Silencer

Dobrodošli na forum Video igre

107 posts in this topic

E, ako vec hoces/hocete indie igre.

1) Hotline Miami

Predje se brzo, za par sati.Ali zato muzika 10/10, gameplay 10/10, nasilje 11/10.Sto se tice grafike, ja volim takvu grafiku, tako da je i ona meni 10/10. smile.png Iz jednog udarca/metka/cega god se umire. smile.png

http://www.youtube.com/watch?v=53tfOJwmg9I

2) Spelunky HD

Ovo, za razliku od HLM-a, ne moze da se predje za par sati.Hell, meni je trebalo samo par sati da predjem 3 nivoa.Kad se zagine, igra se iz pocetka, nivoi su uvek razliciti.Roguelike igra.

Ima 4 akta, po 4 nivoa.Ofc, svaki put kad se prelazi u sledeci akt, nalece se na npc-a koji gradi "tunel" do instant portovanja do tog akta.Jedini problem je, sto do tog npc-a treba 3 puta da stignete da izgradi tunel (npr act 1 -> act 2, tri puta treba preci act 1).

Igra je, inace, sa pc-a.Ovo je samo rimejk stare 8bit spelunky igre.Ne obracajte paznju sto je review radjen za xbox.Napravili su je za sve platforme, kada su rimejkovali.

http://www.youtube.com/watch?v=UyMCo7Kv9k4

A jel igrao neko ovaj Prison Architect? To je još u nekoj alpha ili beta verziji, ali je napravila neki bum koliko čujem, i skupila oko $6 miliona (da, miliona) od preordera... ja sam skinuo ali ne nalazim vremena i strpljenja da je naučim, jer nije jednostavna

A da, kupio HLM i Spelunky preko steama.Jedem dupe u Spelunky, koliko je tesko. smile.png

Jovane, imam ja Prison Archi na Steamu, precarska igra.Preteska.

Dinamika igre je neki fazon: 

-> tesko na pocetku dok se ne establishujes -> kada udjes u fazon, establishujes ustanove (tus, celije, struju, vodu, osvetljenje, kuhinju, menzu itd itd) ide lagano neko vreme -> onda uzasan spajk i opet postaje preteska igra jer ostajes bez para za daily isplate -> kad uspes da se oporavis, ne ide ni malo lako posle toga -> sledece sranje koje ti se desi

Mora da se pravi workshop (i to vise njih) da zatvorenici rade, ali ni to nije neki veliki prihod para.Jebem li ga, ja do sad uvek izguram daleko i onda pobuna u zatvoru iz nekog nepoznatog razloga, ukradu nozeve iz kuhinja, ja ne posaljem pandura da ih pretresa, niti vidim da su digli nozeve. biggrin.png

Kad otvoris glavni meni u igri, tamo gde gledas zaposlene itd, imas onaj tab sa "questovima" (zaboravio sam kako se zove tab, mislim da pocinje na R), samo "prihvati" ugovore, dobijes ogroman boost para, da mozes da napravis sve sto se trazi od questova (nazovimo ih questovima).

Isto tako imas i tab za zatvorenike, pa tamo mozes da namestis kakve zatvorenike hoces, low threat, medium, high threat.Ovi high threat donose velike pare dnevno, ali zato....High threat. smile.png Ili, da zatvoris zatvor, da ne primas vise zatvorenike dok se ne establishujes bolje, pa kasnije otvoris za za nove.

Dajte  preporuku za  neku browser igru da ubijem malo vreme kad sam na posao...moze i neku za na duge staze nije problem.

Daj mail da ti posaljem invajt za AFK browser igru,

Bukvalno, afk.Samo sedis i citas diary, maximum troll igra.Ti si u ulozi Boga, imas svog heroja koji radi za tebe.Mozes da ga kaznis ili encourage-ujes, menjas mu personality  evil <- neutral -> good.

I jos par komandi, i to je sve sto radis.Cak ni to ne moras.

Exit Path 1 na armor gamesu ili Kingdom Rush na istom

prva ti je jako jako zanimljiva ako se bar malo udubis, a ne treba ti mnogo... dok skontas neke shortcute itd

a druga ti je najigranija igra na armorgamesu zasluzeno, najbolji Tower Defence koji sam igrao.

Exit Path 1 na armor gamesu ili Kingdom Rush na istom

prva ti je jako jako zanimljiva ako se bar malo udubis, a ne treba ti mnogo... dok skontas neke shortcute itd

a druga ti je najigranija igra na armorgamesu zasluzeno, najbolji Tower Defence koji sam igrao.

TD sam igrao dosta dugo mada i odavno..ovu pvu mogu da bacim pogled... Al ja sam mislio na nesto malo slozenije gde je tipa jedna igrica na sajt tipa Ogame,Gladiatus, Travian nesto principa toga (ne mora da bude kopija istih)... 

Evo jedna dobra http://battleofcrowns.com/de/ al jos uvek je samo na nemackom...igrao sam malo al zapeo posto mi nemacki nije dobar..

@ kobaya

Tako sam i mislio, igra mi ima isti šmek kao i Anno serijal, praviš neki sistem dok te mozak ne zaboli i onda afk-uješ i gledaš kako besprekorno (hopefully) funkcioniše xD . Bar ja to radim :D

Jedini problem je početi igrati

Ovde nista ne funkcionise. xD

Zatvorenici su smradovi ( xD ), na primer, odvijaju sijalice, pa moras strazara da saljes u prostoriju da je vrati nazad.Treba ti svetlo da TI vidis sta se desava unutra, prozori ne pomazu mnogo. xD

Strazar kad uleti da zavije, ovi pederi samo cekaju:

1) Izlete iz prostorije i prave haos po dvoristu/zatvorskom prostoru

2) Otkinu neki deo i koriste kao oruzije pa krene opsta tuca sa strazarima

3) Krenu da havarisu po prostoriji, zato sto mogu (eg, u kupatilu krenu da skidaju resetke)

4) Ne rade nista, vec kulturno sacekaju da strazar zavije sijalicu nazad ( <- skoro se nikad ne desi xD )

@Kobaya Kako da popravim opremu u godville..gde je equipment sve mi je u -?

Dajte  preporuku za  neku browser igru da ubijem malo vreme kad sam na posao...moze i neku za na duge staze nije problem.

quakelive

Sve sam radi, Warheart.Sve.

Sam ce i da se opremi kad ide do grada.Kasnije, dobijes opciju da ides u arenu, pa kad pobedis protivnika dobijes gold brick (za tvoj hram!) i njegovo oruzije.

Jos jedna stvar, spamuj komandu "Dig" kada ti budala ne pegla nekoga.Ono, kad pise, going left to find  the right path (xD) i tako to.

http://wiki.godvillegame.com/Voice_of_god

Oki.. Mada do sad nisam vido da mi je pisalo Dig.

Edit: skapirao sam opciju :D

Ma daj..ovaj moj dziber dok me nije bilo 15 min crko..a taman sam bio nakupio kesh oko 4k  biggrin.png

@Kobaya brate mnogo pije ovaj tvoj buzdovan (godville)..kad sedne s ovog mog ja dekintiram :D