Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
h2GVaka

Windows 8 Consumer Preview

Recommended Posts

Izasao je danas Window 8 Consumer Preview (beta). Moze se skinuti ovde. http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/consumer-preview Definitivno vredi probati s'obzirom da donosi najvece promene jos od Windowsa 95.

Moje misljenje je I dalje podeljeno. Ne mogu da se odlucim dali mi se svidja ili ne. Metro je definitivno fantastican za tablete I telefone ali na desktopu nisam tako siguran. Elem nije ni los, treba malo navikavanja ali ne vidim da je korisnost smanjena u odnosu na 7.Ono sto mi se "cini mi se" nesvidja je barijera izmednju desktop I metro okruzenja. Stice se utisak kao da ne postoji uniformnost. Ne samo zbog izgleda interfejsa vec I kako su resene neke tranzicije.

I da, StarCraft radi perfektno ako nekog interesuje. U Developer Preview-u je bilo problema sa skrolovanjem ekrana sada je sve ok.

Ja i dalje zovem bullshit na ovu verziju. Brate, microsoft je uvek failovao svaki drugi OS. W7 je uspeo, dakle W8 sada je red da failuje. A i ne bih da me sjebu svaki put kad me pitaju koj OS imam, tbh. Cekam ja lepo devet. :D

то је толико рано да се дају било какве оцене,

написаћу шта мислим следеће године у ово време =D

Ja cu odmah da napisem sta mislim :)

Nije meni problem navici se na novi interface. Ali ako nema Windows 2000 Style onda necu da razmisljam da predjem na isti ^^

Kako je ekspresno popio format. :) Stvarno je svaka druga verzija sranje. Jeste beta, ali interfejs i kontrole interakcije su 99,99% konacne. A to je sranje, imas dva skroz razlicita interfejsa koja trebaju kako da saradjuju, slabije to funkcionise. Do konacne verzije ce samo da se radi na stabilnosti, bagovima....

A i ne bih da me sjebu svaki put kad me pitaju koj OS imam, tbh.

I to sto kazes. :)

Ur6jX.jpg

Mogu sa ovim da se slozim bez problema. Jedino ne bih stavio mnogo veliku zamerku na win97 (tj. win95SP2) jer im je to bio prvi OS.

Win98, XP i Sedmicu mogu da pohvalim u svakom slucaju ^_^

Ima. Ali teraju ljude da polako predju na "metro stil" koj je uzasan XD

Nekako sam, jeeeedva, posle ofisa xp presao na ofis 2007 - i smatram da je preterano presaren (par puta sam imao priliku da bacim pogled na ofis 2003 i on vec prelazi granicu mog ukusa), a znam da postoji ofis 2010... na koji ne zelim ni da privirim... uh.

ja dobio besplatno w8 pro od firme... pilot program za RTM verziju pa posle samo upgradujem za dz na "final"... ali je i dalje jebeno sranje :D

zakomplikovali su najlakse stvari...

Evo nekog mog fidbeka koj sam poslao i svom IT departmentu jer jelte pilot program trazi fidbek :)

Loving:

l Speed. The damn thing is responsive, flat-out well polished and it does not bug or does anything stupid or what it is not supposed to do.

l No aero-crap anymore, so it is very convenient and clean looking

l I understand the idea (which is amazing), but the execution is too complicated, will explain in “hating” part J

l Works great with mouse as well, which I did not expect looking at metro system at first

l It has more drivers than entire internet. I did not need to install anything additionally than some helpful software. It detected everything from a get-go.

Hating:

l No start button in desktop mode. I understand I can put my cursor on the bottom left but why is it so complicated?

l Metro system is not needed. It is grid-basted version of desktop and it really does not help at doing anything productive, but it is “pretty”… and that’s it.

l Switching between desktop and metro modes can be unnecessary work, and it feels like that. Too much complication

l Forcing me to use Xbox live whatever system for games is horrific idea, and installing “apps” like games like on play/apple store is just… horrible…

l It complicates pretty much every action that I used to do easily on Windows 7 – even if I would just like to easily open Control Panel or modify specific thing…

l Moving cursor to the specific corner for specific things and tools is tiresome on big screens.