Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Frame

Prvi utisci / komentari kampanje

Recommended Posts

Priča.

Sve što ste videli u traileru Ghosts of the Past je.. pa, recimo, igra sa umovima fanova. Sekvence su tako izdeljene da prosto imaju smisla samo u traileru, ali su zapravo mnogo odvojene jedne od drugih i nisu u pravilnom redu. Za sada sam došao do otprilike pola kampanje, neke misije prelazio na hard ili neke nekoliko puta zarad achievementa. Priču vi sami birate kolika će biti. Ako vas nešto zanima kliknućete pa ćete se informisati. Ako to ne želite, možete odmah da krenete u misiju (koju izaberete da radite) i da krene akcija.

Ono što je nenormalno dobro urađeno jeste dijalog između likova, koji govore tančno ono što i želim da čujem od njih. Ako nešto niste dobro čuli ili niste jasno razumeli poruku misije, Raynor će biti tu da vam prepriča to kroz elegantni dijalog sa nekim likovima. Takođe, nema onoga da birate šta ćete pitati likove, ovo nije RPG igra niti će biti! Dijalozi su ISKLJUČIVO zarad dodatnih detalja oko priče.

Iznenadićete se, nećete očekivati 90% stvari koje ste predviđali u Wings of Liberty.

Izbor.

Misije možete da birate (malo kasnije). Sve misije su u vidu chain eventova vezanih i fokusiranih na određene karaktere u igri. Moj favorit do sada je Tosh, a videćete i zašto. No spoilers. Drugi po redu je naravno Tychus koji je genijalan samo po CG sekvenci na samom početku igre (takođe, no spoilers, ali je zaista fenomenalno). Izbor se bazira na tome koje karaktere volite, ni na čemu drugom. Ako vam se sviđa neki lik, i njegova priča, igrajte njegove misije, i otkrijte više o njemu.

Takođe, postoji izbor upgradeova jedinica, mercenaryja, tehnologije. Svi ovi izbori moraju da se naprave, jer NIKADA nećete imati dovoljno resursa i načina da imate sve upgradeove ili tehnologije. Sve je na igraču, i on bira kako želi dai gra igru. Ni jedna odluka nije pogrešna i svaka misija može da se reši na hiljadu različitih načina u zavisnosti od onoga šta birate.

Težina.

Imamo Casua, Normal, Hard, Brutal. Ako ste nenormalni onda je Brutal za vas, ali Hard je zaista za veterane StarCrafta koji žele možda da se oprobaju odmah na tom settingu. UVEK možete da promenite težinu svake misije, tako da ako nađete neku misiju teškom, samo prebacite difficulty na restartu i svi srećni. Achievementa imate dosta sva svaku posebno misiju, i ako želite da otključate sve, moraćete 2 ili 3 puta da igrate istu misiju da biste to uradili. Jedan je obično vezan za Hard mode rushovanje, a druga dva oko ispunjenja svih objectiva kao i naravno završetak te iste misije (možda pod nekim uslovom). Igra je izazov u svakom slučaju za svakoga. Na normal, ako ste igrali regularno kampanje nekih RTSova, biće vam interesantno, definitivno. Igra nije ni u kom smislu laka, i svaka misija se razlikuje drastično po svemu od prethodne.

Zaključak.

Ocena 11/10. Kampanja do sada dokle sam stigao. Nivo detalja koji su prisutni u igri i količina iznenađenja koje sam do sada video su... neverovatni. Igra pruža intenzivku akciju kroz sve misije, ni jedna nije smor niti će vas naterati da čekate nešto bez ikakve potrebe, a likovi su tako detaljni i živopisni da ćete se vezati za barem dva momentalno, čim ih upoznate. Ali pazite se, dosta njih nije dostupno odmah, tako da mudro birajte svoje favorite :)

• Like 1

28.07.2010 00:34 - Kampanja zavrsena.

Nemam reci. Finalna CGI sekvenca je... da se najezis, zadrhtis, i... tu cemo da stanemo jer bi bilo spoilera.

Za one koji zele da imaju 26/26 misija, morace da urade secret misiju koju otkljucavaju tako sto

u misiji Media Blitz ubijete zgradu skroz dole desno na mapi koja je na ostrvcetu, preko mosta. NE MOZETE da loadujete tu misiju ponovo nakon zavrsetka kampanje i unlockovati, morate da pocnete novu kampanju i u toku iste da to uradite da biste igrali sledecu - secret misiju.

A bas ta secret misija je

identicno uzbudljiva kao i Duranova. Saznajemo da Dominion radi na Hybridima, i da ne mozemo ni da zamislimo sta ce nas tek cekati u ostala dva expansiona... Takodje je cudna, jer ako ste presli 25/26, i onda uradili ovo kao ja, onda cete se zapitati... odakle u stvari ti hibridi dolaze? Da li je samo Dominion ukljucen ili jos neko...

!!!!SPOJLERCHINA!!!

-Pa kraj je onako, na neki nacin i ocekivan... (mada sam ja mozda cak i razmisljao da ce Tychus ubiti Saru... sta bi teko onda bilo, vaskrsnuca i ostalo hehe)... Sad mi je malo postalo sve cudno, ali zaista cudno.. odjednom se citava prica preokrenula naglavacke... glavni antagonist je sada ponovo dobrica... Ko je zapravo PRAVI antagonist... to je kljucno pitanje. Duran??? Onaj Dark Voice (koji moze da bude Bog-te-pita ko i shta)??? Xel'naga-e???

Znachi blago recheno NEAM POJMA. A koliko sam cuo ni Blizz jos uvek nema definitivno odredjenu pricu, cak ni za sledecu expanziju... tako da ono... vrteshka.

-Elem bilo je zaista uzivanje igrati kampanju, ne samo zbog price zbog starih unita i mnogo cega jos.... vec najvise zapravo sto NIJEDNA ama bas nijedna misija nije ni nalik nekoj drugoj.. svaka je jedinstvena i upecatljiva. Mada kad se pogleda ovako objektivno... cak 29 misija zapravo nije ni bilo potrebno.. prava(glavna) prica je zapravo samo bio char i ono skupljanje artifakta. Mozda malo i mengsk... ali kolonisti, ona glupacha koju sam posle svega mor'o da ukokam (jbg takav sam kraj izabrao, nisam znao) pa neke toshove misije i slicno... Ne kazem da su bile dosadne, naprotiv, ali jednostavno po meni su bile nepotrebne za Lore. Mene su iskreno malo previse odvukle sa kursa, odnosno sa prave price, al' dobro... barem je duze trajalo.... To je otprilike moj utisak... e sad za buducnost... sta ce se sve desavati....

Ko ce ga znati.

-Samo mi nije jasno ko ce sad upravljati zergovima... mozda bude ono na foru WoW-a da mora da postoji neko (Overmind ili sl.) da ih kontrolishe. Tako da pretpostavljam da ce se cela HotS kampanja svoditi zapravo na to "uprezanje" Zerg-ova... na ujedinjavanje tih rastrzanih "plemena"... da se mozda cak i oni udruze u borbi protiv nekog uber zla.

-Videcemo sta ce se sve izdesavati... aAaa do tada....... "cekanje".... Ma jok more MULTIPLAYER ohohoooo happy.gif

• Like 1

Blagi spoiler:

Sto se tice Durana. Ako procitas od pozadi (Dr.)Narud = Duran sto u sustini ima smisla, posto bi njemu verovatno odgovaralo da Kerrigan bude smaknuta od strane terrana.

Znam za to, ali malo mi je onako nelogicno da Duran postane odjednom beo, mada... on valjda moze da menja oblike.. tako da, sve je moguce... No ipak meni onaj doca samo lici na nekog prolaznog lika, al' opet ko ce ga znati...

28.07.2010 00:34 - Kampanja zavrsena.

Nemam reci. Finalna CGI sekvenca je... da se najezis, zadrhtis, i... tu cemo da stanemo jer bi bilo spoilera.

Meni je kraj bas bio bzv, i nekako nedorecen... Inace kampanja je abs kao sto si rekao 11/10