Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Frame

StarCraft II General Discussion

Recommended Posts

Po meni je najbolje da sredinu pre svega izravnjas, a mozes da stavis 4 mala jezerceta (to ti je isto kao tri mosta, samo sa, verujem, manje stack-ovanja). A mozes i u krajnjem slucaju da stavis samo jedno jezerce i Xel' naga tower (mada ne znam kako ces u tom slucaju resiti simetricnost).

Treca opcija koja je mozda i najbolja je da napravis dva shira mosta.

Mada... poenta tih mostova u BW-u i jeste bila ta sto se vrlo tesko prelazi preko njih, pogotovo ako je protivnik sa druge strane i pogotovo ako je protivnik terran.

Te stoga mora da se osmisli nesto sto nece moci tek tako lako da se predje. Oko tih mostova i treba da se vode najvece bitke... sigurno si gledao mnoge Epic TvP-e koji su se upravo svodili na zauzimanje te centralne pozicije. Jednom kada je zauzmu bukvalno mogu da biraju koji ce expo napasti. To je poenta. E sad kako to izvesti, bas ni sam nisam siguran.

Najbolje je da isprobas, kad budes imao vremena svaku od ovih mogucnosti, da izanalizirash, pa onda da presudimo.

Poz svima !

Da vas pitam neshto vi shto vec imate SC2 key kakvi su sada protosi? Cuo sam od jednog druga da su nerfovali protose?

Ja josh uvek na zalost nisam dobijo key ali daj boze da dobijem uskoro poshto sam se prijavio na sajt tamo ali nishta josh. Jedan lik iz gilda mog na WOWu ima 2 i nece da mi proda jedan supcina :P

nego cim dobijem "ako" dobijem key ja cu stavit nickname moj vamo na forum pa da se cujemo na battlenetu (neigra mi se bash sa shvabama ;P)

Cyc

Prebacih ti post u General Discussion umesto u topic lista ljudi, jer ovde idu opsta pitanja sto se ticu sca i diskusija.

Kakvi su sada protosi? Budi malo specificniji. Sta te posebno zanima? Nisi gledao replayeve pretpostavljam ako tako pitas, imamo ih dosta okacenih u ostalim topicima, mozes da steknes sliku odatle dok ne dobijes key. Nikada nece postojati "nerfovana" rasa u scu, nije ovo wow ;)

Ne postoji nerf u sc2, vec balance.

ANYWAY uradio sam i HBR.

Heartbreakers Ridge

Za manje od sat vremena. DISCUSS ( ScepticuS plz fast, btw skinuo sminku radi lakseg pregleda mape ):

http://yfrog.com/j3terrain008j
http://yfrog.com/jxterrain009j

Ima da pocnem da pravim micro mape. Ili neke modove. Smorilo vise ovo, nekako lako, a i nemam inspiraciju. Ima li ko mozda nesto da predlozi za micro mapu?

Edit: Sorry za fejlovanje, frejm, mrsko mi da uplaod ponovo xD

WUT!!! Za sat vremena.... Tebra il' si ti l00d, il' je ovaj editor mnogo napredan pa ti sve sam radi.

Opet mi se svidja, kako i ne bi.

Samo ovaj spoljni prsten malo doradi da ne bude bash sve onako geometrijski (onaj donji levi deo 2. slika)

A gornji deo, spoljasnjeg prstena,(11 o'clock) malko suzi i to je to, sjajna osnova za sminkanje.

Well done!

Veoma je napredan i lak!!! Popravio sam to.

A sto se tice vode za Destination, zez zez me voda, nece da se spusti vec samo na osnovnom nivou. Posto je sredina koju sam napravio na nizem nivou voda izgleda kao da lebdi. Jedina prepravka bi bila sve ponovo da uradim STO MI NE PADA NA PAMET.

:) Sad sam nasao sc1 micro battle mod, to cu da uradim za sc2, kao u wave-ovima te testiraju. Bas je imba.

edit:

terrain010.jpg

Si to mislio?

Ne centralni deo, njega mozes cak malo i da zaoblis. Mislio sam na spoljasnji deo.

Gde je crno tu malo suzi, a gde je belo malo proshiri i to je to. I treba nekako da ti ova staza, gde su sva ova brda, izmedju centra i spoljasnjeg prstena, bude niti presiroka, niti preuska.. e chik ga ubodi :tongue: .

hbrmap.png

Ja i moj paint...LAWL

* edit U stvari bolje pogledaj ovo

http://www.sc2gg.com/upload/images/INDEX/PICTURES/MAPS/FULLSIZE/Heartbreak_Ridge.jpg

Zapravo ti samo treba malo vise onog razudjenja (joj, ne znam kako da ga nazovem) kod main base-a. A fali ti i choke u spoljasnjem prstenu.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ukapirao :D Sad cu da promenim ;) Samo ta 4 i ovo centralno da smanjim. Okee, btw nikad cuo za rec razudjenje xD

terrain011.jpg

Sad bolje? Nemam vremena da podesavam u pedalj, jer pravim micro mapu.

State of the Game SC2 Beta Podcast EP3 je up btw na:

http://impurity.org/~arenacast/podcasts/2010/SotG%20-%204.23.10.mp3

gosti na podcastu:

* JP McDaniel - Host

* Sean "Day[9]" Plott

* Liquid`TLO

* Liquid`Jinro

* Tyler "Liquid`NonY" Wasieleski

A daaa svemocni map editor... video sam ovo pre neki dan, ma ludilo.

Lepse je od W3 Racera. Samo morao je lik jedino Thor-a da izdiskriminishe, da ga ostavi onako da se vuce ko baba.

A evo i ja da se uchipim: "Valter brani Aiur"

Wacky race wins!!!!

Nakon DOSTA vremena sam ukapirao da mape imaju malo vespene gas. Zbog radi toga cu staviti i na expove koji treba da budu mineral only gas. Ili Mozda odlucim da povecam kolicinu gasa u bazama a da ostavim mineral only. Sta ti mislis ScepticuS? Ti si ipak najbolji kriticar. ( Zavrsio sam i lunu,a Neo Requiem sam cancelovao jer mi se nije svideo )

Uuu... da bre... nezgodna situacija. U BW-u nijedna rasa nije bila nesto extremno gas dependant, samo pojedini buildovi

Sair/Reaver, Sair/DT, Fantasy build za TvZ (inace da se pohvalim moj omiljeni... hehe) i naravno Zerg 3 hatch muta i slicni, koje si i mogao nekako da izbalansiras sto se tice min/gas situacije. Pokusavao sam nesto slicno sa onom AI verzijom (koju sam inace obrisao posle 4 dana jer me smorila, a i imao sam preca posla), ali sam dolazio u situaciju kada sam imao preko 1000 minerals-a i 0 gas-a (kad sam igrao muta/ling). Znaci totalno drugacije... bar se meni cini.

Nego ne znam... mislim da definitivno igraci u dvojci nisu toliko ocajni za minerals-e koliko za gas, tako da se moze desiti da ,ako ne stavis gas, igraci jednostavno preskoce taj expo, jer im jednostavno ne treba. Sto naravno nije cilj nijedne mape. Cilj je da se boris za svaki pedalj, tako da svaki expo mora biti "koristan" ali i da predstavlja izazov sto se tice odbrane pozicije.

Sve u svemu mislim da bi trebao da stavis minimalno 1 a najbolje bi bilo oba gas-a.

Nego ako bas toliko volis da pravis mape evo mog predloga, doduse prilicno subjektivnog:

Sledeca mapa na tvom repertoaru bi mogla da bude Blue Storm, mnogo jaka mapa, extremno uzan choke... u stvari sta ti ja pricam kad verovatno i sam znas mapu.

A drugi predlog bi bio MoonGlaive - 3 player mapa extremno zanimljiva. Imam par meceva koji su mi ostali u lepom secanju sa te mape (nedavno... pre jedno 2 meseca kad sam bas ono aktivno igrao). Igrao sam jedno nedelju dana iskljucivo TvP i mogu ti reci da je mapa prava bomba za taj mu. A najjaca fora je ta sto su main base i centar mape na istom ground levelu tako da cak neke gradjevine iz main-a mogu da budu u dometu ST-a. To je mala prednost za terran-e, ali postoji i jedna mana za njih, a to je da je nat expo na low groundu tako da se pozicija malo teze brani. Mapu koriste i KeSPA i iCCup tako da mora da bude perfektno izbalansirana (cisto da ne brines oko toga).

*edit

Cisto da se malo ispraznim:

Ne znam zasto ponekad imam neodoljivu zelju da odigram neku BW partiju (eto... ovo gore mi je opet probudilo tu zelju). Znaci ne sc2, nego Brood War.

Deluje totalno apsurdno, jer ja sam zapravo poceo da igram BW u multiplayeru tek nakon sto sam saznao da se sprema dvojka, a sad kad se zamislim evo bas u ovom trenutku - pre bih odigrao partiju BW-a nego bete. Mozda sam se jednostavno prezasitio citave ove situacije i svih ovih videa, mozda mi BW pruza nesto sto sc2 nema... Ko zna...

E, a sto ne odigram neku partiju BW-a... shipak... obrisao i njega i svu ostalu "dangubu" sa kompa pre jedno 2 meseca. Brisao polako jedno po jedno i na kraju ostade BW, gledam ti ja onu ikonicu, cudim se, kako tako nesto moze da te odvuce od zivota, ne brise mi se, a moram. Fajta mi se mozak sam sa sobom i reko aj' na brzaka da ga premandam, kliknu na ono dugme, skoro zmureci... i GOTOVO... a u tukija. Od tad cisto ponekad svrljnem netom, pogledam neke novosti, izvisim ovde i to je to.

Al' zato kad dodje vrelo leto, soba se ohladi, napolju pece, a kod mene 'ladovina... pa ima da jedem zivu decu BRE.

Tako... skupilo mi se sve nesto bezveze... pa reko da sperem muku...

Blue storm sam pokusao kao prvu mapu, i imao sam VELIKE probleme sa tim malim chokom i building blockerom ( znas da blizu choke-a ne mogu da se prave gradjevine ) (2093471684bvnbz8jd28329.jpg).

Medjutim sada kad sam malo usao u stos valjda bih mogao uraditi. Sad kad si me podsetio, napravicu, kad se vratim iz skole.

Sto se tice moonglaive-a i tu isto moram da namestim pored onog malog choke-a da ne moze da se pravi. MADA, mislim da znam kako cu. Cini mi se da sam video u "doodads" building blocker. Videcu detaljnije kad dodjem, sad sam nerazbudjen.

I da, stavio sam na mineral only 1 gas ali sa vecom kolicinom nego na main/natural expu. Kod high yield sam stavio 2 gasa vece kolicine, kako bih povecao tu zelju da se zauzme ta pozicija.

Htedoh da postavim jedno mnogo glupo pitanje. Ustrucavah se al' ajde... moram, od toga mi zavise neki planovi:

Sta mislite do kad ce trajati beta?

Imam jednu primedbu vezano za animirane likove Raynora i Tychus-a i ostalih rasa. SC2 gura dosta Manga fazon u animaciji ljudi. Ako se secate u SC-u i BW-u su medjuanimacije odnosno human likovi delovali skoro kao crtani film, ljudi su bili karikaturni. Sam Raynor je bio celav, maltene svi su bili krezubi debeli i sl. Protossi su bili vise mrsavi gipki. U SC2 svi izgledaju kao da su na steroidima i da su svi porasli bar 30cm.

Ok kontam da hoce da privole neko azijsko trziste posebno J. Koreu. Raynor sa kosom i bradom?!Jel neko ovo jos primetio i da li vam malo smeta? BTW ne zalim se na sam kvalitet koji je neosporan, da ne kazem i najbolji ali malo me ove sitnice udaljavaju od price. Zamislite u Diablo2 Mariusa alkosa koji puca od misica :).

Raynor je uvek imao bradu i kosu... mada je rezolucija toliko losa da se kosa i ne vidi zapravo

jimraynorsc1headanim1.gif

Na zalost u vreme sc1 nikada nisi ni stigao da vidis u "real timeu" raynora, ali kasnije u knjigama i concept artovima bez problema mozes da ga vidis, a meni ovo ne lici ni malo na manga fazon :) takodje, sada moraju mnogo vise da se posvete liku sem "male kutijice sa glavicom" i da skroz lika opisu, daju mu karakter i ubace u akciju :)

header37.jpg

Tek sad kad vidim kontam da ima kosu i bradu. Al voleo bi da vidim malo saljive i karikaturne animacije u SC2. Meni jedna od najdrazis je kada u SC-u ona 2 pacijenta zgaze zerglinga i ovaj izjavi ljubav Sarge-u. Uvek mi bilo genijalno kako smesno izgledaju. Jos se debeli Sarge sa tompusom pravi pametan, pa se pojavi swarm.

Hehe, na zalost u to vreme kada je sc napravljen to je bilo high-tech (animirani avatari n stuff), a i grafika je nudila tkoliko nizak broj poligona na likovima (citaj: video sekvence izmedju misija) da su svi izgledali... kao kockice... Sada mogu toliko da posvete paznje likovima da imaju oko 20.000x vise detalja od jelte originala... tako da razumem drasticnu promenu svih likova iz originala, jer prosto da su zadrzali _identican_ izgled iz originala bilo bi... smesno.