Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
Nalien

WoW + SBB

Recommended Posts

Pozdrav svima! Relativno nov sam ovde, medjutim vec sam dugogodisnji WoW veteran.

Naime, nikad se nisam susretao sa problemom ovakve prirode, a bojim se da Blizzard Tech Support ne moze nikako da mi pomogne.

Hteo sam da pitam da li jos neko osim mene (a da koristi SBB cable net) ima lag spike-ove oko 19:00-20:00 uvece, i onda se vrati sve na normalu? Ovo je pocelo da me zivcira od nedavno, a cujem da su se jos neki SBB-ovci zalili na isti problem u poslednjih 6 meseci... a bitno mi je sto pre da resim ako je u mojoj moci posto guild nije toliko tolerantan posto radimo na LK heroicu...

Inace bih rado promenio provajdera medjutim potpisan je ugovor na obavezu koriscenja godinu dana, tako da za to vreme ne mogu ni da razmisljam o drugom provajderu.

tracert jos nisam obavio ali veceras ako se problem opet pojavi (sto verovatno hoce), postovacu ovde rezultate...

Srdacan pozdrav!

Ако se to događa svako veče u isto vreme, onda taj isti provider koji koristiš ili refrešuje server ili radi slično. Sumnjam da će se ovde naći osoba koja će da reši to. Očigledno je problem u provideru a ne u tebi jer inače ne bi se dešavalo svako veče u isto vreme.

Kontaktiraj svog provider-a i ukaži mu na problem, možda oni uspeju šta da reše. Takođe googla-aj i pogledaj kako su to rešili drugi koji su imali isti problem (ako su uopšte i rešili).

Pozdrav

Ja koristim gajbi SBB Cable i nemam taj problem. Mozda ima veze sa lokacijom, u smislu da im je infrastruktura tu losha? Koji ti je modem? Scientific Atlanta, probaj da nazoves SBB u trenutku kad se to desi da ti urade dijagnostiku modema i linije sa njihove strane?

+ OBAVEZNO proveri da ti se neko ne "svercuje" na tvoju cable liniju. Ako zivis u zgradi znam da je bilo slucajeva da "savesne komsije" cvikaju kablove, tutnu spliter i naheftaju ti se na line.

Nemam vise ideja.

U pitanju je Scientific Atlanta modem + D-Link DIR-615 ruter, koji podrzava wireless mada nije enable-ovan, plus je u pitanju kucica u Sremskoj Kamenici pa cisto sumnjam da mi se neko nakacio, mada bi mi i to prvo palo na pamet da sam u gradu...

E sad, sa netstat komandom na CMD-u dobio sam dve IP adrese u relaciji sa WoW.. ne znam tacno na kojoj trebam da radim tracert, ali sam izabrao jednu, i to izgleda ovako:

Tracing route to 80-239-185-33.customer.teliacarrier.com [80.239.185.33]

over a maximum of 30 hops:

1	15 ms 	7 ms 	9 ms 10.32.0.1 

2 	9 ms 	6 ms	15 ms ns-he-m-1-ge2-43.sbb.rs [89.216.6.185] 

3	22 ms	16 ms 	7 ms bg-yb-m-1-te8-2.sbb.rs [89.216.6.245] 

4	18 ms	10 ms	13 ms bg-yb-r-1-te0-2-0-0.sbb.rs [89.216.5.249] 

5	17 ms	16 ms	17 ms bpt-b4-link.telia.net [213.248.73.217] 

6	16 ms	16 ms	15 ms bpt-b1-link.telia.net [80.91.250.66] 

7	35 ms	36 ms	33 ms ffm-bb1-link.telia.net [80.91.251.182] 

8	46 ms	51 ms	54 ms prs-bb1-link.telia.net [80.91.251.210] 

9	55 ms	58 ms	46 ms prs-b4-link.telia.net [80.91.247.51] 

10 	* 	* 	* 	Request timed out.

11 	* 	* 	* 	Request timed out.

12 	* 	* 	* 	Request timed out.

...

30 	* 	* 	* 	Request timed out.

Trace complete.

Uglavnom, ovako izgleda preko dana, jos moram istu stvar da obavim navece kad mi se problem pojavi pa cu postovati ovde.

Shammies, svestan sam da ovde tesko ko moze da moze pomoci, medjutim, mislio sam ako ima dosta SBB-ovaca koji imaju slican problem, da bi smo mogli masovno da se pozalimo na ovo. A to mi je palo na umu iz razloga sto sam video vec neke postove na ES forumu vezano za slican ili isti problem koji su stari oko 6 meseci, te da je u pitanju neki internacionalni link kojeg dal ugase ili restartuju, pa izaziva ovaj problem.

Takodje, zanimljivo je to da je ovaj problem krenuo kako sam se transferovao u drugi realm/battlegroup. Mozda ako ima neki kolega iz Alonsusa/Darkmoon Faire-a sa SBB-om...

Da da, samo čudno mi je jer se to dešava uvek u isto vreme i traje sat vremena... U pitanju mora biti ili keširanje ili neka tipa da nazovemo refreša... Da se događa u različitim intervalima onda bi moglo biti do tebe...

Jedino što mi može pasti na pamet je to da ti je možda antivirus ili neki background program podešen za update lupam od 20:00 do 21:00...

Siguran sam da već znaš ali ako ne isprobaj ovaj mali software nazvan Game Booster...

On će da pogasi većinu procesa (bez brige ugasi i antivirus prilikom igre) pa vidi da li će se i dalje dešavati... Moguće da je neki proces u pitanju...

Evo ga link:

iobit.com/gamebooster.html

Procesi se mogu ugasiti i manualno jedan po jedan ali nema svrhe jer ovaj program ima opciju Gaming mode i back to normal mode tako da...

Pokušaj pa da vidimo možda nešto i reši...

Sve nepotrebne procese pogasim po paljenju racunara i pre startovanja WoW-a, a o antivirusu da ne pricam... Zvao sam SBB, dijagnozirali su vezu i konstatovali da je slaba kod mene. Sat vremena nakon poziva i dogovora, dosla je ekipa iz tehnickle sluzbe. Proverili su nekim cudom (aparatom) vezu na tri mesta te su konstatovali da kao dolazi od onog razdvojnika (za TV kablovsku, za net...). Navodno to je trebalo da resi problem, mada jos pojma nemam posto je danas bio alt run na koji nisam dolazio pa nisam imao prilike u raid-u da proverim... a opet, ne bih voleo da cekam da opet dodje do tog problema jer mi ne gine kick posto sam trial ovde a vecinu vremena sam provodio diskonektujuci se ili jeo shadow trap ukoliko ga neko od melee-a dobije.. :down:

Isti problem imao i moj drugar sa SBB

Znaci igramo na istom realmu u istom gildu isti win7 sam stavio kod mene i njega ali kod mene radi uvek extra a kod njega oko 20h krene lag i stalno dobijao dc iz igre pa nije mogao da raida.

Inace zivimo u razlicitim delovima grada ali cudno je to sto u njegovom kraju samo kod njega se to desavalo. znaci bukvalno mu nestane net na trenutak i dodje opet ali za wow je to dovoljno da dobije dc.

Jedino resenje ti je da odes u kancelariju sbb-a u tvom gradu i prvo ih par puta upozoris sta ti se desava i da je uvek u isto vreme.

Ortak se tako cimao s njima mesec dana oni kao dodju nesto cackaju onaj prijemnik na onim njihovim banderama ali kad dodje vece opet isto i onda je lik puko i otisao zapretio i najebao im se majke u kancelariji i sutradan kad su dosli cackali malo i od tad mu radi kako treba.

Inace njihova prica je bila kao neki filter na tom prijemniku nije bio radio kako treba sta god im to znacilo.

Nema nista fino nego im se najebi majke u startu i ako ne nameste trazi broj glavnih u bg-u i zali se tamo njima kako ovi ne mogu da nameste i da te ne jebu nista i da vidis kako ce da nameste odmah.