Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
Silencer

Bah Vista 64

Recommended Posts

Hmmmmmm, evo me na Vista 64 Bit :P I mogu reci da mi se dja :) Sistem radi brze, doduse WoW: WotLK jos nisam probao to cu vidim kad uplatim ovako sistem mi extra radi :)

Jel ima neko iskustva sa visticom i performansama ?

Evo vec vidim da mi treba 8gb rama :P

Imam ja Vista x64 Home premium

vista mi se jako sviđa zbog mnoooooogo sistemskih alatki koje sam morao skidati za XP... takođe imam DirectX 10...

Naravno, radno okruženje Viste je mnogo bolje nego kod XPa, mnogo zanimljivih stvari ima, tranparencija, onda Alt+tab super ordađen :P

čupa stalo gigu ipo ali vrijedi

ponekad me nerviraju prozorčići, šta god hoćeš da uradiš on te pita da potrvrdiš

meni u WoWu ima oko 30ak fps samo, iako imam 4 gige rama... ali ja mislim da je to do integrisane grafičke :(

ponekad me nerviraju prozorčići, šta god hoćeš da uradiš on te pita da potrvrdiš

Hehe :)

Idi na Control Panel -> User Accounts

Turn User Account Control On or Off

I samo iskljuci i nece te cimaju vise ti prozorcici :P

nije to frka za mene, ali burazer isto koristi komp... a on čak klikne accept kad mu neko šalje one glupe poruke na msnu... zato mora to da ostane i da me nervira, radi sigurnosti :D

jako su mi se svidjeli system tools-i... čak i partition manager ima u sebi... za sve ima pomoć

mene mrzi da skinem image sa servera sa faxa :(

a i ne ceznem nesto preterano za x64 vistom... i x86 radi poso;D

eeeeeenivej, gz na "upgradeu", javi kako wotlk radi, mada ne verujem da ima znatnih promena.

pravo da vam kazem, meni se ne svidja vista zato sto crpi mnogo, ortak ima, i ja bi sve sveo na minimum kako bi performanse skocile, e sad, directX 10 dusu dalo =P

Hmmmmmm, evo me na Vista 64 Bit :P I mogu reci da mi se dja :) Sistem radi brze, doduse WoW: WotLK jos nisam probao to cu vidim kad uplatim ovako sistem mi extra radi :)

Jel ima neko iskustva sa visticom i performansama ?

Evo vec vidim da mi treba 8gb rama :P

Prosle godine sam bio par dana na Visti 64 i brze bolje sam vratio XP. Igre sporije rade na Visti (99% igara). Imao sam problema sa nekim programima i driverima (sound blaster live nije htio da radi na Visti). I broj 1 razlog zbog koga sam se vratio na XP je konstantno drljanje HDD-a. Kod mene je sistem disk Raptor + chif big tower + Vista = gmljavina!!

Prosle godine sam bio par dana na Visti 64 i brze bolje sam vratio XP. Igre sporije rade na Visti (99% igara). Imao sam problema sa nekim programima i driverima (sound blaster live nije htio da radi na Visti). I broj 1 razlog zbog koga sam se vratio na XP je konstantno drljanje HDD-a. Kod mene je sistem disk Raptor + chif big tower + Vista = gmljavina!!
Drljanje HDD-a valjda ima veze sa Defragmentom :/ sad ne znam kako je sta tacno uradjeno ali videcu kako funka, za sad supe radi sve wow cu da probam kad budem uplatio :P

Moje iskustvo je sasvim ok,imam Vistu 64 ultimate version i za ove kojima Vista nije ok imam jedan savet-Kupite jacu mashinu umesto da se zalite na Vistu ona sigurno nije napravljena za Pentium 3:)

Usput,i moj jede zivu decu cim dize vistu expresno,framerate konstantno na 60(sa WOTLK) ,sve postavke na high i jedno deset addona imam:) latency nikad iznad 100(bez u slucajevima kad nash provajder nesto zaebe)

Drljanje HDD-a valjda ima veze sa Defragmentom :/ sad ne znam kako je sta tacno uradjeno ali videcu kako funka, za sad supe radi sve wow cu da probam kad budem uplatio :P

To ustvari ima veze sa indeksiranjem. Medjutim, potpuno je drugacije u odnosu na XP. Cini mi se da tom indeksiranju nema kraja, tj da ga Vista radi non stop. Drzao sam ga jedno 5-6 dana non stop upaljenog ne bi li zavrsio indeksiranje, medjutim negdje sam procitao da mu je potrebno jako dugo vremena za to (mjeseci), pa sam odustao. Ako su kuciste i Hdd tihi to nije problem ali mene je izludjivalo. Treba uskoro da uzmem veloci raptora 300GB GLFS, kazu da je medju najtisim diskovima, pa cu probati sa njim. Mada igre novijeg datuma koje su radjena bas za DX10 brze rade na Visti (DX10) nego na XP (DX9), poput Far Cry 2 recimo koji daje 10-20% vise fps-a. Wow nije zahtjevna igra, tako da ce vjerovatno i na Visti raditi kako treba. Ali potrudi se da za Vistu imas 4bg Ram-a.

pravo da vam kazem, meni se ne svidja vista zato sto crpi mnogo, ortak ima, i ja bi sve sveo na minimum kako bi performanse skocile, e sad, directX 10 dusu dalo =P

U pravu si, bez 4gb rama-a ne vrijedi prelaziti na Vistu. Jer na def podesavanjima (bez nekih dodatnio pokrenutih programa) meni je (koliko se sjecam) uzimala oko 800-900mb rama.