Jump to content
AdriaCraft - Blizzard Community Fansite Forum
Sign in to follow this  
Raz

vase misljenje

Recommended Posts

Evo mene kod vas posle nekog vremena^^imam shamana(elemental) i imam problem da nadjem timove za arenu,jel imate neki predlog koju klasu da jurim posto je meni ponestalo ideja vise:)

Hvala

hmm moje misljenje:

2v2 sa hunterom

3v3 warr + pally ili druid

5v5 pa mislim da svi hoce chain i heroism 2 hilera warr hunter ili roug za healing reducation + neko

Ne razumem se mnogo u shamane ali mi je poznato da su elemental manje-vise dobri samo u 5v5 zbog velikog burst damage-a.U 2v2 i 3v3 ne toliko (osim ako nisi resto)...Ne moram da spominjem da pravljenje, okupljanje i uvezbavanje 5v5 tima nije uopste lako.Za 5v5 najbolje ide warrior/mage/priest/shaman/pala, bar u poslednje vreme.Ako ti se igra 2v2 ili 3v3 jednostavno re-speccuj resto ;p

idi ti war pala shamy elemental u 3vs3 niej jak kao resto shaman ali moze bio sam na 2k ratinga sa tim setupom tako da je moguce 2vs2 nemoj se nervirat ako ces ista uzmi nekog destro locka fazon vam je da pokusata ubit nesto u roku 5sekundi u 5vs5 bilo koji 4 dps team

Jedan prijateljski savet.NIKAD ne uzimaj locka(a posebno ne destruction locka -.-) za 5v5 tim, ovih dana je jako popularna strategija 'zerg the lock'...Kao cloth klasa koja nema nikakvog nacina da pobegne 5v5 veoma brzo postaje 4v5.

decko pita za elemental.

nije problem i 2v2 probaj sa hunterom,mada takav combo je gubio od mene(lock i disc priest)

odg na ovo : nije meni problem i da gubim koju ali ocu i da pobedim neku,da skupljam poene za novi patch...

probao sam 3v3 sa palom,warrom i ja elem shammy nije nam islo lose ali smo se raspali brzo zbog nekih nesuglasica,probacu opet da nadjem isti tim

hvala puno

E idi 2 vs 2 sa huntom ili warom,hunt nema los DPS + pet a war moze brzo izjede clothere i dobro se bori sa platerom koji ima heal(paladin)a ti elemental shamy mozes da rokas ona silna sranja sto nanose dobar dmg

imam ja ele shamana na sylvanas i igrao sam 2v2 sa hunterom BM ofc ... uzeli smo 1620 max ... nismo mnogo igrali , da smo nastavili moglo bi mozda vise...

mada posle dolaze drood+ bilosta setupi i tesko je igrati kad ti warr ili rogue sedne na ledja .... mada tbh padali su i takvi timovi ...

al o5 predlazem 5v5 ..

NE NE NE I NE.

Mit je da ele radi samo u 5vs5 ali biti jak PvP ele shaman je uzasno uzasno tesko.

Zasto?Zato sto da bi ele shaman radio u PvPu tj u areni 2vs2 3vs3 posebno treba da ima uzasno dobar gear ono da bih poterao 1700+ ratinga moras da imas bar 365 res i oko 10500hpa bez buffova i minimum 28% crit na sve spellove tj onaj crit koji ti pise u character panelu ne racunajuci talente.Najbitnije za ele shamana u PvPu je da ne enchantujes i socketujes samo spell spell ti nije tolko bitan koliko i crit za elea znaci sockete samo one +sta +resi i +spell +crit to su ti orange i green socketi zasto tolko stam jednostavno jer ce svi tebe 1. da rokaju tako da moras da primas udarce ovaj speec je must znaci ni jedan drugi za arenu za bg ima bolji i linkovacu ti njega ali za 2vs2 i 3vs3 arenu ovaj speec,

arena:http://www.wowhead.com/?talent=cxbZVgbRVzGxstIu00z

bg:http://www.wowhead.com/?talent=cxbZVgbRVzGxstIu00z

speec za bg je hibridan i vrlo cudan ali meni se svideo zbog dobrih def totema dosta mane svega sto ti treba iz elea brzim healovima/mogucnosti da pobegnes ili najuris sa 1sec cast ghost wolfom. bgu nije bitan dps jednostavno kao ele pratite grupu i sa ledjasa velikog ranga spamujes lb i hilas se kao i dropas totke.

postavke za 2vs2:

1.ele/BM hunt;zasto:Fantastican burst koji bi kmoga skinuti bilo koju klasu za 10sec/surv osrednje hunter ima ok surv shaman samo ako ikma dobar speec/gear.CC 0

2.Ele/MS:Opet 2xburst comb ali sa jos manje cca ali i 50% manje healinga sto ce pomoci shammyu sa odlicnim burstom da ubije dpsa jos brze da ga healer ne ishila.Surv je osredanj ali bolji nego sa Bmom zbog intercepta koji pomaze i dosta slow effecata koji ce dati shammy vremena da pobegne lol.

Bukvalno u svakom 2vs2 sa ele shamanom bitno je brzo ubijanje i brz eksplozivan burst dmg.2vs2 sa ele moze uspeti samo sa dobro opremljenim timom i tako moze se izvuci i 1750+

3vs3:

1.Ele/enha/resto:ovo je jedna bolesna kombinacija 3vs3a koja je mene popela na 1645 rating ali sa full s3 i resto i enha shamana jednostavno totem wood ele dropa bl enha stormstrike ti blowujes sve cdove i skines mu oko 4,5k bar sam ja tolko skidao u PvE gearu ghost wolf pobegnes,moli te se da ce wf enhi da proca earth shield na ele oni kren da ga jure kao i uvek jer se boje cl/instant lb/shock enha skine 1og onda samo nuke down ili umrete totem wood all the time sto naci 12 totema u igri treba dropati sve zivo jer totemi prave razliku.

2.Ele/retri pala/disci prst ovaj setup se zasniva na elementalu kao izvoru bursta dok palla/priest shielduju shamana kako bi on mogao da dozivi da iznuka sve zivo.disci prist ce takodje moci da malo smituje zbog pojacanog holy damaga od palle a palla moze uspesno da stanuje i da radi dotok dpsa constantan i naravno bolesno losh on je jednostavno tu zbog bop i buffova kao i razotkrivanja stealtha i da malo olaksa healanje disci prstu...

5vs5:

1.Ele/disci pst/MS war/rogue/lock:Cudan 5vs5 sa samo jednim healerom i samo jedan nacin da pobedite u ovoj comb. je da drite healera zivok i elementala savrsenim stun/slow/fear lockom dps je bolesno dobar ali treba pustiti elea da radi dps dok rogue/war/lock nastekaju dote/bleedove i onda krenu u interuptove na healere i cc lockove.Ova komb ima jedan od najjacih dpsova u igri ali ima samo 1og healera tkda. svi moraju biti u top shapu sa dobrom opremom/bandagemi i ostalim stvarima bitno je jasno def. koja meta ce da bude pod stun a koja pod fear lockom ja predlazem fear lockovati castere a stun lockovati melee treba prvo pobiti melle>healere>castere jer lock ce se igrati sa casterima kao sa malom decom interuptovati healere brzo i imate kompletne dote na svim matama je najbitnije.borbe sa ovim timom ne smeju trajati >5min inace ste prakticno mrtvi i da nemojte svi zergovati jednu metu nego svi krenete na jednu iz dota ju je war/rogue/lock onda njih troje se bace na prot healera i cc dok shaman burstuje jaddnog izdotanog meleea.Disci prst ce pruzati zastitu glavnom burstu i locku war i rogue se moraju snaci i svaki od njih dvoje treba imati sopstvenog healer.I stedite taj trinket za konacnu fazu nemojte ga blowovati na prvom fearu/stunu samo da bi interuptovali flash heal.

2.Onaj standardni 5vs5 o kojem necu da pricam jer je prokleto LOSH.

sa ovim 5sv5 kojim sam naveo igraju 2250+ na mojem relmu tkda gear up i gogogogogogogo.Pitajte kao treba savet za ele ;)

znaci sve si pro, daj link da vidimo tvog chara, pretpostavljam da imash imba ratinge. :)

a da, linkovao si neki pro build za huntera, umesto shamana.

Ovaj komp je izbagovan u engleskoj sam pa sam mozda linkovao pogresne talente...jbga desava se i ne ja sam PvE igrac licno mislim da je PvE>PvP jer blizz brovodi mnogo vishe vremena dizajnirajuci PvE i meni je zanimljivije igram PvP samo da pomognem ortacima iz gilde ako im treba pomoc u PvP gearu imam samo 295 res i 10450 healtha i oko 11k armora...