Frame

StarCraft II General Discussion

1,412 posts in this topic

Sta mislite o jedinicama koje se pominju (i vide) u kampanji, a nisu u multiplayer-u. Terrani imaju Diamondback-a (goliath), cak mislim da imaju firebatove i medice, Protossi imaju Scout-a i sl. Kakvi ce biti njihovi resovi i koliko ce biti korisni?

Sta mislite o jedinicama koje se pominju (i vide) u kampanji, a nisu u multiplayer-u. Terrani imaju Diamondback-a (goliath), cak mislim da imaju firebatove i medice, Protossi imaju Scout-a i sl. Kakvi ce biti njihovi resovi i koliko ce biti korisni?

Pa nece biti toliko korisni koliko ce biti cool. Ne radujem se starim units-ima zbog nekakve njihove korisnosti, vec zbog posebnosti koju ce kampanja imati u odnosu na mp. Bice stvarno super ponovo napraviti goliath-a firebath-a, scout-a, reaver-a... nisu oni tu da daju nekakav balans ili slicno, tu su kako bi sto uspesnije povezali BW i WoL... i kako bi se zadovoljili apetiti svih onih reaver, firebath zaludjenika.

Da, ali me posebno raduje da protossi imaju Scout-a. Moja omiljena jedinica u BW. Koncept sa mercenery-ma je dosta interesantan. U prvoj misiji za Zergovima u BW postoje one uber Hydralisk jedinie, uvek je zabavno imati napupmpane statove za klasicnu tier1 ekipu.

U sc1, scouta pravis u 2 slucaja.

Prvo ako imas 1209387109283091283 minerala i gasa a trebaju ti dobre anti air jedinice u buducnosti.

2. Da pokazes protivniku koliko si ga ownao.

Corsair je mnogo vaznija jedinica bila. Ali, ko zna da li ce corsair biti u WoL. Mozda u LotV.

Nisam igrao sa protossima u multiplayer-u, ali voleo sam scouta u kampanji da koristim, bio je relativno brz, a obicno sam tada imao tu kolicinnu minerala :):D

Pa realno ako si gledao bilo koji rep, retko ko da ih je pravio... Jedino ako se izivljava :D Ja ih obicno pravim late game, jer tad imam mnogo nepotrebnih minerala ( ako protivnik ima anti air ) a early game cors, jer je brzi build time, sto mi omogucava da snajpujem ovie-je zbog zerg lack of anti air. Dobri su scouti, daleko od toga da nisu al im je velik build time ( imo ).

Zamisli M&M micro u sc2. Odma' se setim kako pr0koreanboiz micruje marinca oko 4-5-6 medica kako bi unistio veliki broj lingi. Zamisli to u sc2, pa komentatori bi rage-ovali vise nego koreanski ( Tipa HDSC i Husky SC ). Al steta sto ce biti to samo u kampanji (?!?! ). A i voleo bih da vidim 'sair disruption web.

elem odigrah danas 3 partije... jedna je bila ja i drug vs robot = smor

druga partija je bila custom cisto ja vs drug da vidimo sta tu sve moze da se pravi

i zadnja ja 2v2 pa ko mi padne... i tako ja protoss (koga sam voleo i u sc1) i jos jedan protiv 2 terana... ljudi igraju mass marince... ja sam isao na kerijere i one isto letece sto prze i mothershiT, a ovaj drugi je imao one stalkere ili kako se vec zovu sa blinkom i malo zilota... elem, igrajuci ove 3 partije, mi se ucinilo da je teran bas OP... ima brz odgovor na sve i enormno se razmnozava (mislim mass marinci ma daj nub esiz -.-)

zanima me da li ko igra protosa a da nije nub ko ja, i da mi kaze sta je ok, neki build order ili sta od jedinica, posto ocito i sa najjacim ne mozes da izadjes na kraj sa tri kila marinaca... smorio sam se ko guzica, jer mi pada na pamet da se presaltujem na terana, al protos je prva ljubav, a sta se kaze za prvu ljubav? da zaborava nema xD

Pa pucaj chrono boost kad god je dostupan i bices u ranku brzine terrana bez problema, nakon 3 partije ne mozes tako lako da udjes u stos dok ne vezbas jos vise, igraj FFA, to je najveci izvor vezbanja, a i nije ranked

ja sam isao na kerijere i one isto letece sto prze i mothershiT,

ma ko jos ide na mass kerijere ;p

tako smo stekane igrali kad smo bili mali,

toss mass kerijer, terran BC... i chuveno chepovanje....

eeee mladosti mladosti... ;p

ja bih igro na micro sitnijih jedinica

neki zelot da copa, immortal,

... air support i teraj

Kerijere u 2v2? Ti si lud.

Pravis ili high templar ( sto je efektivnije ) ili Colossus.

Downloading client, please wait for me :)

high templar vs marinci... nek vriste kucke :teehee:

Htedoh da pitam:

Jel sam ja jedini kome se pojavljuje StarCraft2 terms of use, pre ulaska u b.net, pa moram da scroll-ujem i klikcem, i to dvaput.

Malo je iritirajuce. Jel postoji mozda neki nacin da se to iskljuci... il' moram da se pomirim sa tim?

Dito.I ne vidim nacin kako da to sklonim,i iritira...

Nego,imam jedno pitanje.Ucim Protosse trenutno,naucio sam napamet starting tactic i hotkeyeve za to,i mogu da ga izrecitujem.Sad,probao sam u jednoj igri da scoutujem.Dodjem ja do enemy base,sve super,al sta ja treba tamo da vidim?

Taman dodjem na kraj startnog build ordera,gde vidim recimo ako je protoss Nexus,10-ak probova,1-2 Gate,2-3 Pylona i Cybernetic Core.Sta treba dalje da gledam?Dal da ostavim tog proba sa strane,blizu baze pa posle nekih 30ak sekundi gledam jos jednom ili..?

I zasto uvek kada se igra 1v1 mapa terrani stavljaju vecinu svoje baze na jedini prilaz,i zakrce u potpunosti?

Da ih ne bi skautovo i da ne bi mogo da ih rasujes naravno, zato blokiraju rampu...

A skautujes jer imas odredjene build ordere za odredjene rase... npr ako igras protiv drugog protossa i ako nema (primer samo) nista u bazi jos uvek znaci da ce da te proxy gate rushuje (pylon i gate odma kod tvoje baze ili blizu)... ili zarg ako ide pool i odma posle roach warren ili slicno... imas milion nacina da provalis sta ce da pravi... ili ako ide na brz gas... itd

Auuuu...kolko tih taktika postoji?za proxy gate sam cuo,al nisam nijednom video da to rade,ni u riplaju niti ovako.Bas mi je cudna strategija lol.

Pa ne mozes da se fokusiras na samo jednu rasu nikada na duze staze, uvek moras da znas sve rase kako bi provalio sta ce da grade protiv tebe ;) ne postoji igrac (dobar) koji igra samo jednu rasu ceo zivot.

Tacno...zapravo do sad nijednom nisam uzeo zergove u svoje ruke,moracu ovog puta ... :)

Pa zapamti, nije sc2 wow koji se nauci za 3 dana... ovo se uci ceo zivot xD

Da sad vidim zasto kazu WoW is for casuals.A ja mislio Yogg Saron 10 normal tezak ...

2-3 pylona? To nikad ne pravis odjednom unless mid game, ako si supply cappovan.

Ako treba pokazacu ti donekle, nisam savrsen igrac ( veoma daleko od toga ) ali znam basics.

Najbolje ucenje ti je sam da igras 1v1, ali nemoj da budes frustriran cak ni kada izgubis 50 partija za redom, tako sam ja igrao sve... i quake3 (mada ne znam ni koliko godina sam tada imao) i wc3 i sve sto sam iole ozbiljno igrao... kad-tad udjes u stos i dodjes na nivo. Padnes u copper ligu - igras, pobedis, izgubis pa se unapredis. Tako to ide. Greske su najbolje ucenje, uvek bile i bice. "Treneri" su tu vise kada vec znas stvari, prosto experti u necemu da ti sugerisu detalje da mozes posle polako da multitaskujes :)

"Treneri" su tu vise kada vec znas stvari, prosto experti u necemu da ti sugerisu detalje da mozes posle polako da multitaskujes :)

Good old sc micro maps.

Ovaj despotaca nekog da vezba, ne moze samog sebe a kamoli nekog drugog :D:D

Napravio sam thread za release date. Obrisi ga frame da ne pricamo o jednom te istom na vise mesta. Jos se nisam ulogovao u SC2 malo da oprzim, al sutra postovacu onda nick i sve sto treba za ljude u beti :)