sramota ...

a admine na tvom mjestu ili bi se ubio ili bi trazio neku specijalnu pomoc... Nije moja stvar da to govorim ali stvarno izgledas kao no-lifer :)

ajde kad vec pricamo o sc stvarima,sta bi ste vi zeleli da vidite kao vesti?dajte neke predloge,ne samo "o vi ovo ne radite,blablabla,ocemo turnir (za koji niko nece da da pare jer uvek par igraca uzmu prvo mesto) itd..." .pomozite mi malo :P

E Onoffon, to je bilo ono cisto da se slikam sa Desmo naocarima, inace problem mi je ne mogu da ih koristim jer nosim naocare sa dioptriom, jedino sto cekam je da mi stignu sociva tongue.png

Elem, sto se tice da izgledam kao no-lifer, i da trazim specijalnu pomoc, moram da odgovorim povodom ovoga smile.png

Oke sto kazu slika govori 1000 reci, medjutim, imam full time job, sa prekovremenim radom 4 sata dnevno ^^ Otprilike radim 12 sati na dan. Kada tako usrano dodjem s'posla, imam dovoljno vremena da pustim vesti na sajtovima, pogledam sta ima novo. Nemam vremena kao nekad da igram WoW, SC ili Diablo sad.png sto mi je jako zao, i sto mi je isto zao sto nema istine u tome sto si rekao da sam nolifer. Jer iskreno igra mi se WoW i Rated BG, al nemam kad sad.png

Naravno imam i zenu koju volim vec dobrih 3 godine. 19 Ari placa, koji koristim, malo da budem u fazonu Green Tima, jebiga evo stiglo grozdje, pa cu da ga jedem i da pravim Vino. Rostilj svake nedelje. E sad sve to moze da se vidi na mom FB profile http://www.facebook.com/stiven

P.S. sto se tice no lajfovanja priznajem dok sam drzao igraonicu, igrao sam non stop WoW u Vanilla i TBC Verziji, i bio sam zavisnik smile.png

ajde kad vec pricamo o sc stvarima,sta bi ste vi zeleli da vidite kao vesti?dajte neke predloge,ne samo "o vi ovo ne radite,blablabla,ocemo turnir (za koji niko nece da da pare jer uvek par igraca uzmu prvo mesto) itd..." .pomozite mi malo tongue.png

Svaki dan je neki turnir, i ima desavanja, ja sam bookovo da je NaNiwa izasao iz Quantic Gaming, al nisam stigao da vest pustim na sajtu, jer po nekima nolajfujem :(

Clan sam Diablo foruma i imam opasne kritike na racun vecine moderatora koji su izuzetno bezobrazni, drski, redovno pametuju i omalovazavaju nove clanove foruma. Licno znam da je dvadesetak mojih poznanika otislo sa Diablo foruma iskljucivo zbog moderatora koji su ih vredjali, blokirali i banovali bez razloga.

P.S. Dajem podrsku svim geekovima, nolajferima i Root adminu, samo napred! Ja sam nolajfer, pacenik sam za kompjuterima, ne mogu da zivim bez njih, zavrsavam master na informatici i racunarstvu i nocas sam igrao Diabla od 22:00 do 6:00 ujutru!

Aj se malo drzite teme...

Sti se tice vesti na sajtu, iskreno mislim da je bespotrbno preterano se cimati oko toga osim ako nisu u pitanju neke vesti sa domace sc scene ili eventualno neka official blizz vest (cisto da se ispostuje blizz).... al ono da se smaras nekim turnir reportovima, trade-ovima, i raznim internacionalnim stvarima je pre svega preobiman posao, a drugo takve vesti svi znamo gde se citaju i generalno mislim da pored TL-a i eventualno reddit-a ljudi i ne gledaju druge jer tamo nalaze prosto sve sto im treba.

Sam sajt dakle treba da bude prvenstveno posvecen domacoj sceni a manje ostalim opstepoznatim stvarima... tako da Stevo mani se naniwe :P

Trenutno sajt jeste siromasan, ali to i oslikava kakvo je stanje sada. Kada bude bila organizacija ssl-a i eventualno wcg-a, kao i podela hots beta keyeva... sajt ce biti itekako koristan i posecen, sada nam iskreno nije ni preko potreban (nemojte pogresno da me shvatite), dovoljno je odrzavati ga na infuziji dok ne dodje vreme za akciju.

pa to i mene buni,reddit i tl su sajtovi za sc vesti,e sad,uzimati to i "prevoditi" je nekako,sta znam...glupo?pa me zanima sta bi ljudi voleli da vide kao vesti na sajtu,mislim da bih mogla da izdvojim vreme da se ozbiljno posvetim tome,ali posto nisam bas neki pisac i reporter,volela bih da mi malo ljudi pomognu i kazu sta bi voleli da citaju...nije frka da svaki dan okacim po 3 minor vesti ako bi ljudi radije da citaju na srpskom...sta znam ;/

Pisanje je uzaludno, do'vati se streama!

Uzmi neko vece ako imas vremena i kad ima ljudi na bnetu, kastuj malo meceve mozda neki mini turnir (napravi se u roku od 20 min no problimo) ili UMS nbtn... skype bleja, 4v4, 3v3, Cheese fest...

Mislim da je to puno bolje nego pisanje nekih vesti koje ce procitati 2 coveka.

3: i ako nasa nacija igra samo igrice gde ne mora da se ukljuci mozak poput CS,DOTA,WOW

Ne igram SC, jesam probao par puta, al eto, ne volim RTS-ove. Ovo sto decko radi, toliko angazovanja da nesto uradi je samo za respect i nizasta drugo, tako da prestani da seres. E,sad.. ono sto mi je upalo u oci.. Ajde majke ti, argumentuj ovu tvoju izjavu? Da, igram dotu zadnjih 8 godina, pa dodji da mi kazes da za dotu ne treba mozak. Hoces da uporedjujemo? U SC-u treba da znas kako razmislja JEDAN tvoj protivnik, tacka. U doti treba da znas kako 5 njih razmislja, dok istovremeno znas kako 4 tvoja saigraca razmisljaju. SC:3 rase - Dota: 108 heroja sa unikatnim abilitijma, 200+ itema. Ne napadam vam SC, ni vas, samo njega, i zeleo bih da cujem argumentaciju ovoga " ne mora da se ukljuci mozak" .

Decko nisi od pomoci i smaras!

Milion puta je bila rasprava na tu temu... i nikad koristi od tog pametovanja i prepucavanja

Neonka ili ko god da je mod za ovaj forum neka obrise reto post jer ne vodi nicemu...

Scept mislim da je rallphy samo pogodjen izjavom (Isto sam i ja morao da dajem odgovore na kritike), pa je morao da pita i da trazi odgovor od onoga ko je pokrenuo temu. Ipak ovo je diskusija. jes da je malo off topic sad da se vidi koja je razlika izmedju koriscenja mozdga Dote i SC2.

Pre nego sto uopste moze da kaze bilo sta o drugom zanru igre, jos manje o turnirima, njihovoj organizaciji, radu sajta, etc. trebalo bi da nauci da ima postovanja. Off topic je, samim tim, PM me slobodno.

p.s. "

• Beta Kljuceve za svaku igru koju Blizzard izbaci
  • Srbija je bila izbrisana zemlja za registraciju Battle.net naloga
  • Licno sam se zalagao da Srbija moze da koristi RMAH, Mobile SMS Protection - koji isti nisu bili aktivni za nasu zemlju, pa su isti ukljucili kada sam pravnoj sluzbi Blizzarda poslao dopis povodom zakona za koji je Blizzard smatrao da Srbija ne moze da ima RMAH. "

Svaka cast za ovo.

Pisanje je uzaludno, do'vati se streama!

Uzmi neko vece ako imas vremena i kad ima ljudi na bnetu, kastuj malo meceve mozda neki mini turnir (napravi se u roku od 20 min no problimo) ili UMS nbtn... skype bleja, 4v4, 3v3, Cheese fest...

Mislim da je to puno bolje nego pisanje nekih vesti koje ce procitati 2 coveka.

ja zaista nisam neki kaster,jedino da sedim sa oba igraca na skypeu i kenjam dok oni igraju XD i mnogo sam losa sto se tice igranja,bas tuzno ;/ ali mogu da streamujem,ako hoce ljudi da gledaju kako se mi glupiramo i igramo nesto,np. ajde da probamo neki dan?

Pozdrav

Premda nisam ocekivao da ce neko odgovoriti na moj post(barem ne ovako brzo) drago mi je da se bar nekolicina zainteresovala za ono sta sam imao da kazem. Kao prvo moja kritika je bila objektivna.Naravno da vuce na negativno ali da cvetaju ruze ja nikad ne bi ni dotakao temu u vezi svega ovoga.Drzacu se diskusije vezane sa Stevanom posto je on the boss :) .Sve je to lepo sto si uradio za gaming community i jos imas posao,zenu 19 ari placa, sajt kao sajt je super dobro izgleda itd...ali sa svim tim obavezama mislim da si uzeo veliki zalogaj koji sam ne mozes da sazvaces.Nije mi jasno zasto bi ti svoj kes ulagao u turnire i lige kad postoje i druge opcijeza tako nesto.I zasto ne bi svoj trud u proslih 7 godina stimulisao i da i ti imas neke koristi.I sad bi mi ti odgovorio kako tebe ne zanimaju pare i kako je sve to iz ljubavi.I tako svi normalni ljudi i razmisljaju u Srbiji i zato na kraju seronje uzimaju pare i pisaju po sirotinji ( malo sam realno ironican :).Nisam znao da iz plemenitog ugla radis sve ovo inace ne bi ni postavio komentar al sam bio radoznao u vezi sc2 u Srbiji i jedino na sta sam naleteo je bio tvoj sajt.pozz

3: i ako nasa nacija igra samo igrice gde ne mora da se ukljuci mozak poput CS,DOTA,WOW

Ne igram SC, jesam probao par puta, al eto, ne volim RTS-ove. Ovo sto decko radi, toliko angazovanja da nesto uradi je samo za respect i nizasta drugo, tako da prestani da seres. E,sad.. ono sto mi je upalo u oci.. Ajde majke ti, argumentuj ovu tvoju izjavu? Da, igram dotu zadnjih 8 godina, pa dodji da mi kazes da za dotu ne treba mozak. Hoces da uporedjujemo? U SC-u treba da znas kako razmislja JEDAN tvoj protivnik, tacka. U doti treba da znas kako 5 njih razmislja, dok istovremeno znas kako 4 tvoja saigraca razmisljaju. SC:3 rase - Dota: 108 heroja sa unikatnim abilitijma, 200+ itema. Ne napadam vam SC, ni vas, samo njega, i zeleo bih da cujem argumentaciju ovoga " ne mora da se ukljuci mozak" .

A Ralphy: I mortal kombat ima 300+ combo udaraca i angry birds ima preko 100 nacina kako da bacis pticicu pa opet nije sah. pozz

U mnogo razvijenijim i bogatijim drzavama kao sto je Svedska, Norveska nema takodje nikakvih turnira niti iceg slicnog da neki community sajt organizuje tako da je previse to ocekivati od Srbije.

Prvenstveno zato sto se tu najvise gleda korist a za organizatore neceg takvog bi bilo bacanje para koje nema sanse da moze da povrati ako ulozi u takve projekte pogotovo u Srbiji gde ljudi nemaju para ni za normalne sluske,miseve a kamoli da placaju ucesca na turnirima i slicno. Jednostavno nas standard zivota je najslabiji u Evropi i nemaju ljudi para da izdvoje po 50e za ucesce na nekom turniru.

Ako neko iole prati CS scenu i baci pogled na rur forum moze videti da i u toj igri koja ima sigurno najvecu podrsku i veliki broj igraca u nasoj zemlji ljudi prave turnire na kojima je uplata po ekipi 2-3k dinara to znaci 500din po igracu pa opet ne skupi se ni 10 ekipa. To je uglavnom zato sto se turnir nekad odrzava daleko od mesta gde igraci stanuju pa dok plate gorivo,hranu i ostalo treba im mnogo vise od tih 500din. A i na kraju ako osvoje prvo mesto nagrada je nikakva i bukvalno samo pokrije troskove. Zbog toga ljudi kalkulisu previse pa cesto vidim na rur-u kako svi cekaju da vide ko ce se prijavi za CS turnir i ako vide da se prijavile jace ekipe od njih onda mnogi odustanu i turnir se ni ne odrzi zato sto ne zele da igraju kad znaju da nemaju sanse za pobedu.

Nije mi jasno zasto bi ti svoj kes ulagao u turnire i lige kad postoje i druge opcijeza tako nesto.

ja bih volela da cujem koje su to opcije.

Inače, i jedan pozzić za Stevkelu, brat pravi Starcraft community u zemlji gde cirke 500 ljudi igra starkraft i održava ga, to rade samo ljudi dovoljno posvećeni celoj ovoj spiCi i zato rispekt, svaka čast, i naravno jedan kissić za Neonku :**