Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
ScepticuS

D3 General Discussion

Recommended Posts

Ja ni nisam rekla ili se zalim jao sto je ovaj inferno tezak, ne mogu da predjem.

sta vise, nikako ne bih volela da vidim da nesto nerfuju , hocu da se cimam oko inferna, jer planiram da ga igram dosta dugo, na kraju cu skupiti gold i kupicu iteme na ah, kad tad . Samo imam zamerku za ah u kakvom je stanju trenutno i da bi trebalo da porade na tome.

Kupices item ze 5 miliona od nekog glichera ili samog blizardovog preprodavca posto i u to sumnjam i oni ce stekati taj gold i kasnije ga prodati za real money. Glicheri su u ovoj igri profitirali majko mila... Iskreno meni ce biti zao dati 5 miliona koje sam krvavo izfarmo kako kineski gold farmer... ali sta ces... to je valjda neka blizardova politika...

ko se zali sto mora da grinda i da se moli da mu padnu predmeti u diablu ne zna sta je diablo

ja sam za to da ubace neke poene, nazovimo ih recimo valor, i kad god predjes act dobijes odredjen broj poena. Sa tim poenima bih mogao da kupim neke iteme koji su mi upgrade od vendora i da se nagearujem za 2 nedelje. Eto jedino sto bih stavio je weekly cap na te poene, da ne bude bas tako lako

Ali realno poenta i jeste da se ubijemo igrajuci u jednom act-u pre nego sto odemo u drugi..tako igramo vise i vise se zadrzavamo na samoj igirci ...nismo svi pro gameri i no liferi kao method da predjemo sve za 3-4 dana... poenta blizzarda je da igrmao sto duze...ne branim ih i meni se neke stvari ne svidjaju ali realno tako stoje stvari...inefrno je napravljen da se igra mesecima a ne da se predje sve za nedelju dana.....ja sam zapeo u act II (nisam uspeo da stignem ni do prvog check pointa) i zato farmam buchera....

U diablu je poenta dobiti, item dobiti dobar drop, u diabli 3 nema dobrog dropa na act 1 inferno, a ako ti neko neda opremu ili ne puknes barem 5-10 miliona zavisi od klas ako ne i vise, nema ti akta 2. Meni je draz kad znam da naprimjer Bucher ima sansu da baci nesto dobro, ali ako on nema sansu koji cu moj ici na njega jednostavno postaje dosadno... onda komotno mogu da se vratim u act 4 hell i tamo da grindam jos mi lakse a drop je gotovo isti a sanse za dobar item nema...

Ma mogo bi ovdje jos mnogo toga da se doda mnogo mana koje kvare igrivost i ostalo ali bi to produzilo diskusiju do besvjesti. Trenutno najveci problem je nebalans inferna, i glicheri koji su se obogatili i natirovali dok AH nije dosao do kraha...

Pa ja u jednom farmu Butchera na infernu dobijem makar 1-2 itema koji su za AH, sto je nekih 150-200k golda, ujedno ako neko iz friend liste dobije nesto sto mi je upgrade da mi, tako da svaki dan ima se za neki upgrade.

ko se zali sto mora da grinda i da se moli da mu padnu predmeti u diablu ne zna sta je diablo

Onda ni blacksmither nije trebao da bude u igri hehe, i onako nista ne valja svaki dinar na njega je bacen. A zamisli blacksmithera koji kuje oruzje i armore a kod merchanta se popravljas to samo mogu da naprave retardi...

A sto se molitve tice, ne pomazu tu molitve kad jednostavno kod inferno act jedan ih nedozvoljava... hehe

Nije to poenta Frame, poenta je da ti u act1 ne možeš dobiti iteme da ideš u act2. Ne treba igra da bude toliko ovisna o AH.

Uvjek će biti Blizzard fanboy-eva koji će gladiti sve što dotični useru.

I čisto da kažem da sam ja uzeo dobre iteme, i dobio off hand od Micky-a, sad imam 61.8k dmg, i apsolutno me briga, tako da ne govorim iz neke frustracije, već potpuno objektivno.

E ako ima neko da mi postavi link kako izgleda StormShield u igri bio bih zahvalan ne mogu naci. Mislim kako izgleda kada je u ruci...

Nije to poenta Frame, poenta je da ti u act1 ne možeš dobiti iteme da ideš u act2. Ne treba igra da bude toliko ovisna o AH.

Ja sam bez problema izfarmovao sa drugom sve sto mi treba za act 2. Pitanje je koliko strpljenja imas u diablu. Ako nemas - jebiga.

Ja sam bez problema izfarmovao sa drugom sve sto mi treba za act 2. Pitanje je koliko strpljenja imas u diablu. Ako nemas - jebiga.

Ja sam prilično siguran da sam act1 igrao dosta duže od tebe, nije strpljenje problem. Takođe znam još više ljudi što su igrali duže od mene, i imaju iste utiske. Tako da ti:

-ili si bio super lucky

-ili nisi potpuno svjestan šta te čeka u act2

-ili ti je party mnogo dobar

-ili voliš da trolluješ

Vidio sam taj klip odavno, kao i milion drugig bugova/glitcheva/exploita u igri. Ne vidim tvoju poentu? Samo potvrđuješ što je Ixtis rekao. Ako tebe čini zadovoljnim da na taj način igraš igru, ja ne znam šta da ti kažem. Ti si onda jedan od onih ljudi što se levela na act3 sa meteorima onim. Bravo

omg kako si znao

EDIT: on the serious note: taj klip je okacen jer vidim da placu pre 2 strane da ne mogu uzeti gear za act 2, da im je sve na AH skupo i da nemaju srece u dropovima, da ocekuju da im sve padne za 10 butcher farmova, pa evo im nek predju tako igricu pa nek budu veseli. Ja vec nedelju dana farmujem act 1 zajedno sa frejmom, i jedan od glavnih razloga sto igram diablo je taj sto ti nista nije posluzeno na tanjiru, vec moras da se pomucis. A ti sledeci put malo mucni mozgom pre nego sto komentarises druge, ako ga i imas.

ljubi te brat

gvozdeni biće srećan dan za tebe kad shvatiš da to odvratno ponašanje kao da si popio svu pamet svijeta samo odbija ljude oko tebe. brate.

Ali realno poenta i jeste da se ubijemo igrajuci u jednom act-u pre nego sto odemo u drugi..tako igramo vise i vise se zadrzavamo na samoj igirci ...nismo svi pro gameri i no liferi kao method da predjemo sve za 3-4 dana... poenta blizzarda je da igrmao sto duze...ne branim ih i meni se neke stvari ne svidjaju ali realno tako stoje stvari...inefrno je napravljen da se igra mesecima a ne da se predje sve za nedelju dana.....ja sam zapeo u act II (nisam uspeo da stignem ni do prvog check pointa) i zato farmam buchera....

Oko dovoljne kolicine igranja... cini mi se da stvari ovako stoje, ko hoce da sigurno ima dobru opremu:

normal - preci jednom

nightmare - preci dvaput

hell - preci triput

i onda bi mogli da budemo spremni za inferno...

Da napomenem da ono gore nije za samo jednog lika, nego da smatram da to treba da uradimo sa svih 5 likova. To je ukupno 30 prelazenja cele igre. Pritom, smatram da je to mera za SC. HC igraci mogu i vise da igraju.

I druga napomena - ja volim da igram samo sa svojom opremom. Nebitno da li igram sa nekim ili ne, ja koristim samo moju opremu. AH ne gledam ni za zlato, dok prave pare ne mislim da mesam u igranje igre.

Moje igranje 'usisivac' stilom i ciscenje bukvalno svake cele mape sigurno nece od mene da napravi kandidata za nekog ko je prvi na ovim prostorima presao Inferno, ali moze da pomogne u opremanju likova.

Oko zlata - ja sam, pre nego sto sam do nightmare-a dosao, vec imao kupljen pun stash (cele 3 strane) iako samo skupljam zlato i prodajem bele iteme, a magicne samo rastavljam. Jos od D2 zlato nikada nije bilo neki poseban problem.

Oko dovoljne kolicine igranja... cini mi se da stvari ovako stoje, ko hoce da sigurno ima dobru opremu:

normal - preci jednom

nightmare - preci dvaput

hell - preci triput

i onda bi mogli da budemo spremni za inferno...

Da napomenem da ono gore nije za samo jednog lika, nego da smatram da to treba da uradimo sa svih 5 likova. To je ukupno 30 prelazenja cele igre. Pritom, smatram da je to mera za SC. HC igraci mogu i vise da igraju.

I druga napomena - ja volim da igram samo sa svojom opremom. Nebitno da li igram sa nekim ili ne, ja koristim samo moju opremu. AH ne gledam ni za zlato, dok prave pare ne mislim da mesam u igranje igre.

Moje igranje 'usisivac' stilom i ciscenje bukvalno svake cele mape sigurno nece od mene da napravi kandidata za nekog ko je prvi na ovim prostorima presao Inferno, ali moze da pomogne u opremanju likova.

Oko zlata - ja sam, pre nego sto sam do nightmare-a dosao, vec imao kupljen pun stash (cele 3 strane) iako samo skupljam zlato i prodajem bele iteme, a magicne samo rastavljam. Jos od D2 zlato nikada nije bilo neki poseban problem.

Druze pitacu te kad budes stigao na inferno dal ces da igras samo sa tvojom opremom. Drugo nema sile da skupis veliku kolicinu zlata prodajuci samo bele iteme odnosno mogao bi ali bi ti trebsla citava vecnost za to jer sam i ja tako radio do pri kraju nightmarea i nisam imao ni 100k u steku tako da je zlato veliki problem u igri.

Slazem se sa Jovanom, ja do sad nisam kupio ni jedan item na AH jer mi je to kao cheatovanje. Trebali su da naprave da dok si npr u act1 inferno ne mozes da kupujes iteme koji su dropovali u act2 3 4 itd... Ovako dosta nubova koji nikad ne bi presli act1 inferno grinduju gold i kupe jaku opremu...

Upravo. Ako ti treba da grindas gold da bi kupio sa AH item jer te mrzi da cekas duze od nedelju dana da ti dropuje upgrade - igras pogresnu igru.

Ako cemo realno meni su trebale godine da sa assassinkom efektivno cistim sve na hellu - a i kada sam, to vise nije bila poenta. I dalje sam jurio najjace predmete u igri, a posto nisam trejdovao iteme ili kupovao bilo sta (sto je samo bilo teze u d2 dok u d3 imate utisak da je to nova stvar...), to je potrajalo... malo vise ;)

I da, oni koji kukaju da je akt 2 tezak - jeste, oneshotuje te sve, ali nije problem generalno to, problem jedini jeste sto moze da ti padne OP combo za tvoju odredjenu klasu elita koje prosto ne mozes da predjes. Ali, i da ne mozes - restartuj quest i cepaj ponovo. U cemu je problem? Takodje - bossevi ako vas ubijaju, bili to belial, diablo ili rakanoth - sami ste krivi jer svi su doable i sa uzasnim dpsom jer ne zahtevaju mega imba gear kao neki elite packovi, nego cistu koordinaciju i skill, posebno ako igrate solo.

Blizzard ima da balansira igru u smislu kombinacija osobina champion mobova - ali nece balansirati oneshotovanje i izbegavanje istih. To je na igracima da urade, jer jebiga - nije inferno napravljen za svakog wow casual igraca.

Ja sam cheater sad.png. Ja mislim da vi decki pogresno malo gledate to sa AH. zar mu ne dodje maltene isto ako ja ustekam jedan milion (za koji sam farmala ko china mode troll) i kupim neki item da pomognem sebi dalje, ili isto to samo cekajuci godoa da item padne?!

@gale

ne palim, nemam sibice i hepo kockice :P