Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Lightningmoo

CompLand zakazao

Recommended Posts

svaka cast stevo za trud ali ovaj njihov odgovor u stvari nista ne znaci, 'zalite se vivendiju'... 'oce li prosecan srbin da se stvarno 'zali vivendiju'??

evo na frostmaneu u 22:00 vec prvi DK-ovi =]

edit:

A: Sve radnje koje prodaju u ponoc ce imati manje vise ok kolicine (100-200-300 kom), znaci, 30% potreba ce biti zadovoljeno

znaci i Komparator ima "100-200-300" komada? =D

Ma laze pe*er.... Bas je Blizzu u interesu da nas zakine... Ali posto su nam vec oteli pare... moramo da cekamo MINIMALNO do utorka mada je taj nasi "wanna be" distributer toliko sposoban da ako dobijem igricu u Januaru bicu srecan.. gamad

znaci i Komparator ima "100-200-300" komada? =D

Komparator nema nocnu prodaju :(

svaka cast stevo za trud ali ovaj njihov odgovor u stvari nista ne znaci, 'zalite se vivendiju'... 'oce li prosecan srbin da se stvarno 'zali vivendiju'??

Evo na frostmaneu u 22:00 vec prvi DK-ovi =]

hvala, trudim se da dodjem do informacija, sa svih strana, ali kolko su tacne to niko ne moze da kaze. Oni su uradili BC prosle godine skroz uredu, ali sad ovo je drugo skroz :(

A to za Frostmane, hmmmm jebiga kad su pustili upgrade stranicu da radi, a neki su dobili danas pre 23:59h wotlk.

Ovako, imao sam informativan razgovor sa glavnim predstavnikom ComputerLand firme, koja je inace Generalni uvoznik za VU Games (Blizzard i Sierra).

Ceo razgovor sveo se na temu zasto nije obezbedjena kompletna kolicina, zasto je cena 30% veca i kolko ce biti obezbedjenih kolicina po radnjama koje rade nocnu prodaju kao i kolko ce korisnika imati svoju porudzbinu.

Q: Zbog cega su cene podignute za 30%, na EU trzistu cena je oko 30 - 35 Evra, mi po danasnjem kursu govorimo o ceni kod nas oko 45 evra za obican primerak Wrath of the Lich King.

A: Vivendi je podigao cenu za skoro 30% svi eastern europe distributerima, trazio pare unapred od svih i to 15 dana pre izlaska igre !!! Najveci problem iza zavese je taj sto Vivendi sales ljudi pokusavaju da se izbore za nova mesta u Activision-Blizzardu tako sto ce prodavati po visokim cenama (zaradjivati vise)

Q: Zasto su skracene kolicine, zbog cega necemo svi dobiti 13. Novembra kao sto je obecavano? Cemu sav Preorder ?

A: Vivendi je nas i sve eastern europe distributere skratio ih za kolicine i kasnio sa isporukom. I to je uspeh jer da mi nismo zapeli iz petnih zila, platili svih 100 robe unapred i iscimali carinu, prevoznike, eksprense isporuke etc. Ne bi bilo ni toliko, nismo mi jedini koji imaju ovakav problem, veci deo eastern europe. (dosta zemalja nije dobilo trazneu kolicinu i dobice je tek posle nove godine !!!)

Q: Da li ce zbog ovog problema stati Nocna prodaja?

A: Sve radnje koje prodaju u ponoc ce imati manje vise ok kolicine (100-200-300 kom), znaci, 30% potreba ce biti zadovoljeno. Dve dobre stvari na kraju su sto ce biti 30-50% kolicina za ponocnu prodaju (od ukupne potraznje) i sto cemo je uopste imati i druga sto ce svako dobiti svoju kolicinu pre ili kansije.

Q: Sta reci ljudima posle svega ovoga, mnoge firme su preorderovali od vas kao i sami krajnji kupci. Uglavnom svi traze glavnog krivca, a za sve krivac je glavni uvoznik za Srbiju...

A: Svi koji se zale na cenu, isporuku, ponocnu prodaju etc mogu da se zale Blizzardu ili Vivendiju, jer smo mi dali sve od sebe. Cak smo i mi sami kontaktirali Blizzard da nam pomogne da ne dodjemo u ovakvu situaciju jer da je ostalo samo na vivendiju, ne bi bilo ni ponocne prodaje. Mi smo platili kompletnu kolicinu unapred, a stize nam u delovima, njihovom krivicom. Bice postavljeno obavestenje na nasem sajtu. Najveci problem iza zavese je taj sto vivendi sales ljudi pokusavaju da se izbore za nova mesta u Activision-Blizzardu tako sto ce prdavati po visokim cenama (zaradjivati vise) inace ce dobiti otkaze. Mi imamo cist obraz, delimo nagrade u svim prodavnicama koje rade nocnu prodaju, i trudimo se koliko god mozemo da sve zadovoljimo. I naravno da je nama u interesu da sto vise ljudi dobije igru. Jos jedan detalj, kad smo im trazili reklamni materijal (koji smo inace za BC dobili bez problema, rekli su nam da su isti planirali samo za Poljsku i Rusiju !?!

Q: Koga krajnji kupci, mogu da kontaktiraju povodom ovog problema ?

A: Ako nekome jos nije jasno neka pise na marketing@computerland.rs ili na office@computerland.rs ili neka se zali Blizzardu, Vivendiju.

Kakva je ovo gnusna lazh...

Da, sigurno je tako zbog spajanja dve firme, mislim, upravo zbog toga oni su morali za "istochnu evropu" da dignu cenu.......

Josh bi bilo dobro kad bi ljudi poverovali u to....

u Madjarskoj je 35 evra, isto u Rumuniji, Bugarskoj i Makedoniji... Na nasem servu nema hrvata da ih pitam za cenu...

Ovaj lik je vrhunski lazov :) i gde je to zvanicno saopstenje?? Garant ga portir pise :)

Najveci problem iza zavese je taj sto vivendi sales ljudi pokusavaju da se izbore za nova mesta u Activision-Blizzardu tako sto ce prdavati po visokim cenama (zaradjivati vise) inace ce dobiti otkaze

11/12/2008 9:06:29 PM Thomas [EN CM] Stevan Mitrovic :: Silencer You'd need to contact Vivendi Games, basically. Blizzard is not part of the distribution.

Ovaj deo ne shvatam :S Vivendi je kupio Blizzard, Blizzard i Activition su se spojili, sto opet znaci da ih vivendi drzi i da im oni diktiraju, a ne blizz njima, sem ako nemaju neki special dogovor.

Obicno ne kukam i ne pisem po forumima ali sad samo morao...

Ovo je stvarno debakl...em sto me jos zeza da ne mogu da nadjem pre-paid karticu za wow nigde, a visu virtuon nikako da dobijem jer ovima iz banke treba 100 godina, nego sad jos i ovo...taman sam planirao da preko vikenda kad i imam malo vremena igram wotlk i lvlujem kad ono zovu me pre 2-3 sata i karina....bah stvarno nam je zemlja katastrofa.... QQ :angry:

au udjoh sad i videh ovo...haos, zao mi je svih vas koji ste preorder odradili... :( ..mislim da ne morate toliko da krivite compland jer oni samo nemaju blage, najvise nas jebe drzava u kojoj zivimo...

Da li Komparator ima dovoljno komada za one koji su pre-orderovali putem njihovog sajta?

Izvin'te sto smaram , prilicno sam histerican posle ovakvog ispada CompLanda ( Ili koga vec ) <_<

pa ne kontam onda poenty preordera???

mislim bukvalno to znaci da narucim kopiju pre svih da ne moram da se bijem u redovima a opet da dobijem na vreme.

ovo je stvarno bezveze. sto sam onda placao za dz unapred 800 dindzi? mislim posto se ispostavilo da je bolje da sam cekao u redovima?

ova zemlja me odusevljava.

Guest
This topic is now closed to further replies.