Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
jonnycool

Darker D3

Recommended Posts

Možda se pitate što je to? To su filteri koji potamnjuju i izoštravaju sliku u igri. Ovi filteri ne modificiraju nikakve fajlove od igre već samo mijanjaju DX postavke na vašem kompu.

Ja ih koristim, i mogu reć da sa prezadovoljan sa njima. Diablo 3 puno bolje izgleda sa ovim filterima, bar po mom mišljenu. Ja osobno koristim "Sharpness ON", "Effect ON" i "Lesser" postavke.

http://darkd3.com/

Vi koji imate betu možete isprobat pa sami donjeti sud o tome.

Evo mali tutorial kako se to radi.

1. Odete na strranicu http://darkd3.com/ biggrin.png

2. Odaberete sve postavke koje vam odgovaraju (meni su "Sharpness ON", "Effect ON" i "Lesser") to vam mora sve biti odablano na toj stranici.

3. Skinete to - tipka download (skinili ste samo one filtere za postavke koje ste odarali pod korakom 2.)

4. Od rarirate (odzipujete).

5. Sadržaj cijelog tog odzipanog direktorija copy-paste u Diablo 3 beta direktorij.

Edit: typo

• Like 1

ja sam stavio samo sharpness nekako oni filteri ubijaju boju kad se stavi recimo na nightmare ili kako se vec zove onaj zadnji :/

ljudi zaista imaju problem sa bojama u d3?

Nije toliko stvar u bojama, koliko je u oštrini, tj. nesdostatku iste.

Ovi filteri stvarno pobošljavaju izgled igre, na način da izoštravaju sliku, i tako povećavaju kvalitetu iste, bar po mom mišljenju.

Svidja mi se, pogotovo ovo za 'Sharpness'... Ne znam da li ce ovo biti 'legalno' i kad izadje Diablo 3?

Svidja mi se, pogotovo ovo za 'Sharpness'... Ne znam da li ce ovo biti 'legalno' i kad izadje Diablo 3?

Ne bi smilo bit ilegalno, jer se ne mjenjaju niti jedni fajlovi.

Nisam uspeo da instaliram, stalno mi crash-uje client - pre nego sto udjem u igru... Probao sam da pokrenem direkno iz D3 foldera, "Run as administrator", probao da pokrenem bez firewall-a, "popravio" registry sa CCleaner - prakticno sve sto mi je palo na pamet osim da reinstaliram D3, sto naravno necu ni da radim... >.<

Ne, ako se ne modifikuju fajlovi verovatno nece biti ilegalno, a ako se dovoljno dobro priblizi blizzardu mozda i oni sami fixuju sharpness :)

Nisam uspeo da instaliram, stalno mi crash-uje client - pre nego sto udjem u igru... Probao sam da pokrenem direkno iz D3 foldera, "Run as administrator", probao da pokrenem bez firewall-a, "popravio" registry sa CCleaner - prakticno sve sto mi je palo na pamet osim da reinstaliram D3, sto naravno necu ni da radim... >.<

Nema se tu šta instalirat. Samo se snime fajlovi u diablo 3 beta direktorij. Evo ti neki troulbeshooting pa vidi oće li ti pomoć.

Current issues:-Running FRAPs, or launching the game with Steam Overlay makes the filter possibly not work on NVIDIA cards.-The game seems to crash with the "d3d9.dll" file in the folder the FIRST time you launch the game or after a patch update. To resolve this, rename "d3d9.dll" into something else, then launch the game, close the game after, then rename the dll file back to "d3d9.dll". Then to launch the game make sure you run "Diablo III.exe"? and NOT the beta launcher (which also happens to be the link in your desktop).

Nisam ni mislio na klasicno instaliranje... >.< Probao sam to sa "d3d9.dll", kad god ga rename nazad u "d3d9.dll" uvek crash-uje igru. :/

Nisam ni mislio na klasicno instaliranje... >.< Probao sam to sa "d3d9.dll", kad god ga rename nazad u "d3d9.dll" uvek crash-uje igru. :/

Probaj još ovo.

1. Otiđi na ovu stranicu http://www.microsoft...ails.aspx?id=35

2. Download-aj dxwebsetup.exe

3. Pokreni ga i instaliraj

4. Probaj onda sa filterima

Probao sam i to, opet crashuje... Kad sklonim d3d9.dll sve radi normalno, ali cim taj fajl vratim, ne mogu da pokrenem igru.

Probaj još ovo.

1. Otiđi na ovu stranicu http://www.microsoft...ails.aspx?id=35

2. Download-aj dxwebsetup.exe

3. Pokreni ga i instaliraj

4. Probaj onda sa filterima

Probao sam i to, opet crashuje... Kad sklonim d3d9.dll sve radi normalno, ali cim taj fajl vratim, ne mogu da pokrenem igru.

A onda ne znam ;(

Podesio sam... Desni klik na D3 ikonicu sa desktopa, pa onda 'Properties', u polje 'Target:' sam upisao:

"C:\Program Files (x86)\Diablo III Beta\Diablo III.exe" -launch -locale enUS

Tj. pokrenuo sam D3 bez launchera (mada sam to vec probao direktno iz D3 foldera, ali nisam uspeo - ne znam zbog cega). Ali sad imam problem sa FPS kad ukljucim Darker D3 - sve jedno da li stavim podesavanja na High ili Low, imam 20 FPS... >.< Tako da cu morati bez toga da igram. :)

Podesio sam... Desni klik na D3 ikonicu sa desktopa, pa onda 'Properties', u polje 'Target:' sam upisao:

"C:\Program Files (x86)\Diablo III Beta\Diablo III.exe" -launch -locale enUS

Tj. pokrenuo sam D3 bez launchera (mada sam to vec probao direktno iz D3 foldera, ali nisam uspeo - ne znam zbog cega). Ali sad imam problem sa FPS kad ukljucim Darker D3 - sve jedno da li stavim podesavanja na High ili Low, imam 20 FPS... >.< Tako da cu morati bez toga da igram. smile.png

Kad neće onda neće ;(

btw ljudi... ovo zamucenje slike je zbog AA... FXAA zamuti obliznje pixele da bi se povecala zaobljenost slike da se ne vide "stepenice" ova tehnika ukljanjanja stepenica je dobra za performance ali je losa zato sto se dobije ovo slightly zamucenje... I kolko vidim sharpness povecava brightness pixelima... sve u svemu lepo izgleda sa i bez! :D

Da li neko koristi ovo cudo ja bih ga probao definitivno... Nisam Zelio da otvaram novi topic pa nadjoh ovaj u search. Aj javite.... Legalno ili nije, ban ili ne ban, zaista bih malo potamnio ili neke druge metode mozda....