Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
ScepticuS

D3 General Discussion

Recommended Posts

Gledajući nove drop rate-ove, one cannot help but think da za mene lično farmovanje acta 3 više neće imati nekog naročitog smisla. Act 2 će meni nuditi najbolji odnos kvantiteta i kvaliteta itema, jer kroz njega idem kao kroz puter. U act-u 2 obe Zoltanove tamnice i njega ubijam za maks 25-30 mins (dakle tu ima ukupno 6-7 rare-ova i boss). To će sa promenama u 1.0.3 značiti zagarantovanih 6-7 rare itema, verovatno oko 10 ukupno sa 200+ % MF gearom koji stavljam pre kill-a. To je jedan rare item na svaka 3-4 minuta što je odličan rezultat. U actu 3 dakle postoji duplo veća šansa za ilvl63, međutim u actu 3 ne mogu da računam na rare item na svaka 3 minuta. Verovatnije je na nekih 8-10 minuta. Dakle, osim ukoliko ozbilljno ne nerfuju određene stvari i affixe (a, po svemu sudeći i neće baš) Act 3 neću igrati jer nema poente.

Jedino ostaje pitanje samih affixa na itemima. To, nažalost, ne mogu znati, ali interesantno je pitanje da li ilvl itema određuje maksimalne vrednosti affixa, bazne vrednosti damage-a na oružjima i tako dalje ili je to povezano po sistemu ilvl + act. Drugim rečima, zanima me da li će ilvl 63 item drop na Actu 2 moći da bude podjenako dobar kao ilvl 63 item na Actu 3 i 4. Pretpostavljam da će moći, ali zaista ne mogu biti siguran.

tebe cu da unajmim da me vodis kroz act 2 tongue.png

Pristajem. Primam novac, robnu razmenu tj. barter (fallout, I miss you) takođe praktikujem, a što se tiče telesnih zadovoljstava, ni ona nisu u potpunosti isključena.

LOL, vidi ti njega. sto smo bezobrazniiiiiiiiiiiiii :D.

http://www.reddit.com/r/Diablo/comments/uovpp/accidentally_discovered_item_chat_link_code/

Pazite se linkova predmeta na koje ćete naići u party/general chat-u, pogotovo ako igrate HC ili jurite NV stacks.

• Like 1

sta sve nece smisliti, ovo moras da budes stvarno jadan da tako nesto radis nekome, pogotovu ako igra neko hc sad.png not funny at all

A ko klikne na ljubičasti 'GameMaster Weapon' i treba da napusti igru svakako.

To sam i ja pomislio prvo kad sam pogledao klip, al tako razmisljas jer si vec video klip, veruj mi da bi klikno :D

Mogu da kazem da sam zadovoljan kako napredujem happy.png

Posle nekih manjih problema, WD se pridruzio DHki i barbu na nightmareu happy.png

Mogu da primetim da itemi postaju zanimljivi od act 4 normal pa na dalje :P

Par puta sam pri kraju act-a dobio bas ono sto mi je trebalo za zavrsetak igre... kao da su znali ^_^:P:D

treba nerfovati bosove i champion packove na infernu. Mislim ako treba preskakati po jednog za svaki waypoint onda je Blizzard promasio poentu "konstantnog izazova" 180 stepeni! U dvojci nisam nijednog bosa preskocio, pa makar i izgubio pola sezdesetog levela, i to je ono ste te drzi zakovanog za igru. Ovako jednog roknem bez da se povucem pola ekrana, a drugom ne mogu da skinem desetinu helta pa da puknem milion na popravku, pa sve da imam i triput bolji gear. Pali...

bossevi u infernu su smesni, problem je navuci 5 stacka ako ti padnu champ packovi koji su retardirani tongue.png

treba nerfovati bosove i champion packove na infernu. Mislim ako treba preskakati po jednog za svaki waypoint onda je Blizzard promasio poentu "konstantnog izazova" 180 stepeni! U dvojci nisam nijednog bosa preskocio, pa makar i izgubio pola sezdesetog levela, i to je ono ste te drzi zakovanog za igru. Ovako jednog roknem bez da se povucem pola ekrana, a drugom ne mogu da skinem desetinu helta pa da puknem milion na popravku, pa sve da imam i triput bolji gear. Pali...

Koliko ja razumem ono sto je Blizzard rekao... to jeste bilo obecanje da cemo da izginemo k'o nista, dok ne pronadjemo pravi nacin prolaska kroz inferno.

Igra ni ne treba da postane razumno laka bez 6 meseci igranja - da bi po snazi velike statistike iza nas morali da dobijemo odlicnu opremu.

Ja sam nema sanse dalje od pocetka drugog akta, vrtim samo taj pocetak, mogu neki championi da se zabaguju kod kapije grada:D haha...u svakom slucaju svi ste pozvani da se ujedinimo u sitnjenju monsterasmile.png

Mislim da cu danas i monka da ubacim na nightmare... posle DHke, barba, WDa i wizardke.

Mogu da kazem da oprema iz nightmarea postaje zanimljiva - mada imam opremu sa normala koja je dobro upotrebljiva u act I nightmare.

:)

Sredjeno happy.png

Demon hunterka (3.6.), barbarian (6.6.), witch doctor (8.6.), wizardka (8.6.) i monk (9.6.) su svi presli normal i usli na nightmare.

• Like 1

Pozdrav ljudi!

Danas sam "naisao" na ovaj forum pa odlucio da se registrujem i aktiviram. Nisam siguran da li je ova tema prava za to posto nema neke "predstavite se" teme (bar u D3 sekciji), ali koliko sam pregledao ostale mislim da je ova najbliza.

Zavrsio sam igru na Infernu i vecinu vremena provodim farmajuci opremu. Tako da ako nekome treba pomoc oko nekog bossa ili acta zakljucno sa act1 Inferno mogu mu pomoci bez problema. Za act2+ vec zavisi od monster packova :)Nista ne naplacujem, ali ako zelite da donirate neki gold nema problema ;)

Battle tag: dabome#1739

Ukljucicu se u diskusije po potrebi i vidimo se igri!

Danas sam naleteo na pack i goblina, jedne do drugih. Glupi templar se zaleteo na goblina, a nije bilo sanse da ga roknemo pre nego sto izginemo od packa. Rokno sam pack, a goblin je pobegao. Tako da- aggresive, defensive, passive za followere. To je trebalo biti u igri od pocetka.

Ja sam jednom prilikom u actu3 naisao na goblina, pa posto sam na HC moras prvo teren da pripremis jer nikad ne znas gde ce da trci da bi na kraju neki random npc dosao, udario mi goblina i pobegao. Mislim stvarno, NPCjevi ovih dana.

• Like 2

Ja sam jednom prilikom u actu3 naisao na goblina, pa posto sam na HC moras prvo teren da pripremis jer nikad ne znas gde ce da trci da bi na kraju neki random npc dosao, udario mi goblina i pobegao. Mislim stvarno, NPCjevi ovih dana.

Ja igram tek nightmare, ali jedna stvar se pokazala korisnom za gobline - njihovo vidno polje nije toliko veliko. Mogu da budu u ekranu ali da se ne pomeraju. Pokusam da ih 'zaobidjem' i onda tek udarim tako da ako krene da bezi da krene ka ociscenom delu mape.

Ne uspeva ovo u 100% slucaja, ali zadovoljavajuce ^_^

Do sada sam sredio preko 100 komada ^_^

(Pricam za Inferno tezinu Act I, do sada sam potrosio oko 100,000 u AH na iteme, i nikada nisam preskocio nijedne plave niti zlatne mobove)

Proveo sam jedno 5 sati od jutros pokusavajuci da napravim build za WD sa kojim mogu da ubijam sve vrste i grupe plavih i zlatnih mobova a da mogu sa istim bildom da ubijem i bosove kad dobijem 5 stakova NV.

Zatim sa gledao po netu, po forumima, youtubu za dodatne informacije i ovo sam zakljucio:

Ukratko - Jedina vazna stvar je gir.

Opsirnije - Koji god build da sam napravio (pricam za WD) postoji vrsta kombinacija mobova sa njhovim skilovima koja napravi taj build neupotrebljivim.

Ako stavim 4 vrste blokada ili slow efekata to nista ne vredi ako su mobovi sa fast, teleporter, vortex, shielding ili invaluable minions skilovima.

Ako stavim sve na max dmg onda nemam nacina da ga iskoristim jer ne mogu da stanem da bi pravio taj dmg.

Ako stavim 3 vrste DOT dmg-a to traje i traje, a cim stanem da im ponovo pobacam opet sam gotov.

Ako stavim sve vrste onesposobljavajucih skilova pola njih ne traje ni 30% koliko pise na tipu za skill jer igram na infernu.

Ako pokusavam samo da bezim sa svim dobrim defanzivno/ofanzivnim skilovima u kombinaciji i pravim dmg po malo, kad tad napravim gresku i zaginem jer ipak sam samo obican covek.

Posle ovoga sam dosao do zakljucka, da jednostavno cak i da koristite najgore skilove koje imate na raspolaganju a imate odlican gir igra postaje laka. Mozete imati skill na nivou super kompjutera i zivce od celika pa se samo ''igrati'' sa bednim girom i pokusavati glavom kroz zid.

Ja kapiram, napravili su AH i RMAH i onda igru da se vrti oko toga. To je cinjenica. Gir za nivo na kome igrate dropa tek na sledecem nivou. Znaci unazad umesto unapred.

Postoji GOMILA nacina da se radi neki expolit(sam sam slucajno otkrio par), i da se tako napreduje ali to za mene unistava poentu igranja.

Igram ja i sa ostalim likovima, presao sam sa svima normal sa nekima i nightmare. Ali meni se igra sa Witch doctorom...

(Pricam za Inferno tezinu Act I, do sada sam potrosio oko 100,000 u AH na iteme, i nikada nisam preskocio nijedne plave niti zlatne mobove)

Proveo sam jedno 5 sati od jutros pokusavajuci da napravim build za WD sa kojim mogu da ubijam sve vrste i grupe plavih i zlatnih mobova a da mogu sa istim bildom da ubijem i bosove kad dobijem 5 stakova NV.

Zatim sa gledao po netu, po forumima, youtubu za dodatne informacije i ovo sam zakljucio:

Ukratko - Jedina vazna stvar je gir.

Opsirnije - Koji god build da sam napravio (pricam za WD) postoji vrsta kombinacija mobova sa njhovim skilovima koja napravi taj build neupotrebljivim.

Ako stavim 4 vrste blokada ili slow efekata to nista ne vredi ako su mobovi sa fast, teleporter, vortex, shielding ili invaluable minions skilovima.

Ako stavim sve na max dmg onda nemam nacina da ga iskoristim jer ne mogu da stanem da bi pravio taj dmg.

Ako stavim 3 vrste DOT dmg-a to traje i traje, a cim stanem da im ponovo pobacam opet sam gotov.

Ako stavim sve vrste onesposobljavajucih skilova pola njih ne traje ni 30% koliko pise na tipu za skill jer igram na infernu.

Ako pokusavam samo da bezim sa svim dobrim defanzivno/ofanzivnim skilovima u kombinaciji i pravim dmg po malo, kad tad napravim gresku i zaginem jer ipak sam samo obican covek.

Posle ovoga sam dosao do zakljucka, da jednostavno cak i da koristite najgore skilove koje imate na raspolaganju a imate odlican gir igra postaje laka. Mozete imati skill na nivou super kompjutera i zivce od celika pa se samo ''igrati'' sa bednim girom i pokusavati glavom kroz zid.

Ja kapiram, napravili su AH i RMAH i onda igru da se vrti oko toga. To je cinjenica. Gir za nivo na kome igrate dropa tek na sledecem nivou. Znaci unazad umesto unapred.

Postoji GOMILA nacina da se radi neki expolit(sam sam slucajno otkrio par), i da se tako napreduje ali to za mene unistava poentu igranja.

Igram ja i sa ostalim likovima, presao sam sa svima normal sa nekima i nightmare. Ali meni se igra sa Witch doctorom...

Welcome to our world.

90% igraca koji su dospeli na inferno (ako izuzmemo one koji su igrali sa wiz ili dh pa su mogli da prelaze ko iz sale jer su im skilovi bili overpowered u odnosu na ostale klase) znaju da je oprema najbitnija stavka za prelazak inferno tezine. Kako si i sam rekao umesto da ti igra dropuje opremu u actu koji igras za sledeci act ovde je to obrnuto tako da igrac ostaje na nemilost ah u kojoj je potrebna oprema overpriced.