Sign in to follow this  
Followers 0
Crazydam

Najjaci Balkanski guild

59 posts in this topic

Ok, evo ovako, imam jedan IRL koji se pali kako mu je guild najjaci na svetu (domaci) ja hocu da ga spustim na zemlju jer nemoze biti najjaci kad nisu ni profu na 25 skinuli, pa mi kaze dokazi suprotno, sto upravo radim, dajte ime najaced ili nekog jaceg domaceg guilda! Suzu U oku sam vec skontao, ae da se i to racuna (kao!)

Imam resenje za tebe: reci mu "Ok najbolji si." i zavrsi diskusiju. Sto bi uopste bilo kome dokazivao da "ima neko jaci od njega" pusti ga da misli sta god hoce... Takve rasprave izadju iz mode posle treceg razreda osnovne skole ("Moj tata je jaci od tvog tate" i sve slicno)...

Pa ne znam sta je njemu veci dokaz nego Suza u oku...oni jesu balkanski guild,imaju 98% hrvata al opet su sa balkana...srusili su profa i sta dalje da se prica :)

A ako trazis srpski 100% najjaci domaci onda ne znam...

Kaze Suza se ne vazi, to je hrvatski, da ne kazem detalje, imate neko srpsko resenje?

a sta ce se desiti ako jesu najjaci? :P ispasces kreten...

ja bih poslusala frejma i lupila ignore XD

a sta ce se desiti ako jesu najjaci? :P ispasces kreten...

ja bih poslusala frejma i lupila ignore XD

Dobra ideja, Ignore na IRL, koji igra samnom IRL, ma di bre moze biti najbolji kad failuju na prvi veci izazov?

Izazovi prijatelja na duel, pobedi ga i dokazi mu da je n00b u odnosu na tebe. Nema veze sto je u PvE gildu, opet mu pokazes da je idiot i onda ignore :)

najjaci srpski guild ne mora da ume ni nos da obrise, a ne profesora da ubije, a da i dalje bude najjaci srpski guild. sama cinjenica da je cisto srpski guild ga stavlja u kategoriju sa guild-ovima tipa <aca lukas je*e keve> i <arkanovi tigrovi>, a od takvih nije tesko biti bolji.

teoretski je moguce da ima i neki bolji, ali prosto pokusavam da skrenem paznju na to kakva je konkurencija u toj kategoriji...

U principu mozda i jesu najjaci srpski 100% guild al to ih ne stavlja u nikakvu poziciju da se time hvale,jer nije tesko biti najbolji u srbiji,pogotovo u ovoj "konkurenciji"....

Sta su radili za vreme TBCa i vanille? :)

Ok, evo ovako, imam jedan IRL koji se pali kako mu je guild najjaci na svetu (domaci) ja hocu da ga spustim na zemlju jer nemoze biti najjaci kad nisu ni profu na 25 skinuli, pa mi kaze dokazi suprotno, sto upravo radim, dajte ime najaced ili nekog jaceg domaceg guilda! Suzu U oku sam vec skontao, ae da se i to racuna (kao!)

Znam za dva odlicna 95% srpska gilda koji imaju odlican progres u 25 icc, ali naravno necu reci imena kako bi ih zastitio od nepotrebnog spama domace omladine

R I S E nije 100% srpski ali negde oko 70% ali ima malo shanse da udjesh u Main rajd uradili su sve achi u 10man neznam za 25 i 8/12 HM(25) smo uradili ali jako je teshko uci u Main rajd 25icc. Jer ljudi koji su sad "advanced raiders" koji dobijaju inv uvek su najbolji naci dps koji rade preko 10K dps i nenormalni healeri. Naci ako se nemozesh pokazati da si bolji od nekog koji vec je u main rajdu nece moci ;P

Baci apply na nashu stranicu ako hoces RISE EU XAVIUS u kucaj to na google i nacesh nash sajt..

I pogledaj dobro shta treba da odgovorish na pitanja.

Дођете у Српске Орлове и то је то :whistling:

R I S E nije 100% srpski ali negde oko 70% ali ima malo shanse da udjesh u Main rajd uradili su sve achi u 10man neznam za 25 i 8/12 HM(25) smo uradili ali jako je teshko uci u Main rajd 25icc. Jer ljudi koji su sad "advanced raiders" koji dobijaju inv uvek su najbolji naci dps koji rade preko 10K dps i nenormalni healeri. Naci ako se nemozesh pokazati da si bolji od nekog koji vec je u main rajdu nece moci ;P

Samo sto u tom main raid setupu ima mozda 10% srba sve uglavnom stranci

Najjaci balkan guild je suza u oku i nema ostalih. cak su i dvoje iz suze presli skoro u ensidiu tako da i to moze biti dokaz da su tamo igraci kvalitetni

najjaci srpski guild ne mora da ume ni nos da obrise, a ne profesora da ubije, a da i dalje bude najjaci srpski guild. sama cinjenica da je cisto srpski guild ga stavlja u kategoriju sa guild-ovima tipa <aca lukas je*e keve> i <arkanovi tigrovi>, a od takvih nije tesko biti bolji.

teoretski je moguce da ima i neki bolji, ali prosto pokusavam da skrenem paznju na to kakva je konkurencija u toj kategoriji...

Teorije "najjaceg" Srpskog guilda su prisutne otkako se populacija igraca kod nas povecala pocetkom TBC-a. U teoriji to je sve fino i lepo, ali mi nismo Finci. SVAKI guild u kome je bilo 10+ nasih ljudi je zavrsio u kurcu do sada zbog visestrukih razloga. Navescu samo par:

1)Nagearuje lika, dodje masni Arapin i ponudi pare > proda lika i naduva guild

2)Nagearuje lika, ode u "higher progressed" guild > naduva guild

3)Smori se sa raspravama i plakanjem oko pixela i deinstallira igru > guild opet naduvan

4)On pripada grupi "ljubicastih plachipichaka" i sjebe ceo guild zajedno za jos par ljudi kojima je dupe zinulo za pixelima.

Da ne nabrajam dalje, ima i raznih ukrstanja i permutacija gore navedenog. Leka nazalost nema, ljudi su u korenu pohlepni, ali kod guildova gde su vecinom nasi to je "koga znas" a ne "ko zasluzuje".

Ma cela ta ideja on "nasem" gildu je ionako glupost. Lepo nadji neki guild sa solidnim progresom i kreni odatle. Zajebes lepo ove nase placipicke ( a nazalost vecina "nasih" ljudi koje sam sreo ingame su takvi) i pronadji engleze, fince nemce itd koji znaju da igraju a i usput su stvarno ok likovi . 

Drugu lepo objasni da cela ta zamisao i neko " takmicenje"  domacih, balkanskih, w/e gildova nema smisao, posto smo ( a ovo je neka moja subjektivna procena ) krajnje nesposobni za igranje wow-a ( bar sto se nekog world-progress-a tice ). Ja sam bar odavno krenuo nekim drugim putem i nikad se nisam pokajao.

Last Active: Jan 29 2010 01:41 AM

Ako bude bio aktivan kao sto je sada, videce ovo kada izadje sesti expansion ;)

Hah nisam ni pogledao...video sam danas zadnji reply ( a dosadno mi nesto ) pa rekoh da odvalim neku mudrost.  :tongue:

Opusteno, ocigledno je topic mudrosti pa ajde da mudrujemo :) ali onaj ko je kreirao topic (i bas onaj koji bi trebao da vidi odgovore) tesko da ce ikada ovo videti :lol:

P.s. Da, slazem se sa SerbAndSteelom :)

Ma smor je wow sad, moramo da blejimo po forumima...kad bi samo znali nekoga ko bi mogao da nam sredi za Cataclysm Beta....ejjjj....cekaj malo   :whistling: 

Страшно ме нервира када почне прича о српским хардкор гилдовима и сав неуспех око истих се приписује неком људском менталитету, неким лошим особинама и слабостима. И то не било ком менталитету већ нашем, српском, криве су српске особине и слабости, а у ствари, као што сам већ једном написао: СВАКА личност може да буде оваква или онаква, лоша или добра, и никако не могу и не смеју да се такве индивидуалне особине приписују целом народу. То су страшне глупости које потичу од несрба и немојмо још и ми Срби сами да их ширимо. Свако ко игра WoW може да прода свој акаунт, свако може да зајебе свој гилд, итд. Није то искључиво српска привилегија.

За успешност српског хардкор гилда нико не узима у обзир друге факторе који су много већи и играју битнију улогу у целој причи. Никоме на памет није пало да упореди тај Запад, који покушавамо да имитирамо и који нам служи као узор за наше хардкор гилдове, са нашом земљом у економском, комуникационом и социјалном аспекту.

Као прво: ми немамо толико укорењене склоности и схватања за масовне мултиплеј игрице као што их имају на Западу. Код нас се то још увек развија и није толико масовно као код њих. Није популарно, наши клинци се радије занимају другим стварима. Постоји нека заједница WoW играча али је све то ... мало.

Као друго: ми немамо довољно развијену и квалитетну интернет мрежу, веће урбане средине (читај: Београд) су и сређене и имају различите понуде и провајдере, али централна и јужна Србија су за плакање. У неким местима још увек постоје оне старе аналогне централе (оставили их Немци кад су бежали на крају Другог Светског рата), не постоји ни бежична мрежа као алтернатива, а и тамо где постоји она је обично преоптерећена јер газда накалеми по 100 корисника на чвориште и кад увече сви седну за комп и почну да скидају порњаву - може само да се кука у глас, користи се dialup што је за Запад као да си рекао да комуницираш димним сигналима. Ја сам узео комплетан T1 и Т2 (MC & BWL) на dialup, жива истина. И ко ће да озбиљно реидује са таквом мрежом? Који хардкор гилд ће да прими човека који се дисконектује на сваки пул или лагује по пар секунди? Мени је, на пример, Burning Crusade expansion изашао на нос због бежичног интернета. А нема друге алтернативе.

Треће: економски момент, паре - ако узмемо за пример Швеђане, као најбоље и најмасовније играче ове наше игрице (у Европи); просечном незапосленом Швеђанину држава плаћа преко бироа око 1000,- Евра, то је више од најбоље плате у Београду (причам о поштено зарађеним платама), и за те паре он ће да седи кући и игра ММО игрице по цео дан, сваки дан и да га боли дупе за све јер има одакле да плати свој хоби. Имам такве примере у свом гилду. А наш "слепац" Србин, ако није у средњошколско-студентској беспосличарској групи која игра ММО игрице и која се огребе од родитеља за кинту, мораће да ради да плати игрицу, месечну претплату и нема шансе да буде слободан радним даном у подне за реид. Наводим у подне пошто на мом серверу најјачи гилд, искључиво су Швеђани у њему, реидује у сред дана у комплетној постацви од 25 човека. Кад ће то моћи 25 Србина да ураде? Не у скоријој будућности. Нема се пара, нема се времена. Нема хардкор гилда без тога.

Једноставно речено: превише је различитих околности између нас и њих да би ми Срби могли да се носимо са далеко развијенијим Западом и да се са њима такмичимо. Пет векова у турском ропству, оба Светска рата са огромним разарањима, грађански рат, тоталитарни режим, санкције, бомбардовања, и сва могућа и немогућа срања су пљуштала по нама, а врло мало по њима. И све то има своје последице без обзира када је било. Ми још увек не можемо да се искрпимо и опоравимо за пуко преживљавање а тек за зајебанцију типа ММО игрица да не причам.

Док не дође неко друго време, боље време, ми Срби треба да се држимо обичних српских левелинг и социјалних гилдова ако баш хоћемо да будемо у домаћем гилду. Не треба да се заносимо хардкор гилдовима док се ставри не промене на боље. А нарочито не треба да се заносимо тзв. "Балканским" гилдовима, најглупљи изговор за ту небулозу је "па не знам енглески", а овамо цела игрица ти је на енглеском...

2 people like this

Aye, +1, fino receno.

Nesto od ovoga sam i ja vec napominjao cini mi se, ne znam tacno gdje, ali bila je ovakva nekakva tema.

I radije cu i dalje da gledam nasu djecu/momke kako postaju sampioni u nekom sportu u pionirskoj ili nekoj drugoj kategoriji, nego da ih gledam kako ubijaju Deathwinga.

Sjetite se da je vecina nas odastala uz klikere, a ne uz kompove, pa se onda pitajte sto nemamo mnogo 'skilled' igraca.

Sam internet (ako se ovo sto nama pruza 90% provajdera tako nas moze i nazvati) kod nas u zemlji je postao 'masovan' tek od pre par godina, a Finska je pre mesec-dva postala zemlja u kojoj je internet postao osnovno ljudsko pravo kontrolisano Ustavom. Pa vi vidite dal cete opet da poredite nase guildove sa Paragonom ili necim slicnim..

Sjetite se da je vecina nas odastala uz klikere

Nemoj se "djilitash". xD

Страшно ме нервира када почне прича о српским хардкор гилдовима и сав неуспех око истих се приписује неком људском менталитету, неким лошим особинама и слабостима. И то не било ком менталитету већ нашем, српском, криве су српске особине и слабости, а у ствари, као што сам већ једном написао: СВАКА личност може да буде оваква или онаква, лоша или добра, и никако не могу и не смеју да се такве индивидуалне особине приписују целом народу. То су страшне глупости које потичу од несрба и немојмо још и ми Срби сами да их ширимо. Свако ко игра WoW може да прода свој акаунт, свако може да зајебе свој гилд, итд. Није то искључиво српска привилегија.

За успешност српског хардкор гилда нико не узима у обзир друге факторе који су много већи и играју битнију улогу у целој причи. Никоме на памет није пало да упореди тај Запад, који покушавамо да имитирамо и који нам служи као узор за наше хардкор гилдове, са нашом земљом у економском, комуникационом и социјалном аспекту.

Као прво: ми немамо толико укорењене склоности и схватања за масовне мултиплеј игрице као што их имају на Западу. Код нас се то још увек развија и није толико масовно као код њих. Није популарно, наши клинци се радије занимају другим стварима. Постоји нека заједница WoW играча али је све то ... мало.

Као друго: ми немамо довољно развијену и квалитетну интернет мрежу, веће урбане средине (читај: Београд) су и сређене и имају различите понуде и провајдере, али централна и јужна Србија су за плакање. У неким местима још увек постоје оне старе аналогне централе (оставили их Немци кад су бежали на крају Другог Светског рата), не постоји ни бежична мрежа као алтернатива, а и тамо где постоји она је обично преоптерећена јер газда накалеми по 100 корисника на чвориште и кад увече сви седну за комп и почну да скидају порњаву - може само да се кука у глас, користи се dialup што је за Запад као да си рекао да комуницираш димним сигналима. Ја сам узео комплетан T1 и Т2 (MC & BWL) на dialup, жива истина. И ко ће да озбиљно реидује са таквом мрежом? Који хардкор гилд ће да прими човека који се дисконектује на сваки пул или лагује по пар секунди? Мени је, на пример, Burning Crusade expansion изашао на нос због бежичног интернета. А нема друге алтернативе.

Треће: економски момент, паре - ако узмемо за пример Швеђане, као најбоље и најмасовније играче ове наше игрице (у Европи); просечном незапосленом Швеђанину држава плаћа преко бироа око 1000,- Евра, то је више од најбоље плате у Београду (причам о поштено зарађеним платама), и за те паре он ће да седи кући и игра ММО игрице по цео дан, сваки дан и да га боли дупе за све јер има одакле да плати свој хоби. Имам такве примере у свом гилду. А наш "слепац" Србин, ако није у средњошколско-студентској беспосличарској групи која игра ММО игрице и која се огребе од родитеља за кинту, мораће да ради да плати игрицу, месечну претплату и нема шансе да буде слободан радним даном у подне за реид. Наводим у подне пошто на мом серверу најјачи гилд, искључиво су Швеђани у њему, реидује у сред дана у комплетној постацви од 25 човека. Кад ће то моћи 25 Србина да ураде? Не у скоријој будућности. Нема се пара, нема се времена. Нема хардкор гилда без тога.

Једноставно речено: превише је различитих околности између нас и њих да би ми Срби могли да се носимо са далеко развијенијим Западом и да се са њима такмичимо. Пет векова у турском ропству, оба Светска рата са огромним разарањима, грађански рат, тоталитарни режим, санкције, бомбардовања, и сва могућа и немогућа срања су пљуштала по нама, а врло мало по њима. И све то има своје последице без обзира када је било. Ми још увек не можемо да се искрпимо и опоравимо за пуко преживљавање а тек за зајебанцију типа ММО игрица да не причам.

Док не дође неко друго време, боље време, ми Срби треба да се држимо обичних српских левелинг и социјалних гилдова ако баш хоћемо да будемо у домаћем гилду. Не треба да се заносимо хардкор гилдовима док се ставри не промене на боље. А нарочито не треба да се заносимо тзв. "Балканским" гилдовима, најглупљи изговор за ту небулозу је "па не знам енглески", а овамо цела игрица ти је на енглеском...

Ostao sam bez reci kak osi ovo lepo slozio +1

Sjetite se da je vecina nas odastala uz klikere,

А неки од нас су чували краве по планини, играли клиса и труле кобиле, пјешачили 7 km до школе, и опет били одликаши... :)

Свака част за мудре ријечи, Галеријус, поштедио си ме писанија...

П.С. Једине ''плачипичке'' које ја видим овдје су оне које плачу над сопственим слабостима и комплексима, покушавајући да их прикажу као особине цијелог народа. Имаћемо ми, ако Бог да, ''хард-кор'' гилд кад-тад, за сада сам задовољан и овим у којем сам, све док сам свој на своме, док причам својим језиком, и дружим се са својим људима.