Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
ScepticuS

D3 General Discussion

Recommended Posts

Kakva razlika... Barb je imao problema sa napredovanjem negde u sredini act III... Blagodareci opremi koju sam dobio sa ostalim likovima, najvise od DHke, sam health podigao za pola a stetu za stotinak poena i mogu da kazem da je igra odjednom postala za jedan razred laksa.

Zaista, kao sto i mnogi kazu - sve sto je bitno u D3 je oprema, nista vise.

I jos nesto mi je palo na pamet... Cini mi se da je neka pozeljna mera DPS za kraj normala oko 500, barem za DH klasu. Verujem da je slicno i za ostale. Kakva su iskustva ostalih?

Ja sam preso sa DHom normal sa nesto preko 550dmga na kraju i bilo mi je bas laganini. Tako da verujem da moze i nize od 500. Mada meni je ceo normal buljdza. Nightmare mi lici na normal iz dvice po tezini.

Kako mi se promenio utisak o barbarianu, ne verujem. DPS mu je 400, ali mu je zato health 4000 happy.png Skoro pa iz sale da je presao u act IV (normal) i tamo bez ikakvih problema deluje happy.png

Sa DHkom sam imao utisak da je igra teza - ali izgleda da ce uvek tako da bude sa likom koji prvi prolazi, probija i skuplja opremu.

Kad se sve sabere, broj act-ova koji sam presao bi bio taman za inferno, ali nije ^_^

DHka - 4, Barb - 3, pocetak 4.og, WD - 2, sredina 3.eg, Monk - 2, sredina 3.eg, Wiz - 2... Ukupno 4+3+3+2+2 = 14 :P

Malo Youtube magije od mene:

http://www.youtube.c...g_TB2KxzI8&hd=1

Rado bih pogledao... ali posto postoji velika verovatnoca da to nije normal, koji ja jos uvek igram, odlozicu gledanje za neki drugi put. A u svakom slucaju pozdravljam trud biggrin.png

Sa barbikom nisam imao nikakvih problema tokom igranja svih tezina (poginuo samo jednom zbog laga) sve dok nisam dosao na inferno gde je nenormalno tesko igrati sa melee klasama. Trenutno sam zapeo na act 2 gde ne mogu dalje dok ne kupim bolju opremu za koju mi treba oko 4 milionceta minimum.

Ako neko zna brz nacin za farmanje vece sume golda bio bih mu zahvalan ako bi ga podelio samnom.

Sa barbikom nisam imao nikakvih problema tokom igranja svih tezina (poginuo samo jednom zbog laga) sve dok nisam dosao na inferno gde je nenormalno tesko igrati sa melee klasama. Trenutno sam zapeo na act 2 gde ne mogu dalje dok ne kupim bolju opremu za koju mi treba oko 4 milionceta minimum.

Ako neko zna brz nacin za farmanje vece sume golda bio bih mu zahvalan ako bi ga podelio samnom.

Naći ćeš milion načina za gold farm, ali evo šta ja radim i ide mi fino.

Počnem Cursed Hold, do Warden-a moraš imati 5x Nephalem-a, ako nemas teleport u grad i idi u kripte ubij neke elite. Warden je presmiješan a dropa bolje od Butchera. Nije loša ideja ako imaš MF gear da ga nosiš kod Warden kill-a. Dalje ubiješ Butchera, onda u grad pa Festering Woods. Festering woods je super, ima 2-3 elite na mapi, ima 2 pećine sa po jednom elitom UVJEK, i ima event sa još jednom elitom.

Sve ovo ja radim bez ikakvog gold find geara. Jedan ovakav run ti je 100k zagarantovano. Sad, ja sam wizard, i ovo mi je 30-45min igre ne znam za barba. I dodatno što je super koristiti inferno za farming, je to što možeš dobiti tu i tamo neki item koji će se prodati na AH. Glavno je ne biti pohlepan na AH kao većina, 50-100k za pristojan item, prodaje se u roku 5min, a vendorovao bi ga za 1k.

Treba imati na umu da velika većina igrača nema milione golda.

Potpuno identican nacin koristim trenutno ali max skupim oko 50k golda per run za koji mi treba oko 1 sat sto je malo a imam opremu za mf i gf. Na ah stavljam extra iteme po ceni od 50k i niko ih ne kupuje sto mi je veoma cudno.

Potpuno identican nacin koristim trenutno ali max skupim oko 50k golda per run za koji mi treba oko 1 sat sto je malo a imam opremu za mf i gf. Na ah stavljam extra iteme po ceni od 50k i niko ih ne kupuje sto mi je veoma cudno.

Da li si video kako stoji slicna oprema, sa cenama, na AH ?

Igra trenutno po meni boluje od teske neizbalansiranosti. Hell kao mod je najbolje izbalansiran, inferno su usrali skroz na skroz. Akt 1 na infernu ne baca nista dovoljno dobro da bi bio sposoban da igras act 2, act 2 takodje los drop, a svaki akt je duplo tezi od predhodnog. Znaci grindati novac i trositi za stvari koje su oko 5 miliona (dobra stvar za inferno jer je sve ostalo sem ako nemas srece bacenja para).

Trenutno su na infernu profirirali oni koji su prvi nasli glitche-ve i kao bjeosmucni ranali te nagrindali iteme i pare koje sada precjenjuju na AH. Mnogo ljudi sad ana infernu je doslo do akta 3 i ne znaju sta da rade. Poenda diabala je oprema, ali opreme od mobova nema, igraci nose ono sto kupe, a to je slabo...

Ne znam trenutno je igra u nekoj fazi uspavanosti, ljudi smoreni, AH mrtva( osrednji itemi se ne prodavaju, dobri precjenjeni)

MIslim da se blizzard nije nadao da ce ljudi tako brzo doci do inferna, ili im je bitno bilo samo da pokupe pare. Iskreno malo sam ljut i mnogo sam vise ocekivao od ovoga, ali se nadam de ce reagovati.

Imalo bi tu jos hrpa stvari da se nabroji.... Ja cu ako mi zivci i vrjeme dozvole grindati samo pare jedno mjesec dana i stekati, pa cemo vidjeti dal ce se sta moci sa njima, to jese morno stalno istu rutu radit ali drugacije ne ide...

Da li si video kako stoji slicna oprema, sa cenama, na AH ?

Oprema koju ja dajem za bagatelu na ah krece se od 500k pa navise.

Igra trenutno po meni boluje od teske neizbalansiranosti. Hell kao mod je najbolje izbalansiran, inferno su usrali skroz na skroz. Akt 1 na infernu ne baca nista dovoljno dobro da bi bio sposoban da igras act 2, act 2 takodje los drop, a svaki akt je duplo tezi od predhodnog. Znaci grindati novac i trositi za stvari koje su oko 5 miliona (dobra stvar za inferno jer je sve ostalo sem ako nemas srece bacenja para).

Trenutno su na infernu profirirali oni koji su prvi nasli glitche-ve i kao bjeosmucni ranali te nagrindali iteme i pare koje sada precjenjuju na AH. Mnogo ljudi sad ana infernu je doslo do akta 3 i ne znaju sta da rade. Poenda diabala je oprema, ali opreme od mobova nema, igraci nose ono sto kupe, a to je slabo...

Ne znam trenutno je igra u nekoj fazi uspavanosti, ljudi smoreni, AH mrtva( osrednji itemi se ne prodavaju, dobri precjenjeni)

MIslim da se blizzard nije nadao da ce ljudi tako brzo doci do inferna, ili im je bitno bilo samo da pokupe pare. Iskreno malo sam ljut i mnogo sam vise ocekivao od ovoga, ali se nadam de ce reagovati.

Imalo bi tu jos hrpa stvari da se nabroji.... Ja cu ako mi zivci i vrjeme dozvole grindati samo pare jedno mjesec dana i stekati, pa cemo vidjeti dal ce se sta moci sa njima, to jese morno stalno istu rutu radit ali drugacije ne ide...

Potpuno se slazem sa tobom. Logicno je kada igras jedan act da ti u tom aktu dropuje opremu koja je manje vise dobra za prelazak drugog akta i tako dalje, mislim to je i poenta same igre. Ovde to nije slucaj posebno na inferno tezini. Jedini nacin da se predje inferno je kupovati opremu na ah za koju je potrebno minimalno 50 000 000 zlata a da bi se skupila tolika suma mora da se farmuje da ti oci ispadnu sto je totalno nerealno.

Ima dosta sreće. Ja sam na act2 danas dobio 2 solidna dropa koji ce proci za 500k+. Nekad ne dobijem ništa još odem u minus radi potiona i popravki. Ali slažem se da act1 ne dropa dovoljno dobro da se opremiš za act2, jer sam cijeli act1 prešao bez pretjerivanja 70-80x. Ne cijeli ali moj run je obuhvatao 70tak posto težeg dijela. Dobijaju se shitty itemi.

Vidio sam da mnogo ljudi pati od toga da pređe act-ove, da ubije tog i tog bossa i slično, to je glupost i rupa za pare. Ja ću i dalje igrati act1 jer u njemu ne trošim golde za popravku niti potione, štaviše dobijam ih, a i tu i tamo padne neki item koji se može prodati za 50-100k nekim novajlijama u infernu. Act1 je lagan i odličan za skupljanje golda.

Problem je isto u tome sto je AH trenutno totalno zagadjen, previse itema, ne kazem da nema dobrih stvari ali ima previse . hm , da reci cete, cela eu koristi taj ah, da ali u svakom slucaju ima previse robe, toliko previse da je vrlo tesko i pored dobrog filtera naci dobre a povoljne stvari. Napravila sam test i stavila sam na ah jedan weapon koji je predobar za npr plus 50 lvl , i nisam posle mogla da ga nadjem na ah sa drugog akounta sa dobro postavljenim fiilterom.

Da, cene na ah inferno nebulozno skupe, ali mislim da nije samo to problem.

Problem je isto u tome sto je AH trenutno totalno zagadjen, previse itema, ne kazem da nema dobrih stvari ali ima previse . hm , da reci cete, cela eu koristi taj ah, da ali u svakom slucaju ima previse robe, toliko previse da je vrlo tesko i pored dobrog filtera naci dobre a povoljne stvari. Napravila sam test i stavila sam na ah jedan weapon koji je predobar za npr plus 50 lvl , i nisam posle mogla da ga nadjem na ah sa drugog akounta sa dobro postavljenim fiilterom.

Može biti da se prodao, meni se to desi dok refreshujem nekad. Jednostavno ima AH predatora, samo čekaju priliku. A filtri na AH su katastrofalni. Sad se ne može prodati recimo weapon 860dps, bez statusa, jer kad sortiraš one hand, na zadnjoj stranici je lupam 900dps. To je retardirano skroz.

isto za tako veliki ah , 50 strana tj 49 je premalo, sortiranje je nebulozno sa samo par izbora., a da ne pricam kada treba da trazim upgrade za wizard offhand kako pretrazujem stvari... mozda i neko postavi dobar i povoljan item, ali ko zna ko dodje do njega od toliko itema na ah. uopste se ne cudim kada mi se neki item ne proda a ima dobre statove i finu cenu.

Ali realno poenta i jeste da se ubijemo igrajuci u jednom act-u pre nego sto odemo u drugi..tako igramo vise i vise se zadrzavamo na samoj igirci ...nismo svi pro gameri i no liferi kao method da predjemo sve za 3-4 dana... poenta blizzarda je da igrmao sto duze...ne branim ih i meni se neke stvari ne svidjaju ali realno tako stoje stvari...inefrno je napravljen da se igra mesecima a ne da se predje sve za nedelju dana.....ja sam zapeo u act II (nisam uspeo da stignem ni do prvog check pointa) i zato farmam buchera....

Može biti da se prodao, meni se to desi dok refreshujem nekad. Jednostavno ima AH predatora, samo čekaju priliku. A filtri na AH su katastrofalni. Sad se ne može prodati recimo weapon 860dps, bez statusa, jer kad sortiraš one hand, na zadnjoj stranici je lupam 900dps. To je retardirano skroz.

nije se prodao , jer sam se posle logovala na moj akount gde je bio postavljen taj item i dalje je bio pod mojim stvarima za sale. tako da.....

Ja ni nisam rekla ili se zalim jao sto je ovaj inferno tezak, ne mogu da predjem.

sta vise, nikako ne bih volela da vidim da nesto nerfuju , hocu da se cimam oko inferna, jer planiram da ga igram dosta dugo, na kraju cu skupiti gold i kupicu iteme na ah, kad tad . Samo imam zamerku za ah u kakvom je stanju trenutno i da bi trebalo da porade na tome.

Ali realno poenta i jeste da se ubijemo igrajuci u jednom act-u pre nego sto odemo u drugi..tako igramo vise i vise se zadrzavamo na samoj igirci ...nismo svi pro gameri i no liferi kao method da predjemo sve za 3-4 dana... poenta blizzarda je da igrmao sto duze...ne branim ih i meni se neke stvari ne svidjaju ali realno tako stoje stvari...inefrno je napravljen da se igra mesecima a ne da se predje sve za nedelju dana.....ja sam zapeo u act II (nisam uspeo da stignem ni do prvog check pointa) i zato farmam buchera....

E vidiš tu je problem. Možeš da farmuješ Butchera godinu dana nikad nećeš dobiti gear za act II. Dobićeš eventualno dovoljno golda da ga kupiš sa AH, gdje su ga stavili ljudi koje nije mrzilo da igraju sakato sve actove, preskaču elite, izlaze ulaze svako malo i sl. Meni je to iskreno totalni rape užitka, ja ne mogu tako.

E vidiš tu je problem. Možeš da farmuješ Butchera godinu dana nikad nećeš dobiti gear za act II. Dobićeš eventualno dovoljno golda da ga kupiš sa AH, gdje su ga stavili ljudi koje nije mrzilo da igraju sakato sve actove, preskaču elite, izlaze ulaze svako malo i sl. Meni je to iskreno totalni rape užitka, ja ne mogu tako.

Al poenta ipak na mestu bar cemo nakupiti dovoljno golda da kupimo neki gear ako se vec nista ne padne.l...

Druze zadnjih nedelju dana ponavljam act 1 iznova i iznova, vala dosadi vise. Kada ponavljas istu stvar nebrojano puta mora da ti dosadi pa tu nema boga. Kad za to vreme nisam dobio neki dobar item i to sa mf opremom i nv buffom e onda stvarno neznam kad cu je dobiti.

Realna cinjenica je da dosta toga jos uvek nije dobro izbalansirano u igri sto ce, nadam se biti odradjeno sa buducim patch-evima.

Ma kakvo farmanje u act 1, ja poludim kad mi bucher baci stvari 54 lvl i manje. Te stvari su smece i ma koliko da su dobre one na ah ne vrijede mozda neku sicu, takodje i stvari 59 lvla su lose. Realno mozemo mi farmati akt 1 cijeli dan i tako 7 dana i na kraju ako krenes act 2 iz akta jedan neces nositi nista.

AH je pretrpana, provodim na njoj vise vremena nego u igri.. Neko gore rece treba 50 miliona i to je istina da traba 50 miliona za dobar set da slozis, ali javlja se pitanje odakle tolike pare ako svi prodaju kao sto radimo smec iteme iz akta 1 koje se realno slabo prodaju, a ovi drugi prodaju iz akta 4 i stavljaju im cijene masne. Pravi se debalans a kriza i mrtvilo o kojem pricam su vec nastali... Znaci moras imati sansu da na act 1 inferno pa i makar 0,1 za neki epic drop dobar, za rare koji ima 500-600 armora 70 rezista i ostalo, da pane mac od ako ne 1000 demage barem od 800... PO meni ekonomija ah puca i ja cu se ako me volja posluzi pomalo grindati danas 200k, sjutra manje ili vise ali kupovat neko smece necu jer to je bacenje para. Bolje puci 5 miliona pa uzet pravi item jedan a vrijedan...

Druze zadnjih nedelju dana ponavljam act 1 iznova i iznova, vala dosadi vise. Kada ponavljas istu stvar nebrojano puta mora da ti dosadi pa tu nema boga. Kad za to vreme nisam dobio neki dobar item i to sa mf opremom i nv buffom e onda stvarno neznam kad cu je dobiti.

Realna cinjenica je da dosta toga jos uvek nije dobro izbalansirano u igri sto ce, nadam se biti odradjeno sa buducim patch-evima.

Potpisujem ...