Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Frame

EVE Online

Recommended Posts

Sad cu da probam ovaj free trial pa cu da vidim gameplay i ostalo.

Ako 'oces trial, daj mi mail da ti posaljem 21 day trial, umesto tog 14day.

• Like 1

Heheh, kobaya ko komentatori na YouTube-u -- čim se pojavi video sa EVE tematikom odmah nude 21... Sve dobre duše, videćeš i sam kad zaigraš. :)

xD

Pa i ja sam tako poceo!

Pffff... A koliko je sati igranja u proseku dnevno potrebno? Posto sad za leto mozda i imam vremena ali od septembra kad krenu rokovi bice gusto.

EVE je malo drugaciji - nemas leveling, vec imas skill training koji tece kao i real life vreme i koji moze da traje od 5 minuta, do 30 dana.Kad nemas vremena, logujes se, pustis neki skill da se trenira i logout, ti si svoje zavrsio.Logujes se sledeci put samo da pustis novi skill trening.

Zatim kada radis misije, budzis reputaciju (standing) sa nekim agentom od kog i uzimas misije, plus sa tom "fakcijom", samo sto se ovde zovu korporacije - bilo da je NPC ili player korporacija (guild).Sto vise standinga, bolje misije (idu od level 1 do level 4 - ultra lake do teskih-za-soliranje ako nemas neki veci brod (battleship)).NPC-ovi u misiji imaju svoj bounty (nesto poput svakog moba u wowu koji baca gold - ovde pare ne padaju, vec imaju bounty na glavi, pa kad ga ubijes, 20 minuta posle toga dobijes bounty za sva ubistva).A kada odradis misiju, ostaju olupine unistenih brodova, pa mozes da ih "salvage"-ujes za dodatan loot.

Ja, u jakoj level 4 misiji, koja traje u proseku oko 90 minuta (sa slabijim skillovima moze mnogo duze da traje, 3-4 sata), zaradim do 40-50 miliona od bounty-ja, lootovanja i salvage-ovanja.A 450-500 miliona kosta mesecna pretplata.

Samo je problem - stici, tj, nafarmovati standing za level 4 misije + imati skillove i brod za to.Tako da u prvih 50 dana, radeci misije po 3-4 sata dnevno, mozes da nagrindas pare za battleship + 200 miliona preko. xD

A najbolje ti je da kupis direkt sa njihovog sajta ili sa steama.

Nije sramota placati RL parama mesecno.Ja sam do sad samo 2 puta kupio ingame parama. xD Pre 4 meseca jednom, i prosli mesec drugi put.Volim da kupujem razne brodove, tako da ja pare koje skupim, uvek bacam na brodove. xD

• Like 1

Lepo si objasnio dečku.

Nije sramota placati RL parama mesecno.Ja sam do sad samo 2 puta kupio ingame parama. xD Pre 4 meseca jednom, i prosli mesec drugi put.Volim da kupujem razne brodove, tako da ja pare koje skupim, uvek bacam na brodove. xD

Ovo je zanimljivo da si pomenuo. Kao da postoji neko nepisano pravilo, pogotovo u našoj (Treći svet) EVE populaciji, neka skrivena sramota, osećaj da si nub ili nešto sl. ukoliko u igri ne praviš dovoljno love da postane samofinansirajuća. Naslućujem, ne tvrdim. Jbg, valjda zbog opšte sirotnje ili šta već. Ko deca partizana što su se prodrugivala deci iz finijih građanskih kuća* u post-WWII periodu. Samo, danas u New Eden spejsu. :)

Jedno vreme je postojao domaći blog o igri, taj tip je obećavao kule i gradove i onda nestao. Tipično. Ali evo možeš da vidiš neke tekstove, još su okačeni: http://novieden.wordpress.com/

* Moj deda je bio partizan, ništa protiv partizana nemam... Samo ilustrujem takvim primerom.

Hvala puno na informacijama!

Dovoljno mi je 14 dana da vidim da li mi se svidja ili ne, ali posto vidim da se dobija 30 dana ako buddy kupi onda cu da ti saljem drugi mail ako se odlucim za kupovinu igre.

Mesecnu pretplatu ne bi placao za bilo koju igru tako da je mogucnost da je placam in-game pomogla da uopste pogledam igru.

Pa ovako - racunaj da u prva 2-3 meseca igre nema sanse da dodjes do nivoa da placas ingame parama pretplatu.Neces imati toliko iztreniranih skillova da fejsrollujes misije.

Kobaja, Frejm, je l' ste još u igri? Mislim da rolam novog lika za zimu, sad pred Odmazdu... Kako da vas nađem?

Btw, našao sam sliku svog prvog dase, ne sećam se da li je '04 ili gore-dole jedna...

cNBiu.jpg

Jesam, tece mi pretplata.Trenirao sub sisteme za Proteusa i tech2 blastere i railgunove.Bio sam okupiran GW-om, ali ovih dana se vracam nazad.

Brohmir iz teh name.Definitivno se vracam sad kad izadje Retribjusn.

Free key !?Nema.

Igra se kupuje, 15-20e.Plus mesecna pretplata.

Moze 21 day trial invite, ako oces. D:

Sibni mail na pm. xD