Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
matke

Kad ste se prvi put poshteno napili

Recommended Posts

Sa 15 sam se prvi put napio, par dana pred prijemni, bili smo klinci i u fazonu "ne smes da popijes casu viskija" "ko ne sme, daj pet casa!!!!", a inace retko kad sam se do sad bas bas olesio, kad pijem, imam granice

lol@topic

ovaj lesio sam se na zimovanjima u sonovnoj skoli .

ali pijanstvo koje pamtim:kraj 8og razreda,drugaricin rodjendan...

od dva litra piva sam povracao kao

vestica na putu do kuce , i ujedno su me

tad roditelji prvi put nahvatali da nisam mogao da govorim :sick:

erm,sredina 8og razreda,zimovanje...popila sam cep piva (otprilike) i drmnulo me i bilo mi veselo nekih pola sata,a posle...napad XD nije bilo tako dobro :S (nisam povracala,samo sam imala napad,nebitno kakav :P) a prilika,pa ono,zimovanje,dosadno nam,napolju -15 xD

mislim da se to cak ne moze ni racunati u prvo napijanje :S al ja se drugog ne secam :( pretpostavljam da je bilo od sangrije...ili djus votke :S sangrija verovatno...

prvi put sam povracala od sangrije u onom parku ispod SKC-a XD dusu sam ispovracala...nekako sam stigla kuci da moji ne provale nista,i povratila opet kroz prozor XD nisam sigurna da je i to prvo povracanje :S meh...

пффф неонко... што пијеш кад ти шкоди :teehee:

ја сам се први пут опио од ракије, и то баш онако мушки :D

logosljiva.jpg

Prva godina srednje skole, docek nove godine (2001 --> 2002).Kod ortaka u lokalu se cekalo, u 21:00 je pocela zurka, kazu mi da sam u 22:30 zavrsio ispod stola.Ja se ne secam nicega izmedju 22:00 - 04:00. xD

...Imao sam 18 godina i to je bilo na 18-om rodjendanu mog najboljeg druga. I ranije sam onako pio, al' taj put bese najzesce...

...Pilo se vino, pivo, a najvise \_/ODKA @_@. Bilo je dobro u pocetku, divota, posle poce neka kontuzija, glava mi oteza, a muzika poce da ubija u pojam.

Ranije, kad sam pio sve je to bilo onako umereno, cisto for fun, a sad sam pio da se napijem. Oko 02:30 sam izasao na vazduh, napolje... otiso sa nekim drustvom u jedan drugi klub. Oni kazu kao da se vec svi polako razilaze, pa reko i ja da krenem sa njima, odemo mi u drugi klub, na drugi kraj grada. Svi normalni, jedino ja ne znam de bijem. Uzedo jednu kiselu vodu, valjda da se otreznim, mislio sam da to pomaze, al' ko da sam uopste nesto tad pa znao... Smucilo mi se pa izadjoh napolje, pa mi se smucilo i od debilske muzike u tom klubu, pa sam polako poceo da gegam nazad, sa sve flasicom kisele vode....

Nocni vazduh bistri um ako nista drugo... cisto da se opametim... jos malo posedeh tamo sa svojim drugom, ono vec fajront, razmenismo neke misli iz dna dushe i to mu beshe.

Sutradan nisam imao nikakav mamurluk, sva sreca sto sam pio Vodku :thumbsup:

e da,ja odjednom redovono sam mamurna ujutru :( smrc...pre nije bilo tako...

i nikad nisam imala bas prazninu :S obicno sutra mogu da premotam film,malo mutno,al ono...secam se vecine stvari....

треба жестоко, али баш жестоко, да се напијеш па да не можеш касније да се сетиш догађаја, људи често претерују кад тврде да се не сећају шта су радили.

и никад се не пије на празан стомак, то раде само неискусни омладинци (и омладинке :rolleyes: ) или загрижени алкоси

треба жестоко, али баш жестоко, да се напијеш па да не можеш касније да се сетиш догађаја, људи често претерују кад тврде да се не сећају шта су радили

ja sam se 2x u zhivotu toliko unishtio da imam crnu rupu u secanju

prvi put je to bilo na nekoj zhurci, jedne sekunde nazdravljam votkom nekom, druge sekunde ustajem u 11 ujutro iz kreveta i keva me pita "shto si ostavio patike preko ispovracane dukserice na sred predsoblja?", ceo taj dan me je bolela ruka, nisam znao zashto, kasnije su mi rekli da sam se srok'o sa nekih stepenica i sjeb'o ruku xD

Incoming Wall of Text :)

Moje prvo i poslednje pijanstvo

Bilo je to zima Netza, chvare, Mirko i ja resismo da popijemo vodku sa djusom tad prvi put sam okusio vodku. Nista dodjemo iza moje zgrade i ko oni najgori ulicari pijemo mesanu vodku i djus posle nepunih sat vrmena popismo mi pola dolazim ispred sretne me burazer sta smo tu parlali nemam pojma u sustini vratim se nazad nastavimo dalje i zapalismo mi ka PTT Srbiji bez Crne Gore kad u tom momentu meni vec ne znam ni de idem stane tu cvare sedne ja uzimam halo karticu i bodem u onu rupu okrneem ne znam ni ja sam kako galeta da dodje da mi pomogne jer smo sjebani ja I chvare nacisto, jebiga netza preko puta kupuje pljeskavice jebe mu se za nas a Mirko i on ne zna dije, a sto je nagore Pedja i Cvare vidis kako trce i vrte se u krug ??? neibnto gde si gale evo me sa plavom Ivanom. OMG ajde dolazi da nam pomognes pijani smo ko dupeta. kknp dolazim. Sednem ja na gredu sedne tu i cvare. Kad cujes Chvare: stevo gde si, Steva: Chvare gde si i tako jedan drugog pitamo dok drugi ljudi gledjau nas i smeju se. Rezime ovoga je sledece samo vidis u gradu nestaje struja i svi ljudi iz Engime diskoteke preko puta izlaze prolaze pored mene i chvareta i smeju se Nista cega se ja secam jer sam imao crnih rupa je da su dosli Miki i Skale sa Mitrom mojim burazerom da me vode kuci, vukli su me ko da sam mrtav, secam se samo scene Mitra: Stevo sto si se napio? Steva: Raspust Mitra. Jak mi je razlog do bola. Znam situaciju otvaraju mi se vrata od kuce i cale da bi me povratio udario mi dva samara al dzabe ne moze Stavili me u krevet pokrili me sa 3 cebadi ali dzabe ja sam i dalje drhtao i pricao u sebi zima mi je zima mi je i tako su celu noc Nemanja, Mitra, Anita (Nemanjina devojka) bili pored mene i grejali me. Kako je zavrsio moj drug Chvare hehehe na ispiranje u bolnici. Tad sam reko sebi sad i nikad vishe. Jes kurac bilo ih je vishe polako docicemo na red za sve. A da raspust ja i chvare smo proveli sedeci kuci bez izlaska napolje sem Nove Godine.

Sledece moje pijanstvo: Diskoteka kod bolnice negde ne secam se imena celo drustvo Chvare pravio rodjendan. Heheheh sta je bilo dolazim za sankom ja poznati alkos u drustvu kazem Katicu komsiji daj mi Coca Colu. On zbunjen cek sto to jebote ? Ja mu kazem polako idemo sok pa bambus pa na crno vino I ok tako je bilo dok na krjau nije bilo Vina. Sta cu ja kazem mu Katicu daj ti meni sve u jednu castu sta imas tu. Sta mi je on smucko boga pitaj znam da sam popio next i samo posle dobrih 5 minuta doso do coska snimio Chvareta i Cicku kako pricaju i pao. Nista podigli me oni metnuli me za separeom ja opet: zima mi je zima mi je :) I sta ce zima bila opet preko mene preko 20 jakni hehehe sede dve Maje pored mene a ja kukam TANJA TANJA, dvojka koju sam puno voleo :) Odspavao malo probudise me izlazim iz diskoteke i potpisem se ispred (pustim peglu).

Ok here comes the next one and it is new: Da da da ovo je 29.2005 !!! Chvaretov rodjendan kod kuce ;) Za mene vece poznato kao bermudski trougao (Bermuda Triangle) bas je bilo uso sam i nisam se vishe vratio ksebi. Seo lepo uzo Pivo, uzo domacu rakij i uzeo pelinkovac. Lepo to namestim da napravim trougao i tako Rakija, pivo, pelinkovac, pivo i tkao u krug dok se nisam skucao. Iskreno da vam kazem ne secam se nicega imam slike video sam se strasno da ne poverujes ono ja ;)

Ne tako uspeshno sredstvo za razbijanje betonskih stubova

Well, it start like this... Cele nedelje me je kopkalo da pijem nesto pred izlazak u grad subotu vece. I ja sam kao alkohol izabrao Viski, i guarane da se navodno gasim :P

Nista negde oko 3 posle podne podignem sebi kintu kolko ce da mi treba za to vece, 3 crvene su mi bile dovoljne za viski i guarane i da mi ostane za grad >.< Oko pola 7 sam kreno do Mega marketa Coka, da kupim taj viski. Imalo je raznih i ja sam izabrao Winchester viski za pocetak sledecu nedelju verovatno jack danielz gine. E tako dodjoh ja do svoje firme, ostavim to pod stranu kazem caletu da je to poklon za rodjendan jos sam uzeo pakovanje sa dve case :P cisto kao da se vidi da je gift. I tako napokon zatvorim radnju oko 22h i kusur minuta i odem kuci da pojedem nesto. Pojeo sam jedan sendvic mada nesto vrlo malo. oko 15 do 11 :P sam kreno da pijem viski sam ofc. Naravno ne ide alkohol bez muzike tako da sam pustio narodnjake da mi piche, znam daj e prva bila pesma Aco Pejovic - Litar krvi, a bas je pesma bila in za dogadjaj. E tako lochem ja popijem 1/3 kad me zove markoo ja gledam sta mu bi sad znam da je sa Ana Marijom ajd rekoh da se javim. Kaze oce neki film da pokupi od mene, rekoh ajde nije frx, dodje on sa Ducom raskomote se u sobicu ponudim ih viskijem, nesu teli da uzmu svom srecom :) trazim ja film i snimim im na Flash Amrecian Pie 5. Ok otisli oni ja nastavljam da pijem. Gledam u sat kad ono 11 i 40, ja okrecem Djoleta malog da dodje po mene posto ne mogu da se krecem kako treba. Djole je doso za nekih desetak minuta sa Srbom i ja sam ih uveo unutra da popiju viski samnom po casicu taman je ostalo za po nas troje :)

Ok krecem ja u Enigmu dajem im pare za 3 karte. Secam se momenta kad sam zapalio cigaru i usao u enigmu, i kolko su me noge oduzele seo sam pored Ana Marije dok mi je preko puta bila Anela. posle par sekundi ili jebem ga minuta video sam Nensy i kroz maglu nekako je jedva prepoznam i kazem joj "dis nensyyyy" :) Simpaticno malo stvorenje ali mnogo cudno... Kako sam cuo od Nensy otisao sam do wc-a na 2 minuta sta sam tamo uradio jos ne znam niti iko zna :/ Ok sledece sto mi je rekla Ana Marija je bilo da sam zapao i da je Anela otisla po djoleta da me vodi kuci... Well bude me ana marija i anela kazu da moraju da idu kuci i da me djole vodi kuci, jebiga picke nece da vode alkosa kuci :P sramota jeste sta ces :) tako cu i ja njih da ostavim mrtve pijane na nekoj zurci pa cu da ih pitam sutra :P anyway djole me izveo napolje i odmah sam se ispeglao ispred enigme blam al ko im jebe mater sta me boli kurac nastavim dalje do taksija, glupi djole daje 400 dinara taksisti da me odveze kuci... ja sedam u auto i ostavlja me kod komercijalne banke, ja izlazim iz taksija krecem se ne znam ni ja sam kako I znam da se secam jakog udarca koji me je osvestio video sam betosnki stub ispred sebe i na rukama krv... Ok ne znam ni ja sam kako dosao sam do interfona i pozvonio na vrata (ja se i dalje ne secam kako sam usao u zgradu kako sam pritisno dugme i pogodio od 40 dugmeta pravo i digo uzbunu u zgradi). Odmah iz lifta sacekala me lidija od moga brata devojka i Nemanja moj buraz sa caletom... Keva je vec pocela da kuka u kuci i da vristi od haos jer sam krvario ko blesav i jos nisam znao za sebe fuckin zene samo znaju da panice a evo do danas nece da prica samnom :( Cale kolko je bio slogiran i bolestan poceo je da se znoji i on je zajedno sa Nemanjom Lidijom krenuli da me voze do bolnice.

Odvoze me do hitne pomoci gde se secam nekih ljudi koji su bili obuceni u narandzastu odecu :) well sta je tu bilo ne znam, odmah su me odveli u urgentni, stavili su me na stolicu jer nisu mogli da me nose a nit sam ja mogo da hodam gubio sam svest svo vreme. Sledece cega se secam je 2 doktora oko moje glave nesto rade i osecam zilet kako mi sece kosu :( osetio sam i sitno peckanje usivanje glave posle. Tu sam zaspao i probudio se oko 6 sati da odem da pisam... Svi su spavali doktori ja ustajem ne znam ni kako sam nasao WC ali ko da sam vec jednom bio tamo :D jedini sam bio u urgentni centar :) Oko 7 sati znam da ulazi neki lik sa sexy ribom na koju sam se palio pre 5 godina obucena u crvenoj trenerci, inace lik je bio ugruvan imao je saobracajku stavili su ga u krevet do mene mada nisam obracao paznju na njega kolko mi je riba bila simpaticna, kad sam cuo da mu je supruga onda sam nastavio da spavam. oko pola 8 me budi buraz i morao sam da odem da snimim glavu i tamo su mi uzeli 1300 dinara za rengen :( nisam imao civilnu knjizicu a plasio sam se da kazem da pisem izvestaj i da im donesem knjizicu vojnu jer bi islo preko supa a bio sam mortus pijan i svom srecom izuvko sam se jer je moj brat znao lekare da ne pisu da sam bio pijan inace bi najebo u vojsci....

Vratio sam se nazad u krevet i odmarao, probudio sam se oko 9 i dosla je doktorka koja me je pitala sta je bilo i malo me ispitala dal mogu ovo ono da radim sa ocima glavom nogama rukama etc. I hvala bogu rekla je mogu kuci... oko 9 i 15 dobio sam papire da izadjem i otisao sam kuci lego da spavam, znam da sam jeo supu ceo dan i da sam bio gladan samo tako. Well posle su svi bili zacudjeni sta je bilo i smesno sam im izgledao sa masnicom na glavi... Hvala Aneli AnaMariji sto su bili tih 10 minuta uz mene ko zna sta bi bilo samnom i hvala djoletu sto me odveo do taksija... A sa betonskim stubom jos imam tek da pricam !

треба жестоко, али баш жестоко, да се напијеш па да не можеш касније да се сетиш догађаја, људи често претерују кад тврде да се не сећају шта су радили.

istina. ne koristi se džabe, kad neko opisuje nešto, izraz "kao u priči" (npr. ima ogromnu, sređenu, kuću - kao u priči).

PS

forumaš koji pročita ceo Silencerov post, zaslužuje da dobije Cataclismu za dž - ne beta, nego "real deal". I ne - ne planiram da čitam to, samo kažem da bi tu žrtvu vredelo nagraditi (treba junački podneti tu gramatiku :D)

Da se zna, Djole iz Stevine price nisam ja. :D Da sam bio ja u pitanju, ja bih odveo naseg Stevicu kuci. <3

Inace da, lik koji je tada "vodio" Stevu kuci je pajsercina.Enigma <-> Stevin stan, ima 2 minuta (bukvalno 2 minuta) hoda, to 2 minuta ako se bas trudis da kilavis.A reta dao taksisti 400-500 kinti za voznju od par desetina metara. :D Inace, nalecem na Stevu kada sam ulazio u njegovu igraonicu sutradan, kad ono, masnica na glavi.Roflovao sam. :D

i nikad nisam imala bas prazninu :S

Erm, bolje sto nisi. ^^ Ja se doceka pravoslavne nove (2010) ne secam kraja.Tipa, u jednom trenutku dizem casu jegera nazdravljam, "pricam" sa burazerom, u sledecem trenutku 10 ujutru, ja se budim kod kuce.

Prvo sto sam radio, trazio sam kljuceve od kuce i mobilni.Zovem ortaka i usledi nama poznato pitanje "Brate, kako sam ja dosao kuci!?", kaze covek taksijem, mada se ne secam da sam uopste izasao iz kluba. :D

Mozda zato sto sam to vece pio vodku (ortak i ja vs jedne flase Keglevich vodke) -> spricer -> jeger -> eksirao 3 krigle piva -> jeger. :P Ali dobro, s' obzirom da sam celo vece pio (od 21:00 do ko zna koliko, mislim da je bilo pola 2 pre blackouta :D ), a ne kao oni tinejdzeri dodju, popiju sve sto stignu za 20-30 minuta i onda ih nose kuci. :P Doduse nema sta da kenjam, i ja sam tako cugao kad sam bio njihovih godina, mlad i zelen. :P

I imao sam jos jedno tesko pijanstvo u sedamnaestoj godini zivota :D, 3 ortaka slave osamnaesti u isto vreme na istom mestu.Popijem 2l vina za 30 minuta (kao "oni" tinejdzeri :) ), naravno, dobro staro vino mi kaze "idi ti, ja cu da te stignem", navata me posle par minuta, ja ne mogu da stojim. :< Ortak me baca u taksi, kaze taksisti gde da vozi, ovaj vidi pijanu budali i ono nonsalantno "Je l' imas ti nasu vizit karticu?", mucim se da kazem "nemam", on vadi jednu -> "Evo ti..Za svaki slucaj".Dolazim kuci, grlim solju, buraz bio budan, nadao sam se da ce mi malo pomoci, ali jebi ga, tad je igrao wow, pa je bilo wow > sve ostalo. :D Ispeglao sam sve zivo, samo solju nisam, ustajem, nagazim u peglu, okliznem se, padnem u kadu.Sve vreme, buraz i dalje igra wow, jebe mu se da pomogne.Ustajem nekako iz kade, kad ono keva...Dobacuje "Ces u bolnicu?!", rek'o "Ma jok", nabijam 2 prsta u grlo, ispeglam ono sto je ostalo, keva me gadja majicom "idi spavaj...sutra ribas kupatilo".

Pitam buraza sutradan sto mi nije pomogao, kaze "A nisam hteo da te ometam, ko zna sta si ti radio!".Keva da me natovari kod matorog, matori odbrusi "Sta te boli dupe, sledeci put ga ostavi, pa nek spava u kadi". :D

Od te veceri, ne mogu crno vino ni da pomirisem, ni da okusim.

Uhhh.... kod druga na rodjendanu u srednjoj, stari mu drzi kafanu pa smo pili tamo... uglavom popio sam 15ak rakija za 20 min.... ukupno sam bio 45 min na rodjendanu dok me nisu spakovali u taxi i poslali kuci :D

sto se tice praznina... mislim da se ne secam bar 30% vikenda od svoje 16-19 godine :D

sada pijem umereno, uglavnom :D

istina. ne koristi se džabe, kad neko opisuje nešto, izraz "kao u priči" (npr. ima ogromnu, sređenu, kuću - kao u priči).

PS

forumaš koji pročita ceo Silencerov post, zaslužuje da dobije Cataclismu za dž - ne beta, nego "real deal". I ne - ne planiram da čitam to, samo kažem da bi tu žrtvu vredelo nagraditi (treba junački podneti tu gramatiku :D)

Realno :) To je tolko brzo pisano mislim stoji valjda i dalje na silencer.blog.rs. I gramatika jeste shit, cak daj boze da ima negde da se noramalno zavrsi recenica. U originalnom tekstu vise ima smajlija nego zareza i tacki :)

Prva godina srednje skole, docek nove godine (2001 --> 2002).Kod ortaka u lokalu se cekalo, u 21:00 je pocela zurka, kazu mi da sam u 22:30 zavrsio ispod stola.Ja se ne secam nicega izmedju 22:00 - 04:00. xD

Od te veceri, ne mogu crno vino ni da pomirisem, ni da okusim.

LOL, dal je moguce da je sve identicno i kod mene se dogadjalo? :)

Razlika je samo u tome sto si ti '86 godiste ako se ne varam, a ja '88, tako da je moje bilo za docek NG ali 2003-2004 ako se dobro sjecam.

Inace, od tada postajem malte ne strastveni konzumaoc alkohola u smislu da bas volim da popijem uvece kada nemam nista drugo pametnije da radim (nista cime se treba ponositi, ali eto).

Prvi taj put, dakle Nova godina, sjedam, uzimam pivo, popijem 1 pivo. Par drugara narucuju flasu vina. Nesto iz price mi kao pricamo o razlici u snazi izmedju vina i piva, i tu ja tvrdim da cu da popijem na eks 2 case (one od 0,25) vina i da mi nece biti toliko lose uopste. Ja to eksiram... fala bogu, u prvih 10ak minuta i nije nista posebno, gdje sam u tom medjuvremenu uzeo novo pivo sa kojim sam dosao otprilike do polovine kada je vino pocelo da uzima danak. Zavrsio sam nekako to pivo i to je bio citav moj bilans za to vece. Ostatak sam bukvalno prespavao na stolu. :)

Kao sto sam rekao, od tada mi postaje uobicajena stvar da na SVAKOM izlasku, okupljanju, druzenju ili bilo cemu pijem (a uglavnom mi je i drustvo slicnih shvatanja, nasli se jbg :) ). Ali ovaj prvi put je ostavio svoj danak... jednostavno do dana danasnjeg NEMA TEORIJE da pijem vino... svaki drugi alkohol je ok bukvalno, ali vino se nekad bojim da i primirisem, odmah me neka jeza hvata ^^

Nekada i sam sebe nerviram u smislu da sam idiot kome zna da se desi da kada nemam nekih specijalnih obaveza na faksu na primer, uzmem i povezem po 7-8 dana u kojima sam trezan samo u periodu od 14h (tada se obicno budim kada se napijem) do nekih 20h uvece (tada obicno pocnemo da pijemo). Neki moj neslavni rekord je od proslog raspusta letnjeg i beer festa u BG-u gdje sam ako se dobro sjecam vezao 11 dana u kojima sam svako vece bio pijan. :) Za taj citav mjesec (avgust prosle godine) mislim da je bilo samo 4-5 dana u mjesecu u kojima sam ostao trezan. :P

Srecom, nekad mi dodju ti periodi gdje mi dodje iz dupeta u glavu sto bi narod rekao, pa se desi da se u 20-ak dana napijem samo 1-2 puta, kao sto je bilo u januaru ove godine, za vreme ispitnog roka.

Druga sreca je sto kako bih ja rekao onako u sali za sebe, imam solidne psihofizicke predispozicije za pice, u smislu da bukvalno koliko god se razbijem, nemam te vec pomenute rupe u glavi i sjecanju. Naravno, u zavisnosti od toga koliko stepeni na skali "razbijanja" za neko vece dodjem, mogu da zaboravim neke banalne stvari koje su se desile, ili slicno, ali ono, sustine i vecine svojih postupaka se savrseno dobro sjecam ujutru. Dalje, moj mamurlik je izuzetno slab, sta god pio, bilo to pivo ili neko zestoko pice (naravno da je od zestokog pica veci, ali nista pretjerano). Svaki mamurluk mi se zavrsava tako sto se nekad ujutru probudim MNOGO suvih usta, pravac do sudopere, 2-3 case vode na eks, vracanje u krevet, nastavljanje spavanje, i gg, budim se skoro ko nov. I trece finalno, u zivotu me NIKAD nije bolila glava, ali bukvalno nikad, i ja nemam uopste pojam kako 'izgleda' taj bol u glavi. (Ovo je valjda zato sto sam iz Bosne i zbog toga sto sam jos kao mali 2 puta bas onako lupao glavu, i jednom bio na usivanju) :D

Sta jos reci, wall of text, garant pola vas nece ni da procita, ali eto, meni je nesto dosadno veceras bilo pa rekoh ajd da kucam malo. :P

E da, pomenucu jos eto i omiljno pice... (pivo necu da nabrajam jer ga ja smatram kao univerzalno pice koje moze da se pije u bilo kojoj situaciji i smatram ga picem sa jednostavno idealnim ukusom ^^)... a to je rakija ofc. :) I to, naglasio bih da ide Vilijamovka kao veliki no1, koju bi pratila najvjerovatnije kajsija koju isto dosta volim. Sljivovicu, iako nas srpski brend i najrasprostranjenije pice ovde, volim takodje, ali ipak je na skali dosta nize od ove 2 vec pomenute. ;P

Uhhh.... kod druga na rodjendanu u srednjoj, stari mu drzi kafanu pa smo pili tamo... uglavom popio sam 15ak rakija za 20 min.... ukupno sam bio 45 min na rodjendanu dok me nisu spakovali u taxi i poslali kuci :D

Ako si se zezao, odnosno koristio hiperbolu dok si pisao ovo, ok je. :)

Ali ja da ti realno kazem ovako, ako si ozbiljan pisao ovo, imas 1% sanse da ti neko povjeruje. ^^

Drug na rodjendanu, srednja kazes... da kazemo da je to bio i 4-ti srednji, neka si imao oko 18god..... 15 rakija = 0.45l, skoro pola litra rakije. Nase rakije su obicno malo jace od standardne jacine zestokih pica tipa viskija koji su 40%, i najcesce su rakije nase oko 45% alkohola. Za 20minuta neko "lower than 18" koji popije tih 15 rakija jednostavno ima oko 1% sanse da ode kuci, a citavih 99% da odmah bude prebacen u hitnu na ispiranje. :)

Tolika kolicina alkohola popijena za manje od 30min mogla bi u hitnu da odvede i nekog 40-godisnjaka koji iza sebe ima hektolitre popijenog alkohola. ^^

E sad, jedino ako si ti pio neke mini doze od tipa 0.01l po jednoj casici ili slicno. :P