Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
WoWKiD

Holy Priest

Recommended Posts

E ovako... Imam Holy Priest-a 70 lvl naravno. Posto je priest po meni jedan od najtezih rasa za igranje, treba mi pomoc oko PvP taktike... Nikako mi ne ide u glavo kako da pobjedim rouga ili paladina... Znaci trebam taktiku za Priest vs Rouge i Priest vs Pala...

E ovako... Imam Holy Priest-a 70 lvl naravno. Posto je priest po meni jedan od najtezih rasa za igranje, treba mi pomoc oko PvP taktike... Nikako mi ne ide u glavo kako da pobjedim rouga ili paladina... Znaci trebam taktiku za Priest vs Rouge i Priest vs Pala...

lol

fear+dot+mind control = epix win

Ajd' ovako. Kao prvo priest nije rasa, nego klasa, da znas da se ne izblamiras jos negde:) Kao drugo pretpostavicu da si pitao za duele sa rogueom i paladinom, pa cu ti pomoci malo oko toga. Ako ti budu trebale taktike sa nekim timovima u areni 2v2, trazi, pomoci cu ti koliko mogu, mada to mozes da pogledas na Arena Junkies.

Sto se tice tvoje opreme, racunam da znas da bez neke gladiator opreme nemas sta da trazis. Reziliencea nikad dosta, optimum je 493. Nemoj uopste da razmisljas o tome da uzimas 3 healing gladiator itema i 2 DPS gladiator tiema da bi dobio 2x35 rezilience, vec uzmi svih 5 itema za healing jer je drugi bonus koji dobijas od glad. itema, za smanjenje CD na weakened soul, jednostavno neprocenjiv. Jedan trinket mora biti insignia, drugi bi valjalo da bude Vial of sunwell iz Mgt, ili Battlemaster ili Earing of soulful medalion od Lurkera iz SSC. Sto se tice talenata, moras biti deep discipline, e sad da li ces ici 43/18/0 ili 42/19/0 ili 47/14/0, to je vec stvar ukusa. Reflective shield moras da imas.

Rogue:

Pre svega moras da znas sta ce rogue protiv koga se bijes da radi. Ako si human, neces koristiti percepciju na pocetku combata, pustices ga da te sapuje, jer ce sigurno otvoriti sapom. Zato ces kad te izazove na duel, baciti na sebe shield, ProM, i renew. Trajanje shielda dok te ne sapuje mora biti duze od 15 sec, cim vidis da ide ispod a nisi jos sapovan, baci ponovo shield. Poenta je da kad otvori sa Cheap shotom od 2 sec na tebi, imas shield aktivan, da bi rogue odmah primio dmg. Posle Cheap shota ide Kidney shot od ~5 sekundi. Kad to prodje, bacas novi ProM, novi shield i renew, a zatim SW:P na njega. Onda ide fear. Kreni odmah sa flash healom. Ako rogue ne trinketuje ( verovatno nece ) lupi jedan MB. Ako trinketuje, dolazis do najvaznijeg dela. Nisi full HP, on ce da izruci tonu dmg na tebi, izvlaci se kako god znas. To znaci: odmah Pain supression, ako si human desperate prayer i 2k heal trinket iz Mgt heroic ako ga imas, ako ti vec treba heal ocajnicki. Probaj da ubacis i neki fake heal, on nece raditi KS jer nema combo poena jer je sve potrosio na expose armor, tako da moze da ti prekine cast samo sa kick ili gouge, mada se ne trose combo poeni na gouge, pa je najveca verovatnoca da ce ici na kick. Taj talas ako prezivis pobedio si. Ako to prezivis, onda ide novi fear, ali pazi da ti ne uradi pre-clos, nemoj kao lud da stiskas fear momentalno, vodi racuna. Kad ga fearujes ides ovako: inner focus grearer heal, SW:P na rogue, jos jedan greater heal. Poenta je da dok se ti healujes rogue ne izadje iz combata, ako ode u stealth izgubio si. Ako si dosao do ovde, rogue ce imati znacajno manje HP od tebe i bacice ti blind uskoro. Trinket koristis SAMO na blind, ni na sta vise. Kad te bude blindovao, on ce stajati pored tebe, cekati par sekudni ( da bi mogao da te sap, pa onda bandage, pa onda resap, pa stealth ), e zato je kljucno da odmah iskoristis trinket, bacis novi SWP na njega ili SWD. Kad ostane na malo HP, posalji mu i peta i pokusaj da uglavis fear. Ako bude uspeo da uradi vanish, a ti se zajebao pa nisi imao DOT na njemu, tad koristis percepciju.

Kljucne stvari: moras uci u combat sa shieldom na sebi; trinket iskljucivo na blind; SW:P mora da bude na rogueu nonstop; shield je glavna odbrana koju imas; fake heal je pozeljan, ali ne kljucni.

Ako je rogue mutilate, nemoj nikad da se bijes na otvorenom, zamisli da si u vojsci i dupe uza zid, ako te bije spreda, njegov dmg je smesan.

Paladin:

Pre svega pretpostavicu da se radi o retri pali. Ova klasa ima nenormalan burst sto uz par stunova i repetance moze da napravi jako ozbiljan dmg u jako kratkom vremenu. Vodi racuna o ovome: kad baci repetance, verovatno ce se healovati ili bezati da pije, jer ako te napadne dobijas kontrolu natrag nad svojim popom. Repetance nije isto sto i stun, dok si pod stunom radice dmg na tebi, a ti me ubij, ja sad ne mogu da se setim kako se taj stun zove. Tvoja prednost u odnosu na njega je mana burn, jer bez mane on ne radi nikakav dmg, njegova prednost je sto moze da bezi od tebe.

Otvaras duel kao i sa rogueom, shield, prom i renew na sebi i obnavljaj ih kad god mozes. Kad krene fight, baci SW:P rank 1 na palu. Ako bude odmah dispelovao, spamuj dok ne vidi da ce izgubiti manu dispelujuci. Ako ne bude dispelovao, bacaj rank 8 ili koji je vec maksimalni. Uvek dispeluj BoWisdom sa njega, mada sumnjam da ce to koristiti. U svakom slucaju skini sve sto mozes sa njega. Pala ne moze da ti prekine cast, osim belf na kratko, tako da imas imas znatno vecu slobodu nego sa rogueom. Medjutim, moras nonstop da budes full sa HP, ili bar preko 80%, tako da kad ga fearujes mozes da radis mana burn. Ako trinketuje prvi fear ( verovatno hoce ) bacaj PS na sebe i izvlaci se kako znas, trinket koristis ako te je stunovao a ti si na malo HP. Sledeci put kad ga fearujes, a on nema trinket, Power infusion na sebe i mana drainuj ga, trebalo bi da vec u dva casta ostane skroz bez mane. Tada ce baciti judgement of wisdom na tebe, da sebi vraca manu i to moras uvak da skidas sa sebe. Bubble NEMOJ da dispelujes. Nemoj trositi manu, jer i ako skines to, ne mozes da mu prekines heal, jedino mozes mana burn, ali mnogo mane ces baciti na taj mass dispel, nije isplativo, pusti ga da trosi manu. Kad vidis consecration na tlu, obavezno se pomeraj. Kad on ostane bez mane, imaju dva scenarija. Jedan je da ostane tu i saceka da ga polomis. Drugi je cesci. Uradice ti stun ili repetance i bezati od tebe da bi mogao da izadje iz combata i pije, i zato za svaki slucaj baci peta na njega da ne bi mogao da izadje iz combata.

Kljucne stvari: mana burn je tvoje najjace oruzje, onog trenutka kad pala ostane bez mane izgubio je; nemoj da dispelujes bubble; sklanjaj se iz consecration; ofanzivni i defanzivni dispell nonstop.

Eto, znam da je wall of text, i da ce biti smor da citas sve, ali nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Nije levelovao :) free 70 :P nisi skuzio da je na privatnim realmima lololol

Pa sta ako sam na privatnim serverima... Nisu svi private serveri instant 70, tako da si sad ispao budala.....

Pilence, kao prvo to sto sam rekao da prije duel-a mora da razradi taktiku je pametno (bar se nadam da je tako), kao drugo, nisam objasnjavao taktike, a kao trece ovde sam trazio pomoc oko taktike Priest vs Rouge/Pala. Sto se arene tice, igram vec jedno vrijeme sa mageom (2v2) i dobro nam ide, pa sam to isto preporucio covjeku. Stoga Pile, mislim da nema nista GLUPO u tome sto sam rekao covjeku da razradi taktiku, pa onda trazio pomoc.... Zato i sluze forumi...

Lepo objasnjeno matori

Iskreno mene bi mrzelo tako da pisem

Hvala:) Pa iskreno, nije me mrzelo, zato sto se ljudi zale na rogueove, a rogueovi su najmanji problem. U stvari skoro najmanji, jer je na duelu najlakse dobiti warriora, priestu zaista ne treba nikakav skill za to, i dok ne nerfuju PS:shield, priest nece imati problema sa warriorom. Isto kao sto disco pop nema sta da trazi u duelu sa enh.shamanom, jednostavno mislim da ako taj shaman ima tri ciste u glavi on ne moze da izgubi duel. Mada sam uspeo da dobijem neke na njihovu glupost, jer sam uspevao da ih na'vatam na jeftinu foru kao sto je spam renew rank 1 na sebe, a on purguje ko lud, ispuca svu manu na to, a onda mozes da se zajebavas sa njim.

Ali ono sto je interesantno je kompletna suprotnost onoga sto uradis na duelu od arene. Recimo warrior je rak rana za popa u areni, i to najveca, mada masa to ne kapira tako. Jednostavno mortal strike znaci u areni duplo veci posao za priesta jer je debuff koji se ne skida, i ako ja igram sa rogueom a warrior sa druidom, shamanom ili paladinom ja imam healing smanjen za 50% a warr tim ne, jer svi ciste poisone. Ista prica je sa rogueom, dobijas ga na duelu, u areni ti je problem do neba. Sa lockom je slicno, samo obrnuto, u duelu mi je jako tesko da ga dobijem, a kad ga sretnem sa svojim rogueom u areni pevam, jer je vrlo lako neutralisati njegov dmg i to samo sa dispellom. Malo cudno je to Blizz napravio...

Pilence, kao prvo to sto sam rekao da prije duel-a mora da razradi taktiku je pametno (bar se nadam da je tako), kao drugo, nisam objasnjavao taktike, a kao trece ovde sam trazio pomoc oko taktike Priest vs Rouge/Pala. Sto se arene tice, igram vec jedno vrijeme sa mageom (2v2) i dobro nam ide, pa sam to isto preporucio covjeku. Stoga Pile, mislim da nema nista GLUPO u tome sto sam rekao covjeku da razradi taktiku, pa onda trazio pomoc.... Zato i sluze forumi...

ok sve je to super...

nego, reci ti meni, sta je dot?

lol vidi se odmah koliko znas

Pa sta ako sam na privatnim serverima... Nisu svi private serveri instant 70, tako da si sad ispao budala.....

da ispao si sad budala pred kidom

svaka cast za objasnjenje ;)

inace tip za rogue, iskoristite trinket cim vam baci prvi fear, i odmah shadowstep i ako kasta nesto prekines to, sakupis kako znas i umes 4,5 combo poena i cheapshot i bijes bijes, cim se zavrsi, vanish, pa opet stun 4sec, ako nesto zeza, preparation, ocistis se, i opet vanish pa opet 4sec

svaka cast za objasnjenje

Hvala, ako je bilo upuceno meni:)

inace tip za rogue, iskoristite trinket cim vam baci prvi fear

E vidi ovako. Ako ja udjem u duel pripremljen, tj. ako rogue otvori sa CS dok sam ja pod shieldom i imam renew i ProM na sebi, ja cu stitom apsorbovati oko 2k dmg, ProM me izleci za oko 1.-1.8k, a 2 renew ticka ce healovati za ~1000, u zavisnosti od toga koliko sam wound poisona primio. Kad se zavrsi KS od max 5 sec, ja cu ponovo shield, ponovo ProM i ponovo renew na sebe. Nakon toga ide DOT pa fear. Dakle, kad je uspem prvi put da fearujem, meni ce faliti u vrh glave 1k HP.

Najveca greska koju rogue moze tu da uradi je da trinketuje, tu je vec 99% izgubio. Ako NE trinketuje, ja se nema sta da healujem, dva renew ticka i pun sam, ja cu lupiti jedan MB za oko 800-900 dmg i fear se prekida. Dakle roguea je izlazak iz feara kostao 800-900 HP. Onda ce da nastavi da me mlati do novog feara, i kad ga ja bacim, falice mi solidno HP, moracu da castujem da bih se healovao, a on moze da iskoristi insigniu. To je najgori scenario po mene.

Ako trinketuje prvi fear, ja cu sigurno baciti PS na sebe, dva instant heala, shield, ProM, renew, nema tog roguea koji ce me ubiti do novog feara, pa cak i sa 10 sekundi CLOS-a. Kad ga tu fearujem, a on nema insigniu, idu dva greater heala, mozda i tri sa power infusion, koja me vracaju na full HP, cak ne moram da se igram sa fake castom, rogue je popio tonu dmga od mog stita i DOTa, fight za mene krece sa nule, a on bez vise od pola HP i bez insignie. Ako je iskoristio CLOS da bi probao da me ubije, popice DOT i nece cak moci vanish, a insignia uvek spremna za blind, i prica je gotova.

Dakle, mali savet za rogueove: nemojte insigniu na prvi fear nikad ( osim ako niste UD ), istina je da cete verovatno i ako ne iskoristite izgubiti duel, ali ce vam bar biti vece sanse.

Predugo:) Mada ne znam `ajd sad Bog zna koliko, znam dosta o areni ( 2v2 ) i duelima jer imam iskustva u tome. Ima klasa o kojima znam skoro sve, npr. priest, lock, o ostalim znam koliko mi treba da bih mogao da izadjem na kraj sa njima.

E da, kad sam vec ovo ispisao da pomenem i jedan lep blam koji sam imao dok sam igrao warriora, 60. nivo. Cuvao sam LM i jedan rogue me je nonstop zajebavao sa sapom. Kad sam pomenuo na raid kanalu da mi ga je vise muka, jedan lik me je pitao zasto vec jednom ne odem u zerk stance i ne iskoristim zerk rage. Ja ga pitam zasto, a on kaze pa da bi izasao iz sapa, i pita me da li je moguce da neko ima warriora 60, exalted sa AB, a ne zna za zerk rage protiv sapa. Tu sam ga najstrasnije napao jer je lik bio pop, i pitao ga sta on misli, da uci mene, EJ MENE, lvl 60 warriora, kako da se odbranim od sapa. I metnuo sam ga na ignore. I onda sam procitao sta sve radi zerk rage. I onda me je bilo mnogo sramota:) To me je naucilo da ne znam sve o igri, i da valja znati malo i druge klase, ali pre svega svoju.

Ako neko ima neki lep blam, mozda bi bilo lepo da poemene, ako takva tema nije vec otvorena. U stvari, pretpostavljam da bi pametnije bilo da se otvori novi topic mozda...Ako ne bude niko nista dodao ovde, cim se setim jos nekog svog blama, otvoricu topic:)

Ja kao rogue kada mu odradim Cheap i kidney, 0.5 sec pre nego shto kidney istekne bacim cloak of shadows. Zapanjili bi se kada bi chuli da sa tom forom 95% priestova ipak baci fear, a meni ostane trinket da ga koristim za drugi fear.

Ja kao rogue kada mu odradim Cheap i kidney, 0.5 sec pre nego shto kidney istekne bacim cloak of shadows. Zapanjili bi se kada bi chuli da sa tom forom 95% priestova ipak baci fear, a meni ostane trinket da ga koristim za drugi fear.

Pa to je stvarno lol, ali to je kad krene panika da 'vata. Samo gledaju da se oslobode roguea, pritiskaju fear ko mutavi i ako ga rogue pre-CLOSuje, to je kraj.

Nego sad sam provalio da su roguovi, oni sa malo jacim gearom, krenuli na duelu da posle CS, KS bursta idu odmah na blind. I nije losa fora. Jer ako se priest upeca pa tu na blind iskoristi trinket, posle toga je u gadnim problemima, zato sto je CD na insignii 2 min, a na blindu 1.5, a pop ne moze da ubije roguea za minut i po. Ako za taj drugi blind nemam insigniu, a rogue je pametno sacuvao CLOS, pa udje u blind bez dota, moze da se lepo izbandazira, sapuje posle blinda ( idiotizam Blizzarda, kakav crni izllazak iz combata ), i otvori sa CS+KS, pa bude tesko da se izdrzi toliko dmg-a.