Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Orthodox

• Witch Doctor

Recommended Posts

Vidim da nema tema vezana za Witch Doctor-a, pa me interesuje da li ko sa njim igra i koji vam je build, te taktika.

Nije baš jednostavan za igranje i potrebno je dosta manevrisanja, ali je zanimljiv.

Jedna od najboljih taktika za WD koju sam video je ova: http://www.youtube.c..._source=message

Šalu na stranu biggrin.png dvoumim se oko AH i nabavke itema jer su preskupi, a još nisam došao na lvl 60 (trenutno lvl 47) pa ne znam da li ima koristi nabavljati do tada koji item.

Saveti, predlozi?

Moj build: http://us.battle.net...UdQP!ZbX!bbZZba

post-35554-0-51286700-1339244356_thumb.j

Ja igram sa ovim bildom dosta uspesno.

http://us.battle.net...UdXT!UZb!aZaZbc

Moj dugar sa kojim sam igrao stalno zna koliko puta sam menjao build i govorio mu : ''E ovo je najbolji ovaj ne menjam'', sto je posle 10 minuta pratila recenica, : ''E sacekaj me koji minut samo nesto da promenim".

Uglavnom poenta ovog builda je da zaboravis slabasne spelove koji su obincno isli na Mouse 1 i stavis slepe miseve sa 220% dmg na 40 jardi. E sad da bi imao mane za spamovanje slepih miseva koji nimalo nisu jeftini koristis pasivni Vision quest i Spiritual attunement da bi podigao max manu i obezbedio jako veliku mana regeneraciju. E sad glavna fora, Vision quest radi samo ako su ti 4 ili vise skilova na cooldown-u. Zato stalno moras drzati ovih 4 skila na cooldown-u dok spirit walk cuvas za kad moras uteci.

Dobar combo je na pocetku fajta dok ti je Gargantuat ziv i dok stanuje, onaj mali voodu pomocnik ih pretvara u svinju i dok templar koristi svoj stan skill da uletis u gomilu sa spirit walkom i uradis soul harvest na 5 mobova i tako nabudzis dmg za jedno 40%. Taman dok izgine Gargantuat i Templar em ces smanjiti broj neprijatelja em ako moras da uteknes ili ti fali helta ponovis korak 1 jer i spirit walk i sould harvest imaju brz cooldown.

Zommbi dogs sam koristio sve do Inferna ali tamo ginu dok kazes ''keks'', tako da su beskorisni sobzirom na cd od 60 sekundi. Sto se tice big bad voodu i one horde malih kretena isto tako zbog cd od 120 sekundi vrlo los skill. Ovaj heal sto ima voodu pomocnik kao prvo runo je beskorisno em malo HP-a em retko.

Sa AH mozes/moras kupiti iteme da bi zamenio sve sto ti je ispod levela 45-50 jos negde pri kraju hella ali najkasnije cim dodjes na inferno.

http://eu.battle.net...UdgT!bVf!aabcaZ

Nisam siguran da li sam dobro linkovao, ali ovaj bild nisam dugo menjao(samo rune), pravi long range ubica.

Da malo i obrazlozim:

Firebomb mi dodje AOE

Haunt je life returner, efektivan kad pobacam na 4-5 kripova

Soul Harvest je DPS boost, sa runom skida lepo takodje

Spirit Walk sluzi za AOE(sa runom)-->beganija na bezbednu daljinu kako bi kripovi krenuli na templara i gargantuana--->long range spam bilo sta posle toga

Spirit Barrage je glavni single target dps

Gargantuan je gargantuan, jos eksperimentisem sa runama

Pasivni skilovi su za mana regen, bez njih je Barrage spam nemoguc+ smanjenje CD na Spirit walk i haunt i plus frkica Spirit Walk+10%HP svakih minut ipo

stigao sam act 2 inferno i tu sam stao sa wdom fali mi malo geara da nastavim dalje,ali uglavnom za inferno se napakujes crowd controlla do ludila i meni je tako islo odlicno.islo je ovako:

poison dart-splinters

grasp of the dead- unbreakable grasp

hex-jinx (krmachice male xD)

mass confusion-mass hysteria (nema nista lepse nego kad se pobiju ko zechevi medjusobno)

spirit walk-honored guest

wall of zombies-barricade

pasivne:

spirit vessel

pierce the veil

jungle fortitude

ako kojim slucajem ostanes bez mane samo shmugnesh sa spirit walkom i napuni ti se pola mane zbog honored guest rune i cao smile.png)

Mass confusion jako kratko deluje na elite, samo par sekudni za cooldown od 60(sa runom 45). Preporucio bih ti soul harvest sa runom za 2000+ HP po svakom harvestovanom neprijatelju, +daje bust od 40% na dmg 30sekundi(5 harvestovanih neprijatelja), strasno mocna stvar.

YO

I meni je WD main... od starta pokusavam da potenciram neki summoner build... al nisam bas imao dosta vremena.

Imam neku ideju i fine kombinacije, al bih da cujem neko vase misljenje...

A da i nikako nisam nasao poentu spirit spellova (nekako su mi useless)

Ma WD, ili ti je spell OP i odlican ili je ni zasta. Bas nema nekih osrednjih spelova.

Zavisi od toga da li pravis WD sa velikim attakspeed om pa ides na spelove od 5-10 mane, ili na manji attackspeed i spelove koji trose po 100+ mane.

Sto me mene tice 1 slot Spirt walk(runo za 3 sekunde trajanje), 2 slot Soul harvest (runo 2000+hp po mobu). To dvoje nisam menjao od kako sam sastavio tu kombinacju.

Za ostalo zavisi od akta koji farmam. Trenutno za act 2 mi je build : http://us.battle.net...UdkR!UVb!aaaZZZ

Na inferno tezini bilo koji summon je beskoristan jer imaju premalo HP-a. Jednostavno nisu izbalansirani za Inferno.

Koristio sam medvede (zommbi charger ) sa taktikom ginem koliko god treba samo stojim i spamujem medvede dok ne poginem do ovog patcha. Posto je patch ubagovao medvede morao sam da se vratim na slepe miseve i kajtovanje. Ali posto sam mogao da skinem par delova opreme i umesto ignore durability loss stavim vise dmg-a dobro mi ide, pogotovo kad misevi prave i 70-90k critove(15.5% crit sansa i 105% extra crit dmg)

Poz svim doktorima :) ima nas malo ali ne odustajemo.

Naravno, ja sam jedan od onih koji je koristio IAS gear i koji je pogodjen poslednjim update-om kao grom iz vedra neba.

Nije da nisam znao da ce to doci nego mi je bilo lepo igrati sa 2,65 ias i sa Zombie Bear buildom i pljucom :).

Kao sto perablenta kaze patch je ubagovao medvede pa su sad gotovo beskorisni. Spell ne radi kako treba ako nije na apsolutno ravnom terenu. 99% terena na mapi je cini mi se neravno :)

Dire bats su jedino logicno resenje, sa tom prednoscu da imamo veci range i lakse je za kajt bilo koje elite.

Problem WD je mana , rekao bih da tu treba nesto da se popravi. Koristiti 2 passivne za manu je besmisleno iako je ponekad to potrebno.

Probao sam razne buildove, pravio sam svoje, od kise zaba, do svih mogucih dotova pa cak i sve petove da summonujem a koristio i tudje proverene. Otvorio sam sve Q i jedino mi je Diablo ostao da ga ubijem. Nekako me mrzi jer mi je dmg sa 53k spao na 32~33 zavisno koji build koristim. Sad farmam Act I i ponekad gobline sa prijateljima.

Ghom-a recimo je iz moje tacke gledista nemoguce uraditi bez resist geara. WD mora da kajtuje a tu se gubi vreme i eto ga enrage...

Trenutno koristim :http://us.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#acURPQ!VUW!aaZZbZ

ali zavisno od potreba menjam Build.

Spirit Vessel koristim samo zbog prezivljavanja i smanjenja cd na SWalk.

Pierce of veil po potrebi menjam za mana regen. posto dmg u act 1 nije toliko potreban.

Act 3 vise ni ne pokusavam da farmam, drop rate je low plus elite, i siedgebreaker sa reflectom su gubljenje vremena.

Warden je 1000 puta laksi za ulozeno vreme i repair bill.

Ako neko ima nekih pitanja i sugestija:

Moj battle tag je: Moumbi#2903

U beti sam igrao WD-a, a to je i bio prvi lik kojeg sam napravio na prvoj igri koja nam je stigla u kuću. Dan kasnije sam dobio i svoj primerak i nekim čudom (kao, hajde da probam) sam krenuo u levelovanje sa DH-om. To je bilo skoro "u dahu", i čim smo došli bili lvl 60 i stigli u Inferno -- ja sam prešao na ono zbog čega sam i pazario igru -- HC. Opet, čudom, uzeo sam monaha, umesto doktora, za glavnog lika. Tu se zaljubio i ništa drugo od klasa više nisam ni igrao.

Ali evo, da napišem kratko o WD-u i summoner buildu iz mog iskustva -- in-game prijatelj, sa kojim igram dobar deo vremena, je WD i to zaljubljenik u summoner pristup.

Sa poslednjim doktorom koji mu je umro, imao je life regeneraciju na cca 2200 i sa mojom mantrom (MoH) još nekih 600, dakle, oko 2800-2900 regena. Naravno, imao je i passive koji sav regen prebacuje i na petove. Ovo je funkcionisalo odličo u I činu i ja sam jako voleo njegovu gamad i pored činjenice da ponekad privuku i nepoželjne packove.

Sa sadašnjim likom (na Hellu smo, i ako sve bude kako treba za dan-dva smo opet Inferno) dodao je još začina u opremu: Chance to X on Hit, gde je X freeze/chill, fear, stun, i ne znam šta sve još. Kako mi je rekao, po pregledu AH, svaki slot ima određen X i nije moguće se koncentrisati na stackovanje samo jednog (možda je ograničenija ponuda HC AH zaslužna za ovaj zaključak, tako da bi to trbalo bolje proveriti).

I pored nekih užasno malih % čini se da procuje kô ludo i izgleda urnebesno. Uz gorepomenuti regen i gomilu ove X on Hit opreme, summoner build bi trebalo da bude potpuno viable. Barem se drug nikada nije žalio, a i meni je sve delovalo u redu, čak odlično.

Još ako imate nekog da mantra pored sebe... Gargy i džukci su sjajna ekipa, sjajna.

Na infernu cak i gargantuan umire od obicnih mobova za par sekundi. Kad prima 10k dmg po sekundi od jednog neprijatelja ni 10 k regeneracija nece pomoci.

Sa dobrim res-om i finim passive skillovima moze da se smanji dmg koji prima party za 36% - nisam pored kompa pa nznm kako se tacno zpvu skillovi.. .. jungle fortitude -20% i ono poison cudo jos -20% u kombinaciji sa poison gargantuanom.

Jos taj gore monk sa MoH... i petovi mi se cine prilicno izdrzljivim

Na infernu cak i gargantuan umire od obicnih mobova za par sekundi. Kad prima 10k dmg po sekundi od jednog neprijatelja ni 10 k regeneracija nece pomoci.

Možda sam malo nejasan u prethodnom postu bio: da, na Inferno mislim kada govorim o tome kako smo igrali. Pominjem Hell jer smo sada trenutno tu, posle smrti (u odvojenim igrama) koja je stigla oba naša lika.

Hell pominjem i kao mesto gde je (WD prijatelj) počeo da eksperimentiše sa Chance to X on Hit statovima koja će uskoro, kad ponovo stignemo u endgame, da implementira u svoju postavku zajedno sa već oprobanim visokim regenom.

Ovaj pristup funkcioniše. Po onome što sam ja video, moguće je igrati summoner build na Infernu; kad kažem moguće, ne mislim "nategnuto moguće" već sasvim "prijatno-za-igru moguće".

EDIT: Zamoliću, rado, ortaka za detaljnije podatke o statovima, skilovima, itsl, ako nekome zatreba.

Cao svima !

Kad sam video WD-a jos kad je najavljen odusevio sam se kako je lik dizajniran, u beti sam vrlo uzivao i nasao svog main-a :) I onda sam kupio igru uzeo WD-a i igrao ga. Sad evo me na Inferno ACT II i tu sam se zaglavio :/

Prvo da vam pokazem build koji sam koristio kroz ceo Inferno ACT I i sa kojim sam prosao isti BEZ ikakvih problema, al stvarno je islo lako dok nisam provali build. http://us.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#aSUeZP!ZWV!accYab Taj build ako radi u Inferno ACT I radi i pre :)

Lepo uzmete 2 Handed u ruke sa sto vecim DPS-om (ostali statovi nisu bitni koliko ukupan DPS) i Levim ubijate sve redom, Desni je za AoE ostali spellovi za kajtovanje i 4 (fetish army) kad dodje Elita i to je to. Naravno OBAVEZNO Templara vodite sa sosbom koji mora da ima preko 40000 HP (armor i dmg mu nisu bitni).

Gargantuan...na infernu hahahahhaha...NE ! Jednostavno ne ide, al bas nikako umre iz 3 udarca i cao, kerovi jos gore. Tako da zamisao WD kao Summoner (a bas sam ga tako hteo igrati) pada u vodu, jbg tako je (cak i sa svim pasivnim i svim kombinacijama spellova/runa).

I kad stignete na Inferno ACT II razlika je enormna gde dodje na samom pocetku Lacuni Hunter, izignorise Templara i skoci vam na glavu, jedan udarac i gotova prica. Nije da ja sad tu hejtujem al WD ne-mo-ze sam ici po Infernu (ok Act I moze al realno to svi mogu), od svih likova WD najvise zavisi od ekipe. Ako ide samo Barb/Monk tobom, onda nemate DPS, ako ide Wizz/DH onda kajtujete 4min i onda onaj preslatki DEBUFF koji se dobija na Infernu, ako niste znali, i kaze tipa "Predugo kajtujes ovu Elitu, izgubi 10% HP po sekundi I UMRI".

I onda sam napravio Wizza na HC i odusevio se kako lako ide naspram WD-a (sto je jos jedan moj drugar rekao kad se prebacio na Wizza sa WD-a) jer je 5x brzi po kastanju spellova. Stojim iza toga da je WD najkulji lik u D3 al...nije ni za shta, previse pacenja, kad dodje PvP bice odlican zbog kolicine CC-a a do tad nek stoji u pushnici i nek se dimi :)

Act II.

23 k HP-a. 20 k DMG sa mojom. Armor 3k, 200-300 resist, Templar. Oprema 50% sa Ignore durability loss. Crit 20%, crit dmg 100%.

Build ovaj sto sam gore vec napisao, run and gun sa firebats. Ako hoces Zombie brears umesto bats onda stavis stit umesto mojoa stanes i pravis dmg svim elitima u isto vreme, kad ti pridju upalis spirit walk i samo ima odes iza ledja i nastavis. Kad te roknu tj. ukljuci ti se pasivni Spirit vesel samo protcis i pokupis sve health globes i nastavis da im pravis dmg dok ne zagines. Kad zagines samo ponovis. Bilo koji elit makar bio i extra health ima da bude mrtav.

Sta ti vredi LOH kad sve sto se ti napunis za 5 sekundi uzme ti jedna zmija na Actu 2 iz jednog udarca. A dodje ti 10 zmija...

LOH je za barbara i monka. Ostalima ne vredi ni HP, ni armor, ni resisti. Don't get hit, ili ignore durability loss pa skidas koliko mozes po zivotu.

Meni bogami pomaže LoH mnogo. Pretpostavljam da zbog njega umrem sigurno 10 puta manje nego inače. Ako ja mogu da tankujem soul ripper pack sa njim, nije to baš loše smile.png Imam 1k trenutno, ali mogu da stavim i 1.8k ako je potrebno (gubim dps sa ta dva dodatna LoH itema). Rain of Toads i Acid rain su dva skila koja najbolje procuju LoH i sa njima mi je hp zakucan na 100% i nemoguće me je ubiti ako su rare-ovi neki koji slabo udaraju ili osrednje jako. Dakle ne treba 5 sekundi da me dopuni već se instantno puni (potrebno je da minimum dva moba stoje i da padaju žabe na njih i da stoje u Acid Rainu). Ako su jaki rare-ovi ne vredi naravno mnogo LoH jer me two shotuju ili three shotuju.

Kosta solidno, ali zaista ne previse mnogo. Npr., dagger koji sam kupio za samo 3M ima 800 dps-a, 100 inta, 9 mana regen, 75 crit damage (prilicno dobar crit damage, sa ovim daggerom pravim veci damage nego sa 150dps boljim oruzjem bez crit damagea) i 960 LoH. U principu odlican dagger, a relativno male pare. Kupio sam ga za te pare jer je neki lik stavio visok Buyout, a nizak Bid. Samo sam cekao da se zavrsi i Bidovao 5 sekundi pre isteka aukcije i to je to :D

Eee... vidis sa tvoje tacke gledista 3 miliona je nista... pitaj ostale ljude sta je za njih 3 miliona za jedan item...(a takav item se nadje jednom u mesec dana po toj ceni koja je 30% od realne)

Kupio sam ga za te pare jer je neki lik stavio visok Buyout, a nizak Bid. Samo sam cekao da se zavrsi i Bidovao 5 sekundi pre isteka aukcije i to je to biggrin.png

To je taj rad. Sladak osecaj kada to uradis, ali ANGER kada ti to neko uradi. Stit koji imam su mi maznuli ispred nosa ali je lik odmah sutradan okacio isti za istu cenu pa se vratio svom pravom vlasniku, tj. meni...

Eee... vidis sa tvoje tacke gledista 3 miliona je nista... pitaj ostale ljude sta je za njih 3 miliona za jedan item...(a takav item se nadje jednom u mesec dana po toj ceni koja je 30% od realne)

Pa brate, ako mislis da cistis akt 3 bez psovanja trebace ti i vise o 3m. Ja imam 15m i dalje ne mogu da nadjem dovoljno dobar 1 hand za monka za te pare. Mogu da uzmem neki 1-hand tipa 1200dmg , as da bude 1.3 i 140 dex i povecam ukupan damage za 25%, a mogu da sakupim jos 5m (trebace mi par dana) i da povecam dmg za 33%

Jedan jako zanimljiv pasiv kod WD-a, koji sam koristio isprva na nizim nivoima, a dok se nisu otkljucali drugi passivi, http://us.battle.net/d3/en/class/witch-doctor/passive/circle-of-life'>CoL. Nista posebno dok se ne proba sa pickup radius gear-om, a http://us.battle.net/d3/en/item/thing-of-the-deep'>Zaba je osnova cele ideje... Naravno, to znaci da biste morali da se oprostite sa jednim od pasiva koji koristite, ali svi doktori koji koriste http://us.battle.net/d3/en/class/witch-doctor/active/summon-zombie-dogs'>SZD oslobadjaju jedan aktivan skill i umesto njega mogu slobodno da stave http://us.battle.net/d3/en/class/witch-doctor/active/sacrifice'>Sacrifice kao sto sam ja to uradio http://eu.battle.net/d3/en/profile/Burazer-1660/'>http://eu.battle.net...e/Burazer-1660/
Kada mi je ispala zaba, pomislio sam da isprobam ovo jednom jer mi se jos ranije vrzmala ta ideja po glavi, i gle cuda, zaba je jos uvek kod mene jer je skil na mene ostavio jak utisak ... Kako to izgleda u igri: skupljas grupice monstera, 6-7 njih, sto je dovoljno da 3 hot-doga raznesu jednim blow-om. Od tih 6-7 monstera barem dva bi trebalo da se rezuju kao zombi psi, i barem jedan od 3 zrtvovana (Next of Kin runa) i eto 3 nova psa spremna da ulete u novu grupicu i naprave novi blow (Sacrifice nema cooldown i vidi se flash efekat na slicici skila cim se rodi novi pas sto je extra) i sve tako. Kod packova ce se uvek naci neki nevini monster-prolaznik koji ima veliku sansu da izrodi nove pse samoubice...pokvareno zaista...
Obratite paznju i na runu http://us.battle.net/d3/en/class/witch-doctor/active/mass-confusion'>MC-a, Paranoia - All enemies in the area of Mass Confusion take 20% additional damage for 12 seconds, sto bi bilo strasno korisno u kombinaciji sa http://us.battle.net/d3/en/item/last-breath'>http://us.battle.net...tem/last-breath Na mom witchu trenutno nema Gruesome Feast-a, ali moram reci da ni ne igram sa njim i da cete na mojim herojima videti krajnje default skilove za leveling, jer su svi sem celavog 0. paragon lvl, i da su itemi na njima iskljucivo drop.
Ko preferira farmanje na nizim MP-ima (<5), i ko nema para za 0sec ZD build, ovo je idealna zamena za sve ZD buildove. Zapravo, ovo je samo oslobadjanje jednog aktiva za jedan pasiv sto pruza zaista mnogo mogucnosti i zabave. Kombinacija je vrlo nadogradiva i planiram u nekoj malo daljoj buducnosti da experimentisem jos malo sa tim jer treba imati i dobar gear za to ako mislim da se zezam na vecim MP-ima.